Како природно се добиваат килограми?

Ч

Чек Он Ит

Гостин
Хамбургер, бурек, скара навечер никако (посебно ако е во големи количини) - тоа е шок за желудникот, стомакот. Нема да може да спие човекот после. Сум осетила на своја глава.

Очигледно таков ти е метаболизмот да неможеш толку лесно да го постигнеш посакуваниот ефект. Исто е и со оние што сакаат да ослабат, а неможат. Пробај со советите погоре, ќе ти помогнат можеби. :smir:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Хм, ако не јадам спијам со тешкотии, а ако се најдам спијам џоа бебенце. Чек Он Ит ко што кажав секој човек си има различен метаболизам, така да ако сака да се здебели човекот, а спортува воедно значи дека јаде нормално ко за него и дека тоа НЕ ПОМАГА. Затоа друже ако си од Скопје трк до Калифорнија или до Флекс и барај чаре
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Вие женските имате поинаков метаболизам ... кај нас е друго
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Пиво, пиво и пиво. Не знам дали ќе најдеш нешто по природно од тоа :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Се сложувам со точкест. Пошто ми изгледа дека кај тебе проблем е твојот метаболизам, само креатин ти е спасот. Има многу како тебе што сакаат набрзина да стават маса и сите слушам се задоволни од креатинот.

Ако и тоа не ти успее тогаш јас имам залиха од едно 5 кила ќе ти пуштам преку bluetooth...да кажеше порано ќе ти даев 7 ама сеа само 5 имам.:pos::pos::pos:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Јове да не се разбереме погрешно, јас 4 месеца вежбав на суво т.е. го јачев организмот и дури после тоа почнав со само 300грама креатин т.е. 1 доза. И уште нешто неам блутут и шо праиме сега:pos::pos::pos:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Еми сеа, епа јас немам инфраред...:)

Нишо, продолжи ти стегај си буречиња. Ќе се поправиш.
Не само од тебе од многу луѓе слушам, вака шо имаат проблем со килажа со креатин и постојано внесување на белковини и скроб ставаат килограм плус. А јас лично немам потреба, имав околу 5 кила плус ама ги симнав овај месец и то....
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ако сакате јас имам едно 10-15 кила за донирање
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
so gnetenje se dobivat kg
da se pofalam pola pita burek izedov pred eden saat pa sea ke mi se prisere (mnogu bese mrsen)
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
EEEEEEE. Fala vi na site so pomislivte na covek sto mu treba pomos i mu dadovte ideja. FALA MNOGU, i ke probam od se po nesto. Najmnogu mi se dopagat ideite na BACILIS GAGOUS, bidejki mi licat na najstrucni. Ama od site ke probam, i ke cekam rezultati pa ke vi kazam. Samo nema da gi zemam proteinite i kreatinite. MAL SUM ZA TOA:nesum:
FALAAA
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Абе ако побарам и јас нема да остане ништо за баткава што ја отворил темава:pos2: Ма не ми е гајле сакам 10...:pos:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Доручек = 2туни со (кило е препорачливо ако можеш) пола кило леб и гледај туните позади на етикетата да им пишува дека се со зголемено ниво на протеини околу 20тина ..

Ручек = Препорачливо е нешто мрсно како на пример месо, риба, ориз и сл. може да се јаде и компири но никако маргарин или сл.

Вечера = Повторно протеини, гледај да биде нешто како житарици, може пак туни ако не ти се гади, овесни снегулки млеко ( со поише маснотии ) итн.

п.с. гледај у теретана да правиш одмор преку еден ден т.е. еден ден вежбаш, еден не итн. за повеќе информации види тука http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=7816

ајт поздраф.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Гледај кога одиш во теретана секогаш си носи сок од 2 исцедени лимони и две мали лажици мед,...така ми имаат речено....ако не помага барем освежува...................:salut:
 
Член од
16 март 2007
Мислења
317
Поени од реакции
20
ЈАс би ти препорачала да пиеш пивски квасец и спирулина пацифика, дефинитивно помагаат за покачување на тежината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom