Сонови, толкување на сонови

Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ја вчера сонував чуден сон... значи вака: ја требало да се мажам и све тоа сум се спремала.... бла бла бла... арно ама татко ми не сум го поканила и он дошол и така ме видел ја целата спремана а у.. и му викам ако сакаш дојди, он ми рекол ауу не немам со кој (демек мајка ми не го водела) бтв се налутил малце, па и ја сум се налутила.... и ништо свадбата..... шо значи тоа?
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ја вчера сонував чуден сон... значи вака: ја требало да се мажам и све тоа сум се спремала.... бла бла бла... арно ама татко ми не сум го поканила и он дошол и така ме видел ја целата спремана а у.. и му викам ако сакаш дојди, он ми рекол ауу не немам со кој (демек мајка ми не го водела) бтв се налутил малце, па и ја сум се налутила.... и ништо свадбата..... шо значи тоа?

Е за ситуацијава баш и незнзм шо да ти кажам, пошто не биднала свадбата кај тебе...а мислам дека свадба значи тага, али прими го со резерва...
- Или би рекол вака: Тажна ситуација за таткоти претстои, меѓутоа ти, а посебно мајка ти ќе му помогнете да се извлече.
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Хмммм,знам што значи мојот сон ама сепак да прашам да видам дали ќе се усогласат вашите со моите мислења.Требало на некоја баба ,незнам која е,имала црни ќумур заби да и собирам од некаде беи заби за неа.Се занимавала со магии такви работи и ако не сум ги соберела забите бели незна таму каква магија ќе ми фрлела.Глуп сооонн.Ме растревожи.:uvo:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Луси шо е да сонуваш еден исти сон повеќе пати...а пред некој ден мајка ми ми кажа дека го сонувала и она истото: Како Доаѓаат кај нас на гости двајца (Л.К. и М.Н.) јавни личности...седиме онака се знаеме праиме моабет се, многу сме блиски.ручаме не се срамат уопште онака мн опуштена атмосвера

Да не исчекувате нешто, одговор некој....?

ја вчера сонував чуден сон... значи вака: ја требало да се мажам и све тоа сум се спремала.... бла бла бла... арно ама татко ми не сум го поканила и он дошол и така ме видел ја целата спремана а у.. и му викам ако сакаш дојди, он ми рекол ауу не немам со кој (демек мајка ми не го водела) бтв се налутил малце, па и ја сум се налутила.... и ништо свадбата..... шо значи тоа?
Арно ништо не се десило, ќе избегнеш бааги тешка ситуација...
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Луси, сонував црква. Значи вака, јас и мајка ми влеговме во црквата. бтњ таму немаше икони туку имаше нешто како казан на средина и над него ја имаше годината 1872.

Толкување?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Луси, сонував црква. Значи вака, јас и мајка ми влеговме во црквата. бтњ таму немаше икони туку имаше нешто како казан на средина и над него ја имаше годината 1872.

Толкување?

Имам кажано и претходно значи црквите се убаво нешто мир, спокој, цврста врска, или остварување, а ова со годината навистина незнам што би значело, може се работи за стара црква која датира од таа година, и која е под заборавена и треба да се обнови, распрашај се па може имаш некоја определба да собереш некое средство истата малку да се обнови, тоа е исто порака и потсетување да се направи нешто добро:smir:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Вечерва сонував еден сон што премногу ме вознемири па ако има некој да ми го објасни ќе му бидам многу благодарна...
Сонувам како сум со баба ми, нешто се шетаме и влеговме во автобус. Кога се симнавме од автобус се симнавме до една огромна дупка, и јас почнувам да одам по работ и одеднаш губам рамнотежа ама не паѓам во дупката и ја кревам главата, ја гледам мајка ми пред мене и она оди по работ и одеднаш паѓа во дупката. (а дупката била огромна и длабока многу, крајот одвај се гледал)
Јас ја гледам мајка ми како паднала и почнувам да плачам и незнам што да правам...ѕирнав во дупката и гледам доле некои буриња како се превртуваат и продолжувам да плачам и се разбудив.
Многу ме вознемири сонов.

А пред две вечери сонував поп како бил кај една другарка и нешто ни зборел за тоа како луѓето се сакаат и почитуваат...
Фала однапред :smir:
Луси ќе може толкување? :back:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
два пати по ред сонувам бебиња, во првиот сон беше болно и некако чудно и го носев на некој си посебен оддел во болница, а во вториов како било мое, па дедо ми го продал па некој штрк ми го вратил.......има некое значење или чисти глупости????
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Луси ќе може толкување? :back:

Мислам дека имате некој немир што ве копка сите дома, за некаква незавидна ситуација станува збор, но мислам дека се ќе биде во ред на крајот што и да се случи на крај ќе има среќа како и да е.:smir:

два пати по ред сонувам бебиња, во првиот сон беше болно и некако чудно и го носев на некој си посебен оддел во болница, а во вториов како било мое, па дедо ми го продал па некој штрк ми го вратил.......има некое значење или чисти глупости????

Ајде новост некоја ваљда е...
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Сон број 1 -сонував како сум у парк и си игра мсо куче. Сонот ме одмори, се беше толку лајт некако.

Сон број 2 - ги сонував другарите како носат моја облека .

Сон број 3- Многу често сонувам една другарка и во секој сон јас не зборам со неа , а она постојано ме набљудува цело време како од некоја платформа , од повисоко ...ама секогаш без исклучок.

Однапред благодарам за толкувањето ЛУси ЛУ!
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Леле, значи колку беше грд сонов не можам да ви опишам.Не ми теквет сите детали ама знам дека цело време се спасвев од нешо и таман ќе се спасев ќе испаднеше дек то уш полошо е.На пример еве последно бев во некоја лабараторија со еден другар и за да се спасам требаше во еден лифт да влезиме и таман влеговме внатре некој двајца гадни такви во фаците.И ме фати та типката и ми даде еден тежок ранец и ме фрли тука (не знам од кј се најде пенџере во лифтот ама ај) и финтава беше да умрам пошо од кузнајт кој спрат ме фрли и не умрев (и то не знам како) и се изнарадвав демек сеа ќе и избегам и се криев таму и та ми рече: „џабе бегаш немаш крв во тебе, ти ја зедовме крвта“ и отворив во тој куферот и таму беше и такво нешо се цело време ми се дешаваше и се разбудив од ко ја видов крвта.А иначе ак имат ова врска некаква, на тој другарот со мене нишо не му праеа ко да не постојт така само шеташе со мене и ко ќе немаше никој си зборвевме се онака а ко ќе имаше некој шо требеше да ме убиет стоеше и не мрдаше таков...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.199
Сонував како купувам многу чоколада и други работи од продавница, но се сеќавам само на чоколадата.
И не ги јадев, само ги купив и додека да стигнам да ги отворам, се разбудив.
И да, ми ги продадоа за многу помала цена. (продавачката беше една професорка што ми предава).

:nesum:??
Да го освежам, да не отиде у заборав.
Луси Лу ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom