Кошаркарска репрезентација на Македонија

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Aлооооооо, 21 век сме....Зарем јас сега треба да бидам среќен ако бедотијана од МРТВ ми обезбеди пренос од настап на репрезентацијата на мојата држава....Па тоа во сите држави се подразбира, само ние овде се радуваме ....
Друже како тргнала работава со МТВ за некое време ќе бидиме радосни статистика ако ни покажат за Репрезентација.
Јас се молам некој од приватните медиуми да почне да врши редовни преноси од кошаркарската реп., нешто слично како што направија А1 и Сител со натпреварите на фудбалската, воопшто немам верба во МТВ.

Фер судење и неможе баш да очекуваме зашто тројцата судии се од поранешен СССР или поточно, од Украина, од Литванија и од Полска. Исто како нас да ни делегираат во Скопје судии од Србија, Хрватска и Словенија. Но ако играме добро ќе може да ни се фатат:):):)

Е видиш тоа е лошо :)
Ама сепак не очекувам педерско судење од Украинецот и Пољакот, иако знаат и тие да се понашаат понекогаш ама би требало да е во ред судењето.


Туку друго ме интересира, Антиќ се опорави комплетно од повредата која ја влечеше?
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Друже како тргнала работава со МТВ за некое време ќе бидиме радосни статистика ако ни покажат за Репрезентација.
Јас се молам некој од приватните медиуми да почне да врши редовни преноси од кошаркарската реп., нешто слично како што направија А1 и Сител со натпреварите на фудбалската, воопшто немам верба во МТВ.




Е видиш тоа е лошо :)
Ама сепак не очекувам педерско судење од Украинецот и Пољакот, иако знаат и тие да се понашаат понекогаш ама би требало да е во ред судењето.


Туку друго ме интересира, Антиќ се опорави комплетно од повредата која ја влечеше?
Мисла да, би требало да игра денес.А, карти кај се продават за у сабота со Португалија?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ajde ajde odime na pobeda.Ako a pobedime Letonija na gosti polovina od rabotata e zavrsena...Potrebni se tri pobedi na domasen teren i barem edna na gostinski...Mozebi najrealno e da se brka pobeda na gosti protiv Estonija no vo toj slucaj ne e nis siurno.Ali ako se pobedi edna od Portugalij ili Letonija na gosti togas recisi sigurna e rabota iako i togas moze da se iskomplikuva.
Odime po red a na red e Letonija

Letonija:Macedonia (Sreda.17:30 h. MTV prenos)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Победа против Португалија или Латвија во гости ќе биде и повеќе од драгоцена и ќе не стави на чекор до пласман. Ај да не кобам ама некако не ни тргнувале никогаш квалификациите на арно на гостински терен. Се надевам ќе ме разубедат денес.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
абе кој излажа дека ќе дадат на тв?
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе што му е на овој Гечевски, нема изгледа кондиција, да не го ставаат во второ полувреме
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве бе даваат,никој не те излажа.
П.С Дресовите катастрофа,како и обично.

абе ајде кога почнаа да даваат јас си милсам веастиве нема д азавршат.

да да дресовите катастрофа, од кога црвено црна боја е боја на нашата репрезентација?

а сега за играта каде се гледа дека се заебаваа во подготовките и никој не е спремен а играме натпревар за бодови. гечевски тапа, илиевски тапа, врба тапа, но најмногу се изненадив од мејси кој е тапа. но како викаат ским си такав си.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Антич најголемо дрво , за 1 мин 3 лични направи..
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
одбрана слабо играме што е уште еден доказ за слаба припрема, секој напад они прават вишок играч. они дадоја 3-4 тројки а ние една што е многу малку за едно полувреме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom