Сонови, толкување на сонови

sl@tk@

е па слатка...
Член од
12 февруари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
сонував како се наогам на брег и наеднаш надоага голем бран и точно завршува пред моите нозе и така неколку пати а ја цела преплашена бегам и се накај мене водава иде а никако да ме поплави! :jaj:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера сонував како една другарка ми кажува дека е трудна и мислам дека рече баш со мене.Т.е јас ја прашав и на одговорот не ми текнува.
Што би значело ова.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Вчера сонував како една другарка ми кажува дека е трудна и мислам дека рече баш со мене.Т.е јас ја прашав и на одговорот не ми текнува.
Што би значело ова.

Мака некоја си има девојчето..
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ај ве молам веќе подолго време( по еднаш неделно) сонувам како одам по улица и гледам расфрлани пари по улица и ги собирам :toe: стварно незнам што значи ова,ако може некој да ми каже...фала многу :smir:
 
S

stereo m'c

Гостин
вчера цела вечер сонував како купувам саат дали ке можете да ми кажете што значи ? благодарам однапред.
 
B

black angel

Гостин
poslednive nekolku dena sonuvam kako nekoj slucajno mi go otkornal pirsot i posle toa stavam sekakvi sitnici da ne mi se zatvori dupceto.znaci neso?
 
D

DeviL_32`

Гостин
Последниве денови сонувам како возам кола? Што значи тоа?
 
С

Сатори

Гостин
Ај ве молам веќе подолго време( по еднаш неделно) сонувам како одам по улица и гледам расфрлани пари по улица и ги собирам :toe: стварно незнам што значи ова,ако може некој да ми каже...фала многу :smir:
Ако ги наоѓаш парите, што нели го правиш во сонот и ги земеш, значи ќе имаш среќа во некоја игра или поверојатно, те очекува некоја убава, пријатна новост.
вчера цела вечер сонував како купувам саат дали ке можете да ми кажете што значи ? благодарам однапред.
Ако купуваш часовник, ќе слушнеш некои интересни вести кои што ќе те заинтересираат.
Последниве денови сонувам како возам кола? Што значи тоа?
Штом се возиш некој брз успех.
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Сонував како присуствувам на свадба на вујко ми и вујна ми (кои се венчани)
и како сум го фатила невестинското цвеќе.
Што би можело да значи?
 
С

Сатори

Гостин
Сонував како присуствувам на свадба на вујко ми и вујна ми (кои се венчани)
и како сум го фатила невестинското цвеќе.
Што би можело да значи?
Според Словените, ти претстои свадба. :)
Но, ако не е таков случајот, а си играла на свадата, си била весела, тогаш некој ти фрлил око.:smir:
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Според Словените, ти претстои свадба. :)
Но, ако не е таков случајот, а си играла на свадата, си била весела, тогаш некој ти фрлил око.:smir:
Мала сум за свадба, најверојатно второто....:/

Благодарам:smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Вчера сонував како и се извинувам на една што учи со мене а скарани сме :(
Што значи тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom