Кошаркарска репрезентација на Македонија

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Луѓе тој Заре е оној што беше у Италија тренер мислам на Армани Џинс а сега у некој клуб што почнува на А?:)
Го споредуваа со Липи......
Тој е?:tv:

Тој е....Сеа мислам дека е тренер на Аир Авелино.....Чим станал име во силна лига како италијанската тогаш стварно значи дека вреди како тренер....А нашава федерација се заебава со тренер кој градел име во Здравље Лесковац.....Епа нема така...Ќе платиш појше али барем ќе знаеш дека нема некој абдал како Перо да ја врти шемата по скопските дискотеки него ќе дојде прв на тренинг и максимално ќе се труди....
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Тој е....Сеа мислам дека е тренер на Аир Авелино.....Чим станал име во силна лига како италијанската тогаш стварно значи дека вреди како тренер....А нашава федерација се заебава со тренер кој градел име во Здравље Лесковац.....Епа нема така...Ќе платиш појше али барем ќе знаеш дека нема некој абдал како Перо да ја врти шемата по скопските дискотеки него ќе дојде прв на тренинг и максимално ќе се труди....
mislam deka zare ne saka da ja vodi reprezentacijata posto se imaat nesto spukano
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Арсиќ не го бива за тренер....Заре Марковски му е мајката,уште да сака да дојде и шансите да се пласираме на ЕП ќе ни бидат значително поголеми... Не сакам да кобам ама мислам дека без класична петка,без дефанзивна тројка и без класичен бек од типот на Мачка , ние не можеме да се пласираме на ЕП....
Отсекогаш сум бил оптимист па така и сеа ама не ми влева надеж оваа екипа....Дај Боже да ме разубедат...
Фали ептен Мачка во тимов, може налик на него е Димче ама во одбрана е многу слаб. Јас мислам дека Сашо Филиповски е исто така добар тренер

Де бе Арсиќ неможе да го закоманда Перо Антиќ кога се настрана некаде на турнир или пак припреми нон стоп го терал Мерџановски да му вика да не пие човекот нема авторитет кај играчите не пак да не води на ЕП како што кажа ти само Заре Марковски ни е мајката и никој друг се е џабе и Мејси и Гечевски кога тренерот нема појма.
Не е дека нема авторитет, ако го избрка Антиќ кој ќе игра место него. Друго е кога имаш поголем фонд на играчи. Еве еден пример, селекторот на Египет се дрзна да избрка од тим еден Мидо и на крај стана шампион во Африка. Ама имал поголем избор, кај нас кој да игра место Антиќ, Мирослав Деспотовиќ?

Без разлика на тоа што 3ката ни е слаба страна и што Арсиќ и мене не ми се допаѓа како тренер, сепак мислам дека ако сега не успееме да се пласираме тогаш и наредните години нема. Едноставно повеќето од овие играчи се заедно минативе години, имаат квалитет па и играат значајна улога во своите тимови. Иако има и доста млади играчи сепак мислам дека е време да се покаже дека имаме квалитет за Европско.
И јас мислам дека ова е последниот воз, ако сега не се пласираме, тогаш сигурно нема во наредните 20 години. Немаме младина
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Дали иаме шанси да идеме на европско?
Ја според мене мислам дека имаме.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Де бе кој знае кога репрезентацијата го игра првиот натпревар од квалификациите во Скопје...Не на страна,во СКОПЈЕ !:wink:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И јас мислам дека ова е последниот воз, ако сега не се пласираме, тогаш сигурно нема во наредните 20 години. Немаме младина
Нормално дека ќе немаме...Плати тато,за да играм за репрезентација затоа немаме...:toe::toe:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Де бе кој знае кога репрезентацијата го игра првиот натпревар од квалификациите во Скопје...Не на страна,во СКОПЈЕ !:wink:
Незнам ама оди провери на фиба, сигурно има нешто.
Ме загрижува Тасовски.Да му соберам поените од сите подготвителни натпревари нема ни 10 да се соберат.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
А кај ќе играат во скопје во Борис Трајковски?
Само во Скопје ќе играат?
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Првата на домашен терен е сега во сабота на 6ти во 20.15. Как ми се погодува во исти ден со фудбалот со Шкотска ама термините се усогласени добро е.:helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Првата на домашен терен е сега во сабота на 6ти во 20.15. Как ми се погодува во исти ден со фудбалот со Шкотска ама термините се усогласени добро е.:helou:
100% си сигурен?Дека е во сабота,епа одам во Скопје на таа утакмица?
П.С А со кој играме :):) ?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
МАКЕДОНИЈА ВО ПОХОД НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО




Најдобрата македонска репрезентација ги заврши подготовките за претстојните квалификации и утрово замина за Рига каде за два дена ќе го одигра првиот натпревар од квалификациската група против домаќинот Летонија. Селекторот Јовица Арсиќ имаше доста проблеми со повреди во последните неколку дена од подготовките, па така настапот на Перо Блажевски и Перо Антиќ во Рига е под знак прашање. Исто така, поради семејни причини Владо Илиевски пристигна во Скопје само 24 часа пред поаѓањето за Летонија, што исто така на селекторот му задава дополнителни главоболки. Во Рига ќе патуваат сите расположливи кошаркари, а 12-те што ќе истрчаат на теренот во Рига Арена (12.000 гледачи), селекторот Арсиќ ќе ги одреди пред самиот натпревар.

повеќе овде

http://www.basketball.org.mk/intervju.asp?id=425


РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО “Б“ ГРУПАТА:
1. коло (3 септември)
Летонија - МАКЕДОНИЈА,
Португалија - Естонија.

2. коло (6 септември)
МАКЕДОНИЈА - Португалија,
Естонија - Летонија.

3. коло (10 септември)
Естонија - МАКЕДОНИЈА,
Португалија - Летонија.

4. коло (13 септември)
МАКЕДОНИЈА - Летонија,
Естонија - Португалија.

5. коло (17 септември)
Португалија - МАКЕДОНИЈА,
Летонија - Естонија.

6. коло (20 септември)
МАКЕДОНИЈА - Естонија,
Летонија - Португалија.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
МАКЕДОНИЈА ВО ПОХОД НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО




Најдобрата македонска репрезентација ги заврши подготовките за претстојните квалификации и утрово замина за Рига каде за два дена ќе го одигра првиот натпревар од квалификациската група против домаќинот Летонија. Селекторот Јовица Арсиќ имаше доста проблеми со повреди во последните неколку дена од подготовките, па така настапот на Перо Блажевски и Перо Антиќ во Рига е под знак прашање. Исто така, поради семејни причини Владо Илиевски пристигна во Скопје само 24 часа пред поаѓањето за Летонија, што исто така на селекторот му задава дополнителни главоболки. Во Рига ќе патуваат сите расположливи кошаркари, а 12-те што ќе истрчаат на теренот во Рига Арена (12.000 гледачи), селекторот Арсиќ ќе ги одреди пред самиот натпревар.

повеќе овде

http://www.basketball.org.mk/intervju.asp?id=425


РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО “Б“ ГРУПАТА:
1. коло (3 септември)
Летонија - МАКЕДОНИЈА,
Португалија - Естонија.

2. коло (6 септември)
МАКЕДОНИЈА - Португалија,
Естонија - Летонија.

3. коло (10 септември)
Естонија - МАКЕДОНИЈА,
Португалија - Летонија.

4. коло (13 септември)
МАКЕДОНИЈА - Летонија,
Естонија - Португалија.

5. коло (17 септември)
Португалија - МАКЕДОНИЈА,
Летонија - Естонија.

6. коло (20 септември)
МАКЕДОНИЈА - Естонија,
Летонија - Португалија.
Леле леле шо се насмеани :pos2::pos2::pos2:абе шо да речам друго освен со господ напред :pop::pop::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom