Кошаркарска репрезентација на Македонија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Глупо е да споредуваш ваква величина со некој човек што нема срце како што е Врбица.



Ако отпадне Соколов, а не го викне Јане Петровски ја ќе зеам бугарски пасош .
Аман бе... фанови на (покојниот... сепак за жал) МЗТ... никогаш нема да преболите што Стефанов премина од МЗТ во Работнички? Па тоа е нормално, човекот не сакаше цел живот да игра за лузерите. Врбица Стефанов е одличен играч и човек, после Наумовски најдобриот што играл за Македонија.
А за тројка, па не мора Стефанов да дава тројки, еве си го имаме Перо Антиќ :)



А за Јане... се надевам дека со таков лузер нема да одиме на ЕП.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Го чекам конечниот список, според вашата теорија на ЕП ќе идеме со 11 играчи .



Ајде учен,дефинирај ми бек ...
Абе какви 11 играчи,ццц . Имаме 14, минус Вашингтон и Соколов =12 :pos2:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.124
Поени од реакции
7.787
абе немој да му кажубаш вистини н амодераторот оти како мене ќе ти го избрише постот демек бил со навреди кон него а тој сеуште :drk:на северни соседи а шо стигна форумот
ти србин си или МАКЕДОНЕЦ кој нема срце бе врба ако нема ти имаш или тој четникот абе продаена душо одиси од МАКЕДОНИЈА па уште модератор те ставиле за тебе само БАН
НАПРЕД МАКЕДОНИЈА
:baeh:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Глупо е да споредуваш ваква величина со некој човек што нема срце како што е Врбица.
Друже не е коректно така да се изразуваш кон легендата на македонската кошарка, човекот без кој репрезентацијата на Македонија не е ни "М" во кошарка.
Втора работа мислам дека е потребна позитивна атмосфера пред почетокот, треба ли да се повтори играме после цели 10 години ова е голем настан и мора сите заедно да се обединиме макар и тука на форумов!
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
абе немој да му кажубаш вистини н амодераторот оти како мене ќе ти го избрише постот демек бил со навреди кон него а тој сеуште :drk:на северни соседи а шо стигна форумот
ти србин си или МАКЕДОНЕЦ кој нема срце бе врба ако нема ти имаш или тој четникот абе продаена душо одиси од МАКЕДОНИЈА па уште модератор те ставиле за тебе само БАН
НАПРЕД МАКЕДОНИЈА
:baeh:
Тешко му се објаснува нели!?:toe: А за Врба исто не е у право , иако Џорџевич е величина, никој не го спори тоа ама срамно е така да се зборува за еден Врба кој сите знаеме колку има придонес за македонската кошарка.
:salut:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Znaci muabetot mi beshe deka na takov nacin sakam da gi tepame grcite,so kosh vo posledna sekunda,pa da placat do placenje,da gi boli cel zivot...A Vrba go spomnav,posto po konstitucija najveke mi lici na djordjevic,a i valjda toj bi ja prezel odgovornosta vo posledniot napdad,ako dojde to toa...A da kazes deka Vrba ne e velicina bar vo Makedonskata kosarka e ramno na harikiri...Pa covekot 1 godina ne igra kosarka,i se vraka samo za vo reprezentacija,maximalno e motiviran i mislam deka ke bide vistinski predvodnik kon najmalce 1/4 finaleto na ova EP!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Аман бе... фанови на (покојниот... сепак за жал) МЗТ... никогаш нема да преболите што Стефанов премина од МЗТ во Работнички? Па тоа е нормално, човекот не сакаше цел живот да игра за лузерите. Врбица Стефанов е одличен играч и човек, после Наумовски најдобриот што играл за Македонија.
А за тројка, па не мора Стефанов да дава тројки, еве си го имаме Перо Антиќ :)



А за Јане... се надевам дека со таков лузер нема да одиме на ЕП.
Не е за преминот од МЗТ у Работнички, многу играчи тоа го напраиле .Али ако некој земе 20000 дојч марки за да шитне титула година пред тоа, без око да му трепне ја нема да му простам па злато да Олимпијада да ми донесе, пошо е гнаса и душа продадена .
Вие симпатизери што се јавувате два пати годишно да ми коментирате дека МЗТ е покоен, а притоа појма немате што се случува со нашата кошарка можете слободно да се јачате тука .Факт е дека сте аматери и дека таа кошарка што ја глеаш ти и што ја глеам ја немаат врска едно со друго .Ако ми го спомнеш МЗТ на уште едно погрешно место, читај погрешна тема ,ја има да ти се изнаебам мајки .А покоен не е, и во тоа ќе можеш да се увериш .

Коментарот за Перо ти е многу на место .Истиот тој Перо што ФБ статуси на секои пола саат му се со клипови од Делије Север, или со пароли дека *Звезда је живот а остало су ситнице* ...Е очекувај ти од таков нешто .Очекувај од него да ти донесе радост. Исто како од Врбица што очекуваш . :toe:

Јане лузер...Дечко , мешаш брзини у која тема и да стигнеш .Дај малце едукација и образование, немој пак да пишеш година на квадрат пошо ќе те удри по џебот .

Абе какви 11 играчи,ццц . Имаме 14, минус Вашингтон и Соколов =12 :pos2:
Моја грешка, мислев дека се 13 .
У секој случај постави си ги работите у глава малце пологично . Мираковски версус Јане .Мираковски лани не играше прва полусезона, а у втора прашај ги фановите на Фени кои ќе ти кажат како се задоволни од него .Исто така сети се на слободните фрлања негови што можеа доста да не коштаат .
Од друга страна Јане беше еден од најдобрите плејови во Украина, со константен просек и минутажа, без сериозни повреди, и само Арсиќ тренериштето може да ми објасни како он не е со екипата .

абе немој да му кажубаш вистини н амодераторот оти како мене ќе ти го избрише постот демек бил со навреди кон него а тој сеуште :drk:на северни соседи а шо стигна форумот
ти србин си или МАКЕДОНЕЦ кој нема срце бе врба ако нема ти имаш или тој четникот абе продаена душо одиси од МАКЕДОНИЈА па уште модератор те ставиле за тебе само БАН
НАПРЕД МАКЕДОНИЈА
:baeh:
Интерпункција !!!
Точка,запирка,извичник...Ебате неписмените, ја со такви ко тебе треба за кошарка да дискутирам а ти не знаеш чекори што се .


Друже не е коректно така да се изразуваш кон легендата на македонската кошарка, човекот без кој репрезентацијата на Македонија не е ни "М" во кошарка.
Втора работа мислам дека е потребна позитивна атмосфера пред почетокот, треба ли да се повтори играме после цели 10 години ова е голем настан и мора сите заедно да се обединиме макар и тука на форумов!
Ме заболе мене за легендата искрено .Ја таму глеам екипа, а не човек и искрено јадна ни е нашата кошарка кога Врбица го сметаме за легенда .Ја шиткачи,лажговци,души продадени не можам да гледам дури ни низ патриотска призма , па ај да му простам за срањата што ги напраил порано .Нема шанси.
Тешко на нашата кошарка кога играчи со по 37 години мора да играат затоа што нема кој друг да ги замени .



Znaci muabetot mi beshe deka na takov nacin sakam da gi tepame grcite,so kosh vo posledna sekunda,pa da placat do placenje,da gi boli cel zivot...A Vrba go spomnav,posto po konstitucija najveke mi lici na djordjevic,a i valjda toj bi ja prezel odgovornosta vo posledniot napdad,ako dojde to toa...A da kazes deka Vrba ne e velicina bar vo Makedonskata kosarka e ramno na harikiri...Pa covekot 1 godina ne igra kosarka,i se vraka samo za vo reprezentacija,maximalno e motiviran i mislam deka ke bide vistinski predvodnik kon najmalce 1/4 finaleto na ova EP!!
Ти го сфатив муабетот, а и ти сфати дека Врба нема срце и муда да направи такво нешто . Кај нас Мираковски ќе решава утакмици, ЛОЛ .

Тоа е лошото . Обично некој што не игра година дена одма пали за пензија.Можеше да игра кај нас у лига ама реши да си го лади пошо знаеше дека ќе мора да го викнат за репрезентација .Што не одржаваше форма преку година у некоја од екипите ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.124
Поени од реакции
7.787
абе дете јас кога гледав кошарка ти со кал си играше во улица и дама:pos2:ама тоа е ви купија од дома пц и сега ќе кажвате овде правила и прописи :kesa:можи неписмен ама МАКЕДОНЕЦ а не да се палам на севениот сосед
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
абе дете јас кога гледав кошарка ти со кал си играше во улица и дама:pos2:ама тоа е ви купија од дома пц и сега ќе кажвате овде правила и прописи :kesa:можи неписмен ама МАКЕДОНЕЦ а не да се палам на севениот сосед
Последен цитат кон тебе .

Врати се на темата за да не морам да бришам .

Благодарам .
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Види тоа што било со МЗТ или било кој друг клуб не е коректно да се меша со националниот дрес. Тогаш не си прав навивач ако поради некој клуб мразиш играч кој што е легенда (ова не го кажувам јас) ова го кажува гласот на Македонија, и таа е реалноста.
Муабетот ми е репрезентацијата треба да биде пре се. Значи може да збориме за фудбал, ракомет, кошарка, ама знаеш мене не ме интересираат клубови кога станува збор за националниот дрес.
Затоа без разлика што било со некого и за кого ти или јас навиваме уште од дете итн... секогаш мораш да ги почитуваш играчите на репрезентацијата бидејќи тука навивачите и играчите се едно.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Види тоа што било со МЗТ или било кој друг клуб не е коректно да се меша со националниот дрес. Тогаш не си прав навивач ако поради некој клуб мразиш играч кој што е легенда (ова не го кажувам јас) ова го кажува гласот на Македонија, и таа е реалноста.
Муабетот ми е репрезентацијата треба да биде пре се. Значи може да збориме за фудбал, ракомет, кошарка, ама знаеш мене не ме интересираат клубови кога станува збор за националниот дрес.
Затоа без разлика што било со некого и за кого ти или јас навиваме уште од дете итн... секогаш мораш да ги почитуваш играчите на репрезентацијата бидејќи тука навивачите и играчите се едно.
Не не, мене човечките особини како гордост,чест,однос кон луѓе и институции,поштење, ми се многу побитни во дефинирањето на профилот на играчот(и на човек воопшто) отколку тоа дека он се согласил да игра за репрезентација па ја да морам да го сакам .

Од цела репрезентација ја неам почит за ниеден играч, тоа е мој став . Повеќето од таму се шабани почнувајќи од селекторот, тешко на навијачите нивни .
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.124
Поени од реакции
7.787
Не не, мене човечките особини како гордост,чест,однос кон луѓе и институции,поштење, ми се многу побитни во дефинирањето на профилот на играчот(и на човек воопшто) отколку тоа дека он се согласил да игра за репрезентација па ја да морам да го сакам .

Од цела репрезентација ја неам почит за ниеден играч, тоа е мој став . Повеќето од таму се шабани почнувајќи од селекторот, тешко на навијачите нивни .
добро бе паметен дај тебе да те ставиме за селектор и одбери подобри играчи од овие кој не ги поштоваш да не си пијан или сега сите тие се криви за клубот што пропадна абе за тебе само едно
БАН:baeh:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе океј не мораш да ја гледаш Македонија, ама срамота е да ги вреѓаш играчите и навивачите бидејќи така си против Македонија и без разлика на се, јас како Македонец, и цела спортска нација ќе останеме верни на екипата, и никогаш нема да го свртам грбот кон ниеден играч бидејќи тие се гордоста која што сам велиш дека е најважна, и тоа за селекторот не ти е на место мислам за репрезентацијата макар и крикет да играат никогаш нема да кажам лош збор, бидејќи со тоа се вреѓам самиот себе, мојата нација име и иденитет!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.959
Да а,а од Црвена Ѕвезда сите се Злато Луѓе,па свршаваш на нив:tapp::tapp:
и да,Цела репрезентација наша се шабани,а ние сме простаци и сељаци шо ги глеаме и навиваме за нив:uvo:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Види Марко, јас кажав за жал... а изгледа Стефанов ти е болна тема па го реметиш нонстоп... Можеби не ја пратам кошарката како што ја пратев кога бев дете, али не сум аматер и не ми е јасно како тоа се појавувам еднаш на два месеци во оваа тема кога имам најмногу постови баш во оваа тема :raz: И кажуваш Стефанов бил старец... Па УПМ, што не го кажуваш тоа за твојот многу фален Блажевски. Тој ем старец, ем не го ни бива веќе. И баш сакам да ми ИЗНАЕБУВАШ МАЈКИ... Ццц... што нема да видам на форум. А Мираковски, е пет класи пред Јане Петровски, човекот е изгубен во просторот.

За Антиќ... човекот си игра за Ѕвезда и што има врска ако има такви изјави. За Македонија игра феноменално :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom