Сонови, толкување на сонови

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував дека умрела стрина ми и дека за да појдеме на погреб со братучеда ми требаше да поминеме едно езеро. Не беше многу разбранувано морето ама чамецот беше гумен и ни се дупна и требаше да пливаме за да стигнеме до брегот.
На братучеда ми која е многу посилна од мене инаку и беше тешко и ми пропаѓаше во водата и цело време ја влечев нагоре. Почна да ми се дави и ме молеше да и помогнам, пропадна на дното и ме држеше за ногата. После некое време ја дофатив и ја извлеков од водата...
Се разбудив..


Толкување на сонов? :smir:

И се продолжил животот на стрина ти, поминуваш низ некои тешки и напорни ситуации...

Во куката во дворот сум имал базен со 2 делфина внатре. Кога сум им свирнувал доагале и сум си играл со нив. Кога ке им замавнам со раката нагоре тие скокале од водата и правеле акробации. Потоа едниот некако при скокот излета од базенот и се удри од страната и се разбудив:toe::toe: Шо би можело да биде?

Делфини се убава работа, очекувај некое остварување или решавање на проблеми..
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
sonuvav deneska kako eden moj drugar bese zastrelan i bese celiot vo krv
so bi mozelo da bide toa....
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Што значи да сонување свадба?Мислам не беше моја на еден комшија беше, ама ме заинтригира максимално..
Фала однапред..:helou:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Што значи да сонување свадба?Мислам не беше моја на еден комшија беше, ама ме заинтригира максимално..
Фала однапред..:helou:

Несреќа голема, смрт... :( (кај комшиите)

sonuvav deneska kako eden moj drugar bese zastrelan i bese celiot vo krv
so bi mozelo da bide toa....
Нека очекува некоја позитивна реакција и прекрасни зборови упатени до него.
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Ја сонував баба ми која е почината и ми зборувала нешто а јас сум ја галела по главата, до неа седела тетка ми и ми дала пари.
Ам..?
Луси Лу ...? :helou:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ја сонував баба ми која е почината и ми зборувала нешто а јас сум ја галела по главата, до неа седела тетка ми и ми дала пари.
Ам..?
Луси Лу ...? :helou:

Ќе се подразболиш Теа, не убав сонот..
 
B

black angel

Гостин
si ja sonuvav svojata smrt kako deckomi me zaboduva noz vo vrat i ja umiram,ima nekoe znacenje ili...
 
Член од
26 март 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
а ја па што сум сонувал,во една напуштена куќичка со дрвја околу неа
како покај шума ли нешто ,нз што беше - ми долетува сам нож во мене ме бие у стомак,но го вадам го фрлам ама тој повторно доаѓа и пак ме прободува и се така дур не се разбудив. (JA CRKNAV) axaxax:pos2:
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
здр ,најчесто кога сонувам , сонувам лоши работи... а најлошото е дека секој пат ми се десат исти свари што ги сонувам , можби поминува некое време 1 ден, 2, недела , месец ... понекогаш се чудам, ама едноставно ми се случуват!!!
поззз до сите...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
si ja sonuvav svojata smrt kako deckomi me zaboduva noz vo vrat i ja umiram,ima nekoe znacenje ili...


Ќе си поживееш без секирации :wink:

Сонував авионска несреќа. Јас стоев како на еден рид и после ридот имаше голема планина и се беше во магла, во облаци едвај се гледаше, и забележувам иде патнички авион и удира директно во планината и во рок од 2 секунди се запали авионот.
Помош???

Очекувај некоја еуфорија, и пресврт на работите:smir:
 
Член од
3 април 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
дали мислите дека сонот е нешо како втор свет? ја имам многу сонувано али немозам да сватам како мозе непознати фаци да ми се појавуваат во сонот дали сонот е нешо како друг свет или нешо слично
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сонував дека некој се мажел. Јас сум бил спреман за насвадба и мислам со автобус требало да одам но никако не можев да одам, само се враќав од половина пат за да земам нешто а то што го барав мислам и никако неможев да го најдам (за болдираново не сум сигурен дали е така не се сеќавам).
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Што занчи да сонуваш темнина и наеднаш да излезеш од неа?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Што занчи да сонуваш темнина и наеднаш да излезеш од неа?
Да се чуваш, некој сака да ти наштети, ама штом бргу излегуваш од неа значи дека ќе излезеш од проблемите и грижите наскоро т.е. ќе се снајдеш набргу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom