Сонови, толкување на сонови

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Знае ли некој што значи кучето?
Оти јас често сонувам кучиња,порано мислев дека е верност,ама сега една другарка ми кажа дека е штета.
Штета или верност е?:)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Знае ли некој што значи кучето?
Оти јас често сонувам кучиња,порано мислев дека е верност,ама сега една другарка ми кажа дека е штета.
Штета или верност е?:)

кучето е секогаш верност, верен приајтел, ако те лае и каса тогаш е штета а куче ко куче е верност!

епа штом нон стоп сонуваш кучиња сама проанализирај дали до сега некоја штета ти се има случено... на толку сонување кучиња до сега требше да се случи не дај Боже!
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
кучето е секогаш верност, верен приајтел, ако те лае и каса тогаш е штета а куче ко куче е верност!

епа штом нон стоп сонуваш кучиња сама проанализирај дали до сега некоја штета ти се има случено... на толку сонување кучиња до сега требше да се случи не дај Боже!
Eпа секогаш различно ги сонувам.
Некогаш само дека е до мене,а последниот пат,имаше 4-5 кучиња,едно од нив мислам дека сакаше да ме касне,ама на крајот не ме касна:)
Опасност од некоја штета,ама на крајот се ке биде добро?:)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Сум се враќал дома и глутница кучиња ме нападнале.Сум поминал и потоа ме нападнало друго куче големо колку магаре.Освен за прсти никаден на друго место не ме касаше и тоа пополека приателски да не речам.Но од страв сум викал и минувале луѓе никој не помагал само така гледале.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Eпа секогаш различно ги сонувам.
Некогаш само дека е до мене,а последниот пат,имаше 4-5 кучиња,едно од нив мислам дека сакаше да ме касне,ама на крајот не ме касна:)
Опасност од некоја штета,ама на крајот се ке биде добро?:)
ако сакало да те касне значи ска некој да те повреди!
штетата немора да е материјална може да се работи за повреда физичка или психичка!
но секако штом не те каснало си избегнала некоја проблем, повреда или кавага!


Сум се враќал дома и глутница кучиња ме нападнале.Сум поминал и потоа ме нападнало друго куче големо колку магаре.Освен за прсти никаден на друго место не ме касаше и тоа пополека приателски да не речам.Но од страв сум викал и минувале луѓе никој не помагал само така гледале.
кога се сонува куче од се најбитно е како тој се однесува со вас, може и да рипа и да лае по вас но најважно е дали е тоа пријателски од радост или онака бесно, ако е пријателски е е секогаш добро значи дека некој верен пријател со радост ве пречекува, се радува на вас итн,

ако бесно лаат и ‘ржат тогаш е повреда или кавга,

некаде викаат ако кучето умре значи гупење пријател! уфф не дај Боже!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Знае некој што значи да сонуваш некој што го познаваш како припадник на друга религија?:jaj: :)

:salut:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Знае некој што значи да сонуваш некој што го познаваш како припадник на друга религија?:jaj: :)

:salut:
хмм ако се тоа муслимани, без разлика дали припадници на машки или женски пол, велат со светец си сретнал, така барем мене ми толкувале кој и да прашам!

еднаш се јавив кај Драгче за таквиот сон а и она гледам така тоа го толкува како светци, имаше на инеренет еден масовен толкувач на соништа Таратур соновник и таму скоро на сите што сонувале муслимани истото толкување има го даваа!

а за останатите религии незнам!
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
luge jas mn mrzam da sonuvam zoso mi se ostvaruvaat site sonovi i mn mi e krivo posle toa zoso ne sum sprecila nekoi raboti iako sum znaela deka ke se slucat, mn tapa e cuvstvoto

inace musliman znaci svetec-definitivno :wink:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Шо значи да бегаш од некого?:nesum:
Шо значи да си го изгубиш мобилниот?:uvo:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Шо значи да бегаш од некого?:nesum:
Шо значи да си го изгубиш мобилниот?:uvo:
да бегаш од чудовиште и да успееш да избегаш е некој успех, надминување на сите пречки, на се што ти стои на патот,
да бегаш од некој и да успееш да избегаш значи дека имаш лоши пријатели или тежок период кој ќе помине а некаде се толкува како избегнување на некоја опаснот или потиснат страв!

е сега ти тука најдоборо си знаеш!
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Сонував снег, не бесе насекаде распостелен. Имасе на некои места и земја. Јас и мојот другар се обидувавме да правиме снешко, онака мал. Таман да му ја стаиме главата целиот се срушува. ??
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував снег, не бесе насекаде распостелен. Имасе на некои места и земја. Јас и мојот другар се обидувавме да правиме снешко, онака мал. Таман да му ја стаиме главата целиот се срушува. ??
снег ако паѓа се толкува како добивка материјална нормлано ако е чист, ако сонуваш покривка од снег онака тешка значи некоја штета некаде се толкува ко тага, тежина!

во странските соновници снегот го толкуваат како замрзнати чувства!
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Sinoka na dvapati sonuvav duhovi,prviot pat edna devojka i se pojavi samo glavata,potoa celosno i pocna da me gleda,stanav otidov nakaj nejze so namera da ja proteram pa pocna da se nervira i toj i jas pa se razbudiv,vtoriot bese nesto podolg no ne se sekavam na tocnite detali,moze nekoj da mi kaze sto znaci toa :S ?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Sinoka na dvapati sonuvav duhovi,prviot pat edna devojka i se pojavi samo glavata,potoa celosno i pocna da me gleda,stanav otidov nakaj nejze so namera da ja proteram pa pocna da se nervira i toj i jas pa se razbudiv,vtoriot bese nesto podolg no ne se sekavam na tocnite detali,moze nekoj da mi kaze sto znaci toa :S ?


духот ако е бел велат немир, а црн болест и ли кавга, дух да те посетува значи среќа!

духови кога се сонуваат може да е резултат на некој потиснат страв од духови,

 

Kajgana Shop

На врв Bottom