Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
А за тенки на 3ка не би рекол,Перо Атниќ-Диме Тасковски и Ристе кога е потребно може да помага и на 3ка..:toe:
Не можеш да играш со тројца високи во прва петорка Гечевски - Мејси - Антиќ. Ќе нема кој да ги замени доколку некој се умори. Второ не би рекол дека Перо може да игра 3ка, јасно ми е дека шутира и тројки, ама мислам дека не може тоа да го игра. Ристе не би земал во репрезнтација па што сака нека е, само ајде дека игра во странство. Не за друго, што не заеба со Израел во Менорка. Само Димче може да одговори на таа позиција, ама само во напад. А што треба да се игра во одбрана никој не збори. Димче е еден од најлабите дефанзивци според мене. Па ете ја причината зошто сме слаби на позицијата 3.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Не можеш да играш со тројца високи во прва петорка Гечевски - Мејси - Антиќ. Ќе нема кој да ги замени доколку некој се умори. Второ не би рекол дека Перо може да игра 3ка, јасно ми е дека шутира и тројки, ама мислам дека не може тоа да го игра. Ристе не би земал во репрезнтација па што сака нека е, само ајде дека игра во странство. Не за друго, што не заеба со Израел во Менорка. Само Димче може да одговори на таа позиција, ама само во напад. А што треба да се игра во одбрана никој не збори. Димче е еден од најлабите дефанзивци според мене. Па ете ја причината зошто сме слаби на позицијата 3.
ТОа и јас му го викам Перо Антиќ не верувам дека може да одговоре на позиција 3 а Диме ТАсовски како што кажи не многу добар одбрамбен играч така да најверојатно Арсиќ ќе се потпре на Перо Блажевски пошто друг играч не гледам што би можел да игра на таа позиција.:toe:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ни Перо не може да одговори на таа позиција ако се земат предвид неговите години. Во одбрана е многу слаб, можеби е добар грач (не викам супер) играч за нашава лига ама за во репрезентација тешко, многу тешко. Знаеш кој би бил добар играч, Војдан Стојановски - дечкото е снајпер, не промашува, само нема искуство и не знам колку би се справил со тоа, а не е мала работа да немаш искуство.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ни Перо не може да одговори на таа позиција ако се земат предвид неговите години. Во одбрана е многу слаб, можеби е добар грач (не викам супер) играч за нашава лига ама за во репрезентација тешко, многу тешко. Знаеш кој би бил добар играч, Војдан Стојановски - дечкото е снајпер, не промашува, само нема искуство и не знам колку би се справил со тоа, а не е мала работа да немаш искуство.
Можеби можеби не викам дек Стојановски не би можел да одговори еве пред неколку дена Арсиќ изјави дека Стојановски е многу добар играч и на него смета сериозно па можеби тој ќе биде вториот човек кој ќе ротира со Диме Тасовски на позиција 3 секако тука ќе помага и Ристе Стефанов.Едно не ми е јасно зошто го повикаа Перо Блажевски во репрезентација кога нема да сметаат на него во квалификациите.:toe::salut:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ни Перо не може да одговори на таа позиција ако се земат предвид неговите години. Во одбрана е многу слаб, можеби е добар грач (не викам супер) играч за нашава лига ама за во репрезентација тешко, многу тешко. Знаеш кој би бил добар играч, Војдан Стојановски - дечкото е снајпер, не промашува, само нема искуство и не знам колку би се справил со тоа, а не е мала работа да немаш искуство.
абе шо се секирате имаме уше еден Мејси може да одигра 3-ка не е ни ного висок како Тасовски и Блажевски е.....коментар???:smir::smir:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Е па ајде сите наши центри нека играат 3ка, па да немаме ќор играч за 4 и 5.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Епа затоа јас сакам Ѓуров да игра за Репрезентација, еден од најдобрите македонски дефанзивци е, сигурно подобар од тројките кои моментално се во тимот, он и Тасо и таман ќе бевме на таа позиција, ама штета што се повреди.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Знам дека си од Кавадарци, ама немој Ѓуров само жити се. Дечкото за 15 минути прави 5 фаули:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Е па ајде сите наши центри нека играат 3ка, па да немаме ќор играч за 4 и 5.
е как да не Мејси не е класичен центер игра нешто како 3-4 тука негде а може да изигра и 5 со има врска имаме доста високи играче Антиќ,Самарџиски,Гечевски,Гоцевски
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Знам дека си од Кавадарци, ама немој Ѓуров само жити се. Дечкото за 15 минути прави 5 фаули:smir:
Па толку и ќе игра, 10-15 минути :)
Јас сепак стојам на моето дека би можел да заврши добра работа во одбрана.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Aбе каков Војдан Стојановски на 3ка, дај не правејте бош маабети.Ќе играат Димче првапеторка и Перо од клупа гарант, евентуално чат-пат Ристе Стефанов.
Тука фали Александар Димитровски, а во ситуација кога никој нема поарно Гуров отколку Стојановски.Има време за дечкото.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Арсиќ не го бива за тренер....Заре Марковски му е мајката,уште да сака да дојде и шансите да се пласираме на ЕП ќе ни бидат значително поголеми... Не сакам да кобам ама мислам дека без класична петка,без дефанзивна тројка и без класичен бек од типот на Мачка , ние не можеме да се пласираме на ЕП....

Отсекогаш сум бил оптимист па така и сеа ама не ми влева надеж оваа екипа....Дај Боже да ме разубедат...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Арсиќ не го бива за тренер....Заре Марковски му е мајката,уште да сака да дојде и шансите да се пласираме на ЕП ќе ни бидат значително поголеми... Не сакам да кобам ама мислам дека без класична петка,без дефанзивна тројка и без класичен бек од типот на Мачка , ние не можеме да се пласираме на ЕП....

Отсекогаш сум бил оптимист па така и сеа ама не ми влева надеж оваа екипа....Дај Боже да ме разубедат...
Де бе Арсиќ неможе да го закоманда Перо Антиќ кога се настрана некаде на турнир или пак припреми нон стоп го терал Мерџановски да му вика да не пие човекот нема авторитет кај играчите не пак да не води на ЕП како што кажа ти само Заре Марковски ни е мајката и никој друг се е џабе и Мејси и Гечевски кога тренерот нема појма.:salut:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Без разлика на тоа што 3ката ни е слаба страна и што Арсиќ и мене не ми се допаѓа како тренер, сепак мислам дека ако сега не успееме да се пласираме тогаш и наредните години нема. Едноставно повеќето од овие играчи се заедно минативе години, имаат квалитет па и играат значајна улога во своите тимови. Иако има и доста млади играчи сепак мислам дека е време да се покаже дека имаме квалитет за Европско.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луѓе тој Заре е оној што беше у Италија тренер мислам на Армани Џинс а сега у некој клуб што почнува на А?:)
Го споредуваа со Липи......
Тој е?:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom