Кошаркарска репрезентација на Македонија

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во основа не знам зашто да одиме на првенства, дај да играме само во Скопје затоа што е очигледно дека нашите спортисти, не само кошаркари знаат само тука да играат.
Вечно истата приказна, дома можат и по 100 и кусур поено да даваат, кога играат а друг терен како фатени во рацете, прв пат баскет да земале.
Ебате малодушните.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
И тоа шо викаш. Изгледаа ко прв пат у живот да фаќаат баскет :tv:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Во основа не знам зашто да одиме на првенства, дај да играме само во Скопје затоа што е очигледно дека нашите спортисти, не само кошаркари знаат само тука да играат.
Вечно истата приказна, дома можат и по 100 и кусур поено да даваат, кога играат а друг терен како фатени во рацете, прв пат баскет да земале.
Ебате малодушните.
До некаде си во право ама и не...
Ај нека дојдат Грците нема да биде -30, -20 ќе е . Таа е реалноста

Ne znam dali nekoj nekade cital .. no grckata televizije koga go prenosel natprevarot go izbrisele imeto na Makedonija ...

http://www.index.hr/sport/clanak/video-grcka-televizija-u-prijenosu-eurobasketa-izbrisala-ime-makedonije/449326.aspx
Срам да им е
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Ne znam dali nekoj nekade cital .. no grckata televizije koga go prenosel natprevarot go izbrisele imeto na Makedonija ...

http://www.index.hr/sport/clanak/video-grcka-televizija-u-prijenosu-eurobasketa-izbrisala-ime-makedonije/449326.aspx
е сами се си прават.ма не се салам бре колку и да толерираш овакво нешто од конторла може да те извади.што и воопшто играле со мкд.?

а за натпреварот немам што многу да кажам-веќе кога го испапавме со толку многу...тоа е веќе зад нас мораме да гледаме што ќе се случи понатаму..се надевам дека ке проработи капитенот,тошо,антич оти вчера беа катастрофални.а и многу се форсираше шутот од 3 а воопшто не одеше..имаше премалку влезови,шутирање од неизградени позиции..како премногу респект да се имаше за противникот.

ај со нова надеж за со израел:smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Каков дебакл..Арно што ми беше расипан телевизорот па неможев да гледам..Инаку кој може да гледа ваков дебакл...Барем со нив требаше да покажеме се што знаеме ..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.127
Поени од реакции
7.793
прво да му се извинам на маркомзт кој претходните денови јасно го најавуваше резултатот и идрата на нашите кошаркари за со педерите г.... не сакам ни име да му споменам во право беше маркомзт кој постираше со разум а ние само со срце и душа што претходно го осудивме за неговите изјави дека е противник на нашата држава ама чоекот само реално и со ум размислувал и бидејќи јас барав бан од темата за репрезентацијата сега самиот ќе се казнам што повеќе нема да пишувам на истата тема до крајот на европското првенство
за резултатот и играта се нема зборови не убија педерите гејски и само едно ми е грев за нашата публика кој беше во толкав број и одлично ги бодреше нашите попарени репрезентативци :kesa:
и само уште едно нешто што и претходно го имав казано а тое е дека без добар психолог во сите репрезентации и клубови оваие резултати ќе ни бидат краен дострел кога во тенисот можевме со стопати појаки играќи да победваме можеме и воо другите спортови само добар да не речам од странство психолог можеме да имаме резултати победи и успеси
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
и сега со кој ке играме во втора фаза, кога ке играме, ????????
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Укрстуваме со Русија,Германија,Франција,Летонија...
па не е лошо тука сите можиме да ги тепаме освен франција коа според мене е еден ог главните фаворити на европското.а денеска русија изгуби од германија така да добро е имаме убави шанси!!!
 
Член од
23 август 2009
Мислења
111
Поени од реакции
6
In Group A, Macedonia slipped past Israel 82-79 behind 19 points and six boards from center Pero Antic.

Од нба.ком нема Фиром грциве можат да го :pusk:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
па не е лошо тука сите можиме да ги тепаме освен франција коа според мене е еден ог главните фаворити на европското.а денеска русија изгуби од германија така да добро е имаме убави шанси!!!
За која Франција правиш муабет... онаа што води со Летонија само еден разлика??? Можеме да ги победиме сите од таа група, но прво со сигурност да влезиме во втор круг :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom