Фан Клуб: Аргентина

Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Честито победа Гаучоси!!! Очекував победа од 2 гола разлика:pipi:
Следен противник Германија и многу тешко ќе ни биде, дефинитивно!!!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Честито победа Гаучоси!!! Очекував победа од 2 гола разлика:pipi:
Следен противник Германија и многу тешко ќе ни биде, дефинитивно!!!
Време дојде да ни платат ...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.569
Ај честито победа и од мене :smir:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Не го кажувам ова хејтерски, ама Меси се понаша препрепресебично!
 
B

boki10messi

Гостин
Аууу, сега со Германија ќе биде ВОЈНАА...:duel::duel:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Не го кажувам ова хејтерски, ама Меси се понаша препрепресебично!
До негде си во право, он моментално ја има улогата (Плејмејкер), а мислам дека повеќе треба да се грижи за да направи нешто добро од колку да ми глуми лудило сака гол...ама до негде е крив и Марадона, премногу слобода му има дадено на Меси(треба да разбере дека неможе да биде ко Марадона). Е сеа се бара од човекот да се породи против Германија, ако сакаме да поминеме пошто све иде преку него.
 
B

boki10messi

Гостин
Хехехе. Само не зезајте за Меси. Против Германија очекувам да биде MAN OF THE MATCH
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ako ne e Messi nema koj da asistira !!! Veron sakate da asistira???
Тоа да, ама нешто во тимот дефинитивно не штима...кои поединци ги имаат боли глава. Само едно не ми се допаѓа, играта не им е баш убедлива.:toe:

--- надополнето ---

Хехехе. Само не зезајте за Меси. Против Германија очекувам да биде MAN OF THE MATCH
Ако заигра како на мечот против Манчестер во финале?! гарант ги поминуваме Швабите.:toe:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Тоа да, ама нешто во тимот дефинитивно не штима...кои поединци ги имаат боли глава. Само едно не ми се допаѓа, играта не им е баш убедлива.:toe:

--- надополнето ---





Ако заигра како на мечот против Манчестер во финале?! гарант ги поминуваме Швабите.:toe:

Neubedliva e zatoa sto ugracite nemaat definirani ulogi .Vo sredinata e haos sekoj odi kaj ke mu tekne, nema organizaciska postavenost kako vo Germanija i Brazil.Veron mi ide na nervi -drvo drvosano .Site odat na krilni pozicii i ostanuva Veron ili Maxi da kreiraat igra:nenene:.
Mesi dodava do Veron a dupkava Veron gubi topka .Messi treba da se postavi so fiksna pozicija zad Iguain i Tevez , krila drugi da igraat. Samo taka ke se opravi Argentina.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тое то доечки важно победивме..вака така онака..според мене заслужено сме во 1/4 финалето..играта не беше на некое завидно ниво но сепак месси,тевез,димариа,игуаин се играчи од потег и сигурно од нив не се очекува да играат како шпанија со многу пасови или со масетрални акции туку се очекува некој да направи пробив и да ја забибери кон голот....е сега со германија ќе биде пекол!:toe:
 
B

boki10messi

Гостин
Тоа да, ама нешто во тимот дефинитивно не штима...кои поединци ги имаат боли глава. Само едно не ми се допаѓа, играта не им е баш убедлива.:toe:
Не им беше убедлива само на овој натпревар. Инаку целикупното СП, заедно со Шпанците, Германците и Низоземците:):) имаат најубава игра.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom