Кошаркарска репрезентација на Македонија

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
И шо оти забија?Ко Биедринс даде 30 коша,24 СКОКА !!!:nesvest:
за да му покаже оти не е само он тај шо забиваше ... за разлика од НБА ѕвезда и наш кошаркар не се разликува кажи рачи тука негде се шо да не тај диедринс е којзнаа шо у НБА е бот туа се праа којзнаа шо ама ке му покажат Самарџиски и Антиќ у сабота у Скопје
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Во колку часот играт на 10ти :smir:
за да му покаже оти не е само он тај шо забиваше ... за разлика од НБА ѕвезда и наш кошаркар не се разликува кажи рачи тука негде се шо да не тај диедринс е којзнаа шо у НБА е бот туа се праа којзнаа шо ама ке му покажат Самарџиски и Антиќ у сабота у Скопје
Во 17 часот мислам дека играат...
Тимче доста бе,Биедринс вреди многу...30 поена 24 скока....Знаеш колку вреди?60 милиони за 5-6 сезони:helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Во 17 часот мислам дека играат...
Тимче доста бе,Биедринс вреди многу...30 поена 24 скока....Знаеш колку вреди?60 милиони за 5-6 сезони:helou:
хехехе ако нека вреди ама за мене не вреде толко
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
за да му покаже оти не е само он тај шо забиваше ... за разлика од НБА ѕвезда и наш кошаркар не се разликува кажи рачи тука негде се шо да не тај диедринс е којзнаа шо у НБА е бот туа се праа којзнаа шо ама ке му покажат Самарџиски и Антиќ у сабота у Скопје
Не се разликува ич...Си играше со нив како со мали деца...ама ај, што по ѓаволите разбираш ти од кошарка...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не се разликува ич...Си играше со нив како со мали деца...ама ај, што по ѓаволите разбираш ти од кошарка...
дада как но мале деца ќе видите со ќе напраат Антиќ и Самарџиски у сабота у 2-та ке ги стаат у гаќи ... тоа там така беше затоа шо Антиќ за 5 мин направи 5 лични и Самарџиски неможеше сам за тоа ама тука ке биде поинаку
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
дада как но мале деца ќе видите со ќе напраат Антиќ и Самарџиски у сабота у 2-та ке ги стаат у гаќи ... тоа там така беше затоа шо Антиќ за 5 мин направи 5 лични и Самарџиски неможеше сам за тоа ама тука ке биде поинаку
Епа до преги збореше Гечевски-Самарџиски сега Антиќ...:pos2::pos2:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Утре ја тепаме Естонија 10 разлика во Талин и идеме на Евробаскет!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Утре ја тепаме Естонија 10 разлика во Талин и идеме на Евробаскет!

Cul te Gospod cedo :pop:
Mislam deka po site slucuvanja vo privite dve kola vo grupata ova moze da bide klucen natprevar.Dokolku se pobedi Estonija na gosti mislam deka vece 80 % od rabotata e zavrsena
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Мислам дека ако во среда загубат од Естонија, не заслужуваат повеќе поддршка на трибините. Веќе преку глава ми е од еден натпревар со победа од 40 - 50 разлика, а после мизерна игра и пораз од некоја второкласна репрезентација. Со Латвија може да им се прости до некаде, бидејќи сепак беше прво коло, меѓутоа во среда признавам само победа и ништо друго.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Мислам дека ако во среда загубат од Естонија, не заслужуваат повеќе поддршка на трибините. Веќе преку глава ми е од еден натпревар со победа од 40 - 50 разлика, а после мизерна игра и пораз од некоја второкласна репрезентација. Со Латвија може да им се прости до некаде, бидејќи сепак беше прво коло, меѓутоа во среда признавам само победа и ништо друго.
кога ќе играш ти тогај признави а са коо си обичен гледач кроти !!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Епа до преги збореше Гечевски-Самарџиски сега Антиќ...:pos2::pos2:
сакам да кажам оти Амтиќ и Самарџиски се по брзи Гечевски е малко покалпав тоа мее зборо ама и 3-та ке ги посерат на Биедринс и тај другио на Б. само как се викасе Биерзинс така нешто мислам беше
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
сакам да кажам оти Амтиќ и Самарџиски се по брзи Гечевски е малко покалпав тоа мее зборо ама и 3-та ке ги посерат на Биедринс и тај другио на Б. само как се викасе Биерзинс така нешто мислам беше
Океј,ајде доста е посерување...Ние имаме утре утакмица со Естонија,а таа ни е најважна од сите !Да победиме утре,ќе падне и Латвија во Скопје...:wink:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Чекор по чекор само.Победа и ништо друго против Естонија.Ама Македонија не е Македонија ако не ја искомплицира и оди по потрнлив пат. Да се надеваме дека ќе ме разубедат:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom