Сонови, толкување на сонови

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Не разбирам...:)
Тоа значи дека е уште полошо или нема некое особено значење сонов?!:smir:

Мислам дека го прошло за тој за кого било наменето цвеќето... како и да е нема опасност:smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Вчера сонував како одговарам на час по Историја. ( Моментално Историја ми е најомразен предмет што никогаш не го сакам и нон- стоп имам (1) Единица)
И сега професоро до мене стоел и јас сум одговарал и сум читал од учебникот што бил на клупата и читав. Тој не ме е приметил и ја сум му кажал све.

Сега поентата незнам што е ?? Знае некој. Инаку предметот Историја и професорот мн како да ме мрази, не му ичам наспорти имам нон-стоп (1). :jaj:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
луси молим те за овај сон...прво да кажам дека сестра ми ја немам видено 3-4 години..уопште значи.не знам ништо за неа. сонувам како си идам дома и седам во дневна со брат ми.сестра ми дошла облечена во кафеав костум,дотерана,многу несвојствено за неа..откако се видовме,таа излезе од собата,па влезе баба ми.јас и брат ми седиме на каучот и таа доаѓа и ни вели(сонот го сонував ноќта према прочка): -деца ајде да се простиме,еве ви на двајцата по двеста денари. ни даде цела стотка и останатите беа десетки.јас и брат ми ги земавме парите и ги стаивме у џеб.веднаш потоа баба ми излезе од собата.

те молам кажи ми,затоа што малце од малце мислам дека го знам значењето на сонот,и се поклопува со стварите шо ми се случуваат по дома. сакам да го знам целото значење,поготово делот со сестра ми.те молам луси.фала однапред
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Летово што помина ми се случи една седмица секој ден да сонувам по неколку сништа. Се разбудував негде на пладне па уште неотрезнет од претходната вечер не станував од кревет и да не ми биде досадно си вклучував компјутер и на интернет си барав што значел секој сон иако не верував баш. Налетав на една страна Dream moods мислам се викаше. Си проверував секој сон шо значел и си праев извод. Инаку толкувањата за соништата што се настраната не се нешто мистични туку баш се логични па дури и научно би можело да бидат издржани. Заклучоците што си го праев и дејствата кои преостануваше да и напраам и коишто ги направив морам да признаам дека ми помогнаа многу за неколку ситуации во кои влегував таа седмица. Уште почудно беше тоа што сонував и два сништа една после друга вечер кои беа нешто како визија. Дејствието од првиот сон и на јаве ми се случи после два дена, а вториот наредниот ден. Можеби е случајно ама ме замисли многу. Всушност таа недела која беше исполнета со пијанства, дискотеки и плажи многу чудни настани ми се случија ама не е тоа темата овде.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Што значи да се договориш со некоја девојка и да касниш.Два пати се договорив и два пати ептен каснев и никако да стигнам до местото каде што треба да се видиме.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.199
Сонував дека некоја кучка се окучила во мојот двор (кучката не ја видов во сонот), но 3 од малите умреле. Едното незнам каде го фрливме, другото знам го оставивме во дворот (го јадеа црви и други инсекти) и третото на патот.
Другиот ден тоа куче што го оставивме на патот уствари не било умрено, туку уште дишеше и кога го кренав почна да трча како ништо да не му било и го вратив кај останатите кутриња.

Луси Лу ?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Вака..ако може некој ова да ми го протолкува сонов... вистина ќе ве замолам...фала...

Сонував како еден човек беше во една соба..и го убиваа..со тоа што му правеа дупка во стомакот а сето тоа го осеќав јас на себе.. много лошо спиев.. и потоа како што лежел..на таванот имало ангелче од кое што течело восок право на дупката а исто такво ангелче само плаво има најдобрата моја другарка..буквално исто.. ланче такво има...
и тоа многу го осеќав јас.. и многу ме болеше тоа место.. и така се разбудив од голема болка...
и цела ноќ неможев да заспијам... вистина ви кажувам ова..ако може некој нека види што како значи
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Вака..ако може некој ова да ми го протолкува сонов... вистина ќе ве замолам...фала...

Сонував како еден човек беше во една соба..и го убиваа..со тоа што му правеа дупка во стомакот а сето тоа го осеќав јас на себе.. много лошо спиев.. и потоа како што лежел..на таванот имало ангелче од кое што течело восок право на дупката а исто такво ангелче само плаво има најдобрата моја другарка..буквално исто.. ланче такво има...
и тоа многу го осеќав јас.. и многу ме болеше тоа место.. и така се разбудив од голема болка...
и цела ноќ неможев да заспијам... вистина ви кажувам ова..ако може некој нека види што како значи
некое слепо црево те врти па неможеш да спиеш...така мислам јас од болките потекнува овој сон и веќе понатаму знаеме во сонот можеш да сретнеш се и сешто(ова ти го пишав како оправдување на фигурата ангелче) ..... ова е само мое мислење позз
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Луѓе што значи ако сонуваш темница, мое киднапирање и очи во таа темница:vozbud:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
луси молим те за овај сон...прво да кажам дека сестра ми ја немам видено 3-4 години..уопште значи.не знам ништо за неа. сонувам како си идам дома и седам во дневна со брат ми.сестра ми дошла облечена во кафеав костум,дотерана,многу несвојствено за неа..откако се видовме,таа излезе од собата,па влезе баба ми.јас и брат ми седиме на каучот и таа доаѓа и ни вели(сонот го сонував ноќта према прочка): -деца ајде да се простиме,еве ви на двајцата по двеста денари. ни даде цела стотка и останатите беа десетки.јас и брат ми ги земавме парите и ги стаивме у џеб.веднаш потоа баба ми излезе од собата.

те молам кажи ми,затоа што малце од малце мислам дека го знам значењето на сонот,и се поклопува со стварите шо ми се случуваат по дома. сакам да го знам целото значење,поготово делот со сестра ми.те молам луси.фала однапред

Не очекувај некој убави вести во врска со сестрати (се надевам дека нема да биде многу лошо), целиот сон , пари се лоши зборови/абери, сестрати дотерана значи дека не и е добро каде и да е.... :(

Сонував дека некоја кучка се окучила во мојот двор (кучката не ја видов во сонот), но 3 од малите умреле. Едното незнам каде го фрливме, другото знам го оставивме во дворот (го јадеа црви и други инсекти) и третото на патот.
Другиот ден тоа куче што го оставивме на патот уствари не било умрено, туку уште дишеше и кога го кренав почна да трча како ништо да не му било и го вратив кај останатите кутриња.

Луси Лу ?

Сплетки и недоверба во друштвото помеѓу другарите..

Вака..ако може некој ова да ми го протолкува сонов... вистина ќе ве замолам...фала...

Сонував како еден човек беше во една соба..и го убиваа..со тоа што му правеа дупка во стомакот а сето тоа го осеќав јас на себе.. много лошо спиев.. и потоа како што лежел..на таванот имало ангелче од кое што течело восок право на дупката а исто такво ангелче само плаво има најдобрата моја другарка..буквално исто.. ланче такво има...
и тоа многу го осеќав јас.. и многу ме болеше тоа место.. и така се разбудив од голема болка...
и цела ноќ неможев да заспијам... вистина ви кажувам ова..ако може некој нека види што како значи
Јас мислам дека се работи за класичен кошмар..
 
B

black angel

Гостин
jas sum sonuvala kako sum se nasla na polaganje i se sum prepisala i znam vo sonot rekov uspeav i ovaa godina.Ima nekoe posebno znacenje?
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Не знам дали има некое значење сонов, ама многу чудно се осеќав.. Бев во темна соба и само едно огледало имаше. Стоев пред него и носев капа како оние од 20тите години, со ружа на увото и имав ракавици и постојано си мавтав во огледалото, кон одразот..
Аnyone?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не ми се верува да има некое објаснување, но ако знае некој нека пише.:helou:

Значи сонував како ми се јавува еден дечко, што го познавам лично добро, на телефон и на интерфон сум го уклучила и ми кажал: Куќата Аја е во Словенија, сакаш ли да одиме таму? Така отприлика беше формулирано прашањето. И тоа мислам додека ми зборел на интерфонот околу мене имаше и другарки што сакаа да чујат.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Не знам дали има некое значење сонов, ама многу чудно се осеќав.. Бев во темна соба и само едно огледало имаше. Стоев пред него и носев капа како оние од 20тите години, со ружа на увото и имав ракавици и постојано си мавтав во огледалото, кон одразот..
Аnyone?

Ќе се разболиш Авоид....

Не ми се верува да има некое објаснување, но ако знае некој нека пише.:helou:

Значи сонував како ми се јавува еден дечко, што го познавам лично добро, на телефон и на интерфон сум го уклучила и ми кажал: Куќата Аја е во Словенија, сакаш ли да одиме таму? Така отприлика беше формулирано прашањето. И тоа мислам додека ми зборел на интерфонот околу мене имаше и другарки што сакаа да чујат.
Абер да не чекаш некој а Крејзи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom