Кошаркарска репрезентација на Македонија

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Ц,ц,ц...срамота!!!
А ви текнува дека Пеце на времето дури сам си плаќаше и осигурувањето кое ФФМ беше должно да го плаќа?
Ееее, кога се нема минимум патриотско во себе...неможам да пишам повеќе, се нервирам...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ц,ц,ц...срамота!!!
А ви текнува дека Пеце на времето дури сам си плаќаше и осигурувањето кое ФФМ беше должно да го плаќа?
Ееее, кога се нема минимум патриотско во себе...неможам да пишам повеќе, се нервирам...
Ни малку не го оправдувам Илиевски ама нели е срам играч сам да си плаќа осигурување?:kesa:..тоа е најголем срам што може да го направи државата односно репрезентацијата да не му плати осигурување и тоа на ПЕЦЕ кој ни беше и секогаш ке биде најдобар играч !:wink:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Ни малку не го оправдувам Илиевски ама нели е срам играч сам да си плаќа осигурување?:kesa:..тоа е најголем срам што може да го направи државата односно репрезентацијата да не му плати осигурување и тоа на ПЕЦЕ кој ни беше и секогаш ке биде најдобар играч !:wink:
Била, ова го земав како пример за патриотизам, далеку од тоа дека е исправно сам играчот да си плаќа осигурувањето.
Играњето за националниот тим е гордост за играчот, се игра за чест и со срце и треба да се сфати како почест, а не како финансиски ќар.
 
П

Паспарту

Гостин
Момци, ве поздрави Илиевски, земал 50.000 Евра за да ги игра квалификацииве од Агенција за Млади и Спорт. Така се сака државата хехехехехе. И како што можете да видите, го боли стапот дали ке се пласираме или не, ништо не покажа, подобро да играше Богоев, бар со сигурност знам дека ке го оставеше срцето на терен, а не како педерчево продадено
СРАМОТА, БРУКА!!!

стварно незнам што да кажам веќе, малце не д*пеше со тоа што сакаше да игра за словенија, а сеа и пари зема за да игра во репрезентација. е вакви ‘‘патриотски‘‘ пи*ки во ДУША треба на плоштад да се обесат. еее и ова го дочекавме, барем некое дете да викнеа ќе имаше ако ништо друго желба за игра, а овој менталниов ништо нема и гледате зашто е подобро сега без илиевски него со него!?

фала за информацијава радикал
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Била, ова го земав како пример за патриотизам, далеку од тоа дека е исправно сам играчот да си плаќа осигурувањето.
Играњето за националниот тим е гордост за играчот, се игра за чест и со срце и треба да се сфати како почест, а не како финансиски ќар.
Да да разбирам ја отидов во друга насоко односно се изнревирав коа ми текна на тоа дека кажуваа пред некоја година играчите дека сами си плаќале осигурувања ова она затоа се надоврзав за тоа:):helou:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Од денеска го имаме и Антиќ во репрезентацијата, се вратил и ке игра против Естонија. Сега којзнае колку се крева во облаци, дека Македонија неможе без него. како само не беше Стак тука, да видиме дали ке го вратеа
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Да да разбирам ја отидов во друга насоко односно се изнревирав коа ми текна на тоа дека кажуваа пред некоја година играчите дека сами си плаќале осигурувања ова она затоа се надоврзав за тоа:):helou:
Пеце мислам дека и на уште една-двајца играчи им го плати тогаш осигурувањето, а осигурувањето на домашните играчи не беше воопшто платено
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Прво и прво ако земал Илиевски 50 000 евра нека го избркат одма и нека му земат Македонско државјанство персона нон грата но на мене не ми се верува дека агенцијата ке си го дозволи тоа а тоа се можеби пари за осигорување Илиевски има голем договор а вие ако сте толку сигурни пријавете тоа е за мене поткуп корупција и ајде без докази право осудувате
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
А зошто Стак не настапува во овие квалификации? Навистина немам информации.
Богами, се чувствува неговото отсуство.
Туку...за Антиќ...Ќе глуми сега спасител како што ми се чини...Алфа и Омега.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Прво и прво ако земал Илиевски 50 000 евра нека го избркат одма и нека му земат Македонско државјанство персона нон грата но на мене не ми се верува дека агенцијата ке си го дозволи тоа а тоа се можеби пари за осигорување Илиевски има голем договор а вие ако сте толку сигурни пријавете тоа е за мене поткуп корупција и ајде без докази право осудувате
Информацијата е од многу висок фукнционер во Агенцијата за Млади и Спорт и парите се од проект за стимулирање на спортот и промовирање на државата, така да немој пак слепо да си го браниш сограѓанинот, ти кажувам информација од човек што се знае со човекот, а го боли стапот за кошарката. Друго, како оддеднаш се предомисли Илиевски да игра? Трето, осигурувањето се плаќа во осигурителна компанија, така да Илиевски нема да ги види тие пари, а се плака за сите играчи, така да....

Иначе Агенцијата за Млади и спорт му даде многу пари и имот и на Славковски од Интер, за да игра за Македонија, само да знаеш и тоа се проекти и не е поткуп!!!!!!!!!

А Стак неигра, затоашто наводно правел операција на рамото. Колку е оваа информација вистинита или затоашто му истече договорот со кој го зема Македонскиот пасош за да игра како домашен играч во било која европска лига
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Eстонија Шведска 55 - 45 во тек е не е завршена
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Добро е што се врати Антич во нервоза на секого може да му се случи да направи нешто за кое после ке се кае а велеа со Аврамовски биле конкуренција Антич е измислен за Аврамовсли и сега е најплатен спортис во Бугарија Ристе зема 100 000 евра годишно а Антич зема најмалку дупло
Можеби мисли дека е најдобар ама на негова позиција немаме подобар во моментот а ми се допаќа и неговиот атрактивен стил на игра
 
F

fantomX

Гостин
Стак е многу поарен од Антиќ, ама тоа е...
Од колку часот е во среда натпреварот?
 
Член од
20 август 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Pa ako e povreden Cekovski a Stak se otkaza eve go moj izbor
PG VRBICA STEFANOV
SG VLATKO ILIEVSKI
SF DIMCE TASOVSKI
PF PERO ANTIC
C TODOR GECEVSKI
se slozuvam so vaa ekipa i mislam deka vrbata e najdobar od site posto mislam deka ako go nema nego nemase ni volku da dostignime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom