Сонови, толкување на сонови

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Шо значи ако сонуваш многу виножита??
 
С

Сатори

Гостин
Сонував дека ми се родила сестричка, едно мало слатко бебе со големи сини очи и знам дека многу ја сакав и после тоа во сонот знаев дека сонувам? :nesum:
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
Вака.. во последно време, поточно, последниве 2-3 месеци често сонувам како ми паѓаат забиве.. исто и минатата вечер.
Онака, без никаква причина околу 10 заби, здрави, ми паднаа.. не осетив никаков бол, ама дигнав голема паника нормално, и почнав да плачам..

Луси ?
Ne samo bolest , toku i smrt na tvoi bliski i poznanici.

Pa jas sum DreamFreak moze da se rece.
Sekoja vecer sonam i toa sto sakam.
Koga bev pomal , na primer ako gledav Spiderman filmot , posle cela nok vo son si bev Spiderman.
ILi pak Terminator , i drugi likovi.
No ima sonovo koi mozam, i koi ne mozam da gi kontroliram.
Koga go gledav filmot SAW , gi imav najlosite kosmari mojot zivot.
Sekoja nok sonuvav kako mi secat racete i nozete.
Na sabajle koa ke stanev pravo za noga se fakav :pos2:. . . .
Ili Pak filmot Jeppers Creppers koa go gledav.
Vo Narednite tri meseci sonuvav kako me brka , i se si se razbuduvav so upot maica . . . :tapp: . . .
Sega nekoe vreme ne sonuvam nisto posebno , so sto mozam da se pofalam. :kesa:
Ali vi garantiram deka koga ke idete vo krevet , pred da zaspiete ako mislite na nesto (zenski , licnosti od filmovi , drugari itk) deka ke go sonuvate.

A mi se ima desavano da sonuvam nesto epten kratko . . . 2-3 sek max . . i posle toa sonuvanoto mi se desava po dva tri dena vo realniot zivot. :vozbud::vozbud: . . koga bev pomal mnogu strav imav od toa !!!

 
N

NeMiRnA

Гостин
Кали,бели се разбира,наменети за погреб,ги дадов на некого кој требаше да ги остави кај мртовецот затоа што јас се плашев или што знам што ми беше,само не се сеќавам на кого ги дадов и ми рече као *леле како да си знаела дека калите се цветови кои се даваат на погреб*...Конкретно значење има или не мора да значи?!
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Сонував дека ми се родила сестричка, едно мало слатко бебе со големи сини очи и знам дека многу ја сакав и после тоа во сонот знаев дека сонувам? :nesum:
Бебе значи некоја нова личност во ќивотот ако имало плави очи мислам дека значи опасност и треба да се тргнеш од неа...тоа сонував и јас еднаш и тетка ми тоа ми го кажа:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Ај некој...
виолетова марама сум носела ама на ништо не ми одговарала:))),така ми била тресната,и сум отишла кај другака сме седеле во некоја плава соба и ми кажала дека е трудна.Ич не сум била среќна ама сум и рекла дека сум,не сум сакала од типот да биде трудна туку од некој друг..
НЗС?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Кали,бели се разбира,наменети за погреб,ги дадов на некого кој требаше да ги остави кај мртовецот затоа што јас се плашев или што знам што ми беше,само не се сеќавам на кого ги дадов и ми рече као *леле како да си знаела дека калите се цветови кои се даваат на погреб*...Конкретно значење има или не мора да значи?!
Цвеќе насон е смрт, е сега бидејќи си го ставала на погреб,...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ако се возиш во автобус, што е тоа?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ај некој...
виолетова марама сум носела ама на ништо не ми одговарала:))),така ми била тресната,и сум отишла кај другака сме седеле во некоја плава соба и ми кажала дека е трудна.Ич не сум била среќна ама сум и рекла дека сум,не сум сакала од типот да биде трудна туку од некој друг..
НЗС?

Некој сплетки магде, пази со кого одиш на кафе...

Ако се возиш во автобус, што е тоа?

Дека ќе ти се случат промени на патот..
 
С

Спенсер

Гостин
прееска сонував..... се возам со велосипед, позади мене моите другари нешо се зезаат,и возам со велосипедот,и се наведнувам али назад,со грбот и главата накај задното тркало,да пројдам под нешто,незнам што беше, го проаѓам тоа, и паѓам, коленото (десното мислам беше), цело во крв, изгребано,раскрвавено,цело во крв, и ми донесоа преврска,го преврзав и готово..... што значи ова??
 

Xhizors

Ok!
Член од
24 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
5
ја сонував како вадам заб и тоа долната десна тројка (читај, која ми е извадена)само тоа сонував.
знам дека заб е нешо болест и такви работи и баш братми е болен.
Фала.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
прееска сонував..... се возам со велосипед, позади мене моите другари нешо се зезаат,и возам со велосипедот,и се наведнувам али назад,со грбот и главата накај задното тркало,да пројдам под нешто,незнам што беше, го проаѓам тоа, и паѓам, коленото (десното мислам беше), цело во крв, изгребано,раскрвавено,цело во крв, и ми донесоа преврска,го преврзав и готово..... што значи ова??

Значи дека ќе се разочараш од нечии муабети или постапки..

ја сонував како вадам заб и тоа долната десна тројка (читај, која ми е извадена)само тоа сонував.
знам дека заб е нешо болест и такви работи и баш братми е болен.
Фала.
Ако не те боли е болест или смрт на некој далечен..
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Во мојата соба седеа двајца форумџии, драги форумџии и нешто се муваа ова-она, и тогаш јас влегов и се зачудив што се таму, ама сепак, ги поздравив фино и све. Немам време да елаборирам на долго, ама и одамна беше овој сон. Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom