Сонови, толкување на сонови

Член од
21 октомври 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
SONOVI.ZA.ZAKOPANO.ZLATO!!!

ajde,drugarcina!!!imam,drugar,na,koj,2,pati,mu,se,ima,sonato,za,zakopano,zlato.no,se,plasi,i,nisto,ne,prezema!!!gledav,ima,slicna,tema,na,ovaa,no,za,no,nema,nisto,pokonkretno!!!
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
ajde,drugarcina!!!imam,drugar,na,koj,2,pati,mu,se,ima,sonato,za,zakopano,zlato.no,se,plasi,i,nisto,ne,prezema!!!gledav,ima,slicna,tema,na,ovaa,no,za,no,nema,nisto,pokonkretno!!!
Дали,знаеш,што,значи space?
Oк,ајде сега на сонов да се префрлиме.
Ако го откопал златото значи ќе има среќа,а и ќе ја очекува или пак му претстои некоја добивка,наследство и слично.
Значи, убав е сонот нека не се секира.:)
 

Wa_sa_ka_ha_ta

свежо офарбана
Член од
16 мај 2009
Мислења
72
Поени од реакции
5
до Дармон...

соновите имаат две значења...едното е предскажувачко а другото пресликување на состојбата на подсвеста, духот и умот и нејзиното пресликување преку соновите...

е додека го читав твојот текст, првото ме пролазија морници , богами добро си се изнамачил додека си сонувал..и одма те тера на предскажување и слично...но кога повторно го прочитав сватив дека постои нешто во твојата подсвест за која ти не си свесен или покушаваш да го потиснеш, затоа не е лошо малце да размислиш што е тоа што подолго време те мачи и што избегнуваш да си го признаеш..може да е нешто од твоето минато, можеби е нешто што не можеш да си го објасниш и што долго време не си можел да најдеш одговор па сега твојот мозок ти се навраќа преку сонот да те подсети дека сеуште треба да работиш на него..може би некоја фобија....и слично

не се плаши, ако имаш потреба оди до црквата запали си свеќа и одмори го духот, а исто времено соочи се со некој страв што го имаш во себе и извади го од твојата подсвест...едноставно реши ја загонетката која те тишти

се надевам дека помогнав

Вашата искрена Баба Ванѓа:smir:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Сонував како со дечко ми сме биле кај некој гледач.Мислам беше на некоја улица и човеков гатал,имаше многу луѓе околу него и дечко ми беше поблизу па ме тргна и на двајцата ни кажуваше само убави работи како врската ни е супер,такви работи.Пресреќни бевме во сонот..мислам дека него му рече дека во август некаква работа го очекува или така нешто,а појма немам на што гледаше,карти нешто така не видов.И како и обично немаше некој крај или некое разрешување,се разбудив само во глуп момент.

Ако некој знае дали сонов има некое значење и кое е,ќе бидам прееемногу благодарна ако ми го каже.:smir:
 

Wa_sa_ka_ha_ta

свежо офарбана
Член од
16 мај 2009
Мислења
72
Поени од реакции
5
Сонував како со дечко ми сме биле кај некој гледач.Мислам беше на некоја улица и човеков гатал,имаше многу луѓе околу него и дечко ми беше поблизу па ме тргна и на двајцата ни кажуваше само убави работи како врската ни е супер,такви работи.Пресреќни бевме во сонот..мислам дека него му рече дека во август некаква работа го очекува или така нешто,а појма немам на што гледаше,карти нешто така не видов.И како и обично немаше некој крај или некое разрешување,се разбудив само во глуп момент.

Ако некој знае дали сонов има некое значење и кое е,ќе бидам прееемногу благодарна ако ми го каже.:smir:
драга моја,
ако го читаше мојот предходен пост, можеби ќе најдеше одговор. но сепак ќе пробам да ти помогнам:

значи највероватно кај тебе се работи за одредени мисли кој деновиве си ги имала во врска со твојот дечко, или пак некоја кавга со него или пак можеби желбата да ви биде убаво...
иначе гледачот на сон означува нешто таинствено, мистерија а понекогаш и неочекувана случка која ти престои а за која ти имаш некој предосекај...
сума сумарум, самиот сон бил позитивен , и ако после сонот си се осеќала пријатно, се работи за пријатно нешто што ќе те изненади деновиве...

ај пиши ако сум погодила нешто :wink:
 
Член од
19 август 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
sonuvav eden drugar...se vozi vo avion i avionot paga on i use nekolku se spasuvaat
moze da spasi use nekoi luge ali ne gi spasuva
posle toa mi go kazuva sonot i ja onaka gleam sve so se desava ko sliki mi se pojavuvaat
i se kae poso ne gi spasil i saka da se ubie
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
сум бил во Ресен, и сум слегол од колата моја, и за брзо време сум се вратил назад кај шо сум ја паркирал, и сум видел некоја стара баба кај шо ми лепи нешто на задната десна гума, демек магија, сум видел и сум се стрчал и сум почнал да му се дерам и да ја давам, арно ама ми проработила свеста дека не вреди да ја задавам, па сум ја пуштил и сум му рекол да ги извади тие магиите кои биле во облик на ливчиња од дрво и кога ги одлепувала зела пак нешто намачкала на тркалото.
па сум се јавил в полиција........... и се разбудив
има некакво значење или????:helou:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ми било роденден и нормално нели, сум очекувала најмилите да ми честитаат.Меѓутоа како што шетав или одев некаде, наидував на некои од нив но низ правењето муабет не спомнуваа ништо за мојот роденден т.е.не ми го честитаа.Единствено ми го честиташе роденденот една засега непозната за мене личност, пред мојата зграда.Цело време се чуствував некако чудно во сонот и се прашував како е можно да ми го заборавиле роденденот дури и оние поблиските:/
Знам дека е малку идиотски сон, но ретко ги памтам целосно соновите па ако може некое толкување на овој?:)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
sonuvav eden drugar...se vozi vo avion i avionot paga on i use nekolku se spasuvaat
moze da spasi use nekoi luge ali ne gi spasuva
posle toa mi go kazuva sonot i ja onaka gleam sve so se desava ko sliki mi se pojavuvaat
i se kae poso ne gi spasil i saka da se ubie
Ти уствари си го гледала авионот? Ако е така,тогаш тоа значи некоја позитивна промена. Е сега штом авионот паднал нека се пази од повреди твојот другар.

Ми било роденден и нормално нели, сум очекувала најмилите да ми честитаат.Меѓутоа како што шетав или одев некаде, наидував на некои од нив но низ правењето муабет не спомнуваа ништо за мојот роденден т.е.не ми го честитаа.Единствено ми го честиташе роденденот една засега непозната за мене личност, пред мојата зграда.Цело време се чуствував некако чудно во сонот и се прашував како е можно да ми го заборавиле роденденот дури и оние поблиските:/
Знам дека е малку идиотски сон, но ретко ги памтам целосно соновите па ако може некое толкување на овој?:)
Штом бил твој роденден ќе дочекаш длабока старост.
Е,сега тоа што разговарале,ама не со тебе,можеби не си омилена баш во околината.И тоа со зградата се поклопува со озборување,така да подложена си на истото.
За личноста што не се сеќаваш, сигурно ја имаш сретнато некаде,ама не си обрнала многу внимание,но ти се врежала во потсвеста.
Како и да е кога-тогаш ќе ја сретнеш :)
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Сонував некоја голема карпа и јас и некои непознати луѓе одиме точно на работ од карпата.. И одеднаш земјотрес. Не бил силен земјотресот и никој не паднал од карпата, само сме се испоплашиле сите и сме се држеле цврсто.
И после тоа одеднаш сум кај една братучетка моја која се породи пред малку време. И сакам да го видам бебето. Влегувам со неа во собата гледам две гитари и понатаму гледам девојче, иако има машко. Девојчето доста големо, со долга плава коса, и доста дебело...
И сум почнала да правам муабет со него.
Има ли некакво значење?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сонував некоја голема карпа и јас и некои непознати луѓе одиме точно на работ од карпата.. И одеднаш земјотрес. Не бил силен земјотресот и никој не паднал од карпата, само сме се испоплашиле сите и сме се држеле цврсто.
И после тоа одеднаш сум кај една братучетка моја која се породи пред малку време. И сакам да го видам бебето. Влегувам со неа во собата гледам две гитари и понатаму гледам девојче, иако има машко. Девојчето доста големо, со долга плава коса, и доста дебело...
И сум почнала да правам муабет со него.
Има ли некакво значење?
Забораваш некои должности, поради то ќе имаш голем напор и можеби ќе се најдеш во опасност.
За вториот дел од сонот:радост во семејството и ќе се најдеш во пријатно друштво.
 
D

DimoK

Гостин
Јас сонвев дек се глеам во огледало и дек ми паѓет забиве еден по еден и крв да течит ко ненормално и многу грозна гледка беше стварно!!!! И остај то ко се разбудив се најдов во wc пред огледало(месечарам малку дек)!!!И сакам да знам дали сонојве значет нешо или само се фантазија!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom