Сонови, толкување на сонови

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
А бела мачка да сонуваш што значи?
Ме следеше насекаде низ дома,и на крај ми го изеде ручекот и ме направи цела со влакна,не знаев што да и правам,ме изнервира и ќе ја убиев за малку.И на крај мајка ми дојде и или ја избрка или ја смести да седи на едно место,не се сеќавам точно.И мачката била од една моја поранешна другарка со која баш и не се поднесуваме.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
А бела мачка да сонуваш што значи?
Ме следеше насекаде низ дома,и на крај ми го изеде ручекот и ме направи цела со влакна,не знаев што да и правам,ме изнервира и ќе ја убиев за малку.И на крај мајка ми дојде и или ја избрка или ја смести да седи на едно место,не се сеќавам точно.И мачката била од една моја поранешна другарка со која баш и не се поднесуваме.
сигурен сум дека не е лошо да сонуваш бела мачка....ама незнам точно што означуваше
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Пред две вечери го сонуваф Тоше, како бил жив и како испаднало дека неговата смрт била измислена за да стане популарен. И на сонот го гледам Тоше и трчам кон него и велам: Сакам да го гушнам, за да не ми избега пак... И на крајот стигнувам до него и го гушкам ама силно.. силно....

После тоа го сонував мојот поранешен класен, исто како трчам кон него и го гушкам... (класниот е жив)

Што би можело да значи?

А..да и ако може да ми кажете што значи снег да сонуваш.. и замаглено сонце?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Значи нема врска тоа дека јадење со мртовци не било убаво ...

Фала :back:.

Нема врска, од што ти недостигаат и ги сонуваш, јас на пример за св. Никола сите починати ги сонував, си прае слава таму некаде горе.. па ништо еве уште толкувам сништа.. :back:

Пред две вечери го сонуваф Тоше, како бил жив и како испаднало дека неговата смрт била измислена за да стане популарен. И на сонот го гледам Тоше и трчам кон него и велам: Сакам да го гушнам, за да не ми избега пак... И на крајот стигнувам до него и го гушкам ама силно.. силно....

После тоа го сонував мојот поранешен класен, исто како трчам кон него и го гушкам... (класниот е жив)

Што би можело да значи?

А..да и ако може да ми кажете што значи снег да сонуваш.. и замаглено сонце?

Ова горе што знам , нема некое значење...
А снег е мака голема...
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Луси сонувам некои неповрзани работи...прво чекам во ред за да добијам некој сендвич на место каде има така прегладнете луѓе, потоа се заглавувам со колата у некоја гужва, веднаш се снаоѓам се враќам во рикверц и излегувам од тука...потоа наидувам на некоја жена која нешто се жали демек имала главоболка и јас се обидувам нешто да и објаснам а патем ја фажам за кожата од лицето која и се лупела некако ко некоја маска да носи и јас се обидувам да и ја извадам...но неуспеав:toe:
 
B

black angel

Гостин
sonuvav kako sum vo park so decko mi i on mi vika ene go tatkoti(pocinat e) da ti dade pari go gledam vo uniformata od rabota i trcam go guskam tatkomi mi dava tocno 160 den i mu kazuvam kolku mi nedostiga mi vika znam i jas sakam da ve vidam ama nemozam me prasa bratti uste gi slusa pistacite(bratmi slusa metal)jas vikam da i mi vika ocite ke mu gi iskornam,tuka stanuva i si ide a jas se vrtam me guska deckomi i placam.

ima nekoe znacenje ili....?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Луси сонувам некои неповрзани работи...прво чекам во ред за да добијам некој сендвич на место каде има така прегладнете луѓе, потоа се заглавувам со колата у некоја гужва, веднаш се снаоѓам се враќам во рикверц и излегувам од тука...потоа наидувам на некоја жена која нешто се жали демек имала главоболка и јас се обидувам нешто да и објаснам а патем ја фажам за кожата од лицето која и се лупела некако ко некоја маска да носи и јас се обидувам да и ја извадам...но неуспеав:toe:

Бегаш од одговорности, или си мрзелив периодов а?

sonuvav kako sum vo park so decko mi i on mi vika ene go tatkoti(pocinat e) da ti dade pari go gledam vo uniformata od rabota i trcam go guskam tatkomi mi dava tocno 160 den i mu kazuvam kolku mi nedostiga mi vika znam i jas sakam da ve vidam ama nemozam me prasa bratti uste gi slusa pistacite(bratmi slusa metal)jas vikam da i mi vika ocite ke mu gi iskornam,tuka stanuva i si ide a jas se vrtam me guska deckomi i placam.

ima nekoe znacenje ili....?

Најверојатно е дека ти недостасува многу, инаку насон не е убаво да ти дава мртовец нешто... е сега бидејќи бил лут и така се обратил сигурно е нешто убаво, не е лошо без секирации, нечини да ти се насмеал или слично тогаш е лошо...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Сунував прво как сам возила матор брат ми ме учил да возам и после тва сум се најдела у веце сум си мијала забите.. на огледалото сум си ги гледала забите ама само 2,3 и 4ката по сум ги гледала.. после пак сам се најдела у црква некаде и мама била со мене несто тешко и било па сум сакала да видам саато колко е и ми покажале и пишало 09.05 ... шо значе ак значе уопшта :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сунував прво как сам возила матор брат ми ме учил да возам и после тва сум се најдела у веце сум си мијала забите.. на огледалото сум си ги гледала забите ама само 2,3 и 4ката по сум ги гледала.. после пак сам се најдела у црква некаде и мама била со мене несто тешко и било па сум сакала да видам саато колко е и ми покажале и пишало 09.05 ... шо значе ак значе уопшта :)


Не е убаво, да не должам....
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Кажи де.. у кратки црти.. :)

Да се гледаш во огледало е болест и тоа тешка, башка возење, цркви, бараш некој мир, несигурна си бааги, внимавај, немора физички може психички да ти штети се она што ти се случува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom