Сонови, толкување на сонови

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
?? НЕКОЈ ЌЕ СЕ НАЈДЕ ЛИ ДА МИ ГО ПРОТОЛКУВА СОНОТ ??
:uvo:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував дека сум родила ќерка и дека ја сум ја крстила Александра?

Ангел чувар, е женско дете на сон, а бидејќи си се породила нешто прекрасно ќе ти се случи:back:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А јас сонував еден другар во црква? Има ли некое објаснување за тоа?:smir:
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
:uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv: ЛУЃЕЕЕЕЕЕ ИМА ЛИ НЕКОЈ ДА ГО ПРОТОЛКУВА СОНОТ??????? ИМА ЛИ НЕКОЈ ДОМА?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Девојко ај смири се, никој овде не седи на лагер. Ако ти го протолкуваат, во ред, ако не најди си соновник. И исклучи капс лок и намали со смајлињата.
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Сонував дека сум родила ќерка и дека ја сум ја крстила Александра?
Dokolku si imala nekoja griza ili nekoja tezina ke ja otfrlis i ke ti olesni, dokolku ne i vo sonot gledas bebe toa znaci gavol.

Бидејќи имам уште две сестри, сонував дека тие не биле дел од нашето семејство и дека не сум ги познавала воопшто? Па што може да значи? :uvo:
Pa nisto cudno da se omazat vo skoro vreme ili pak ti :)

Ке може ли некој сонот даа... го протолкува:smir:
Mozno li e na brat ti da mu treba nekoja pomos? Ako e taka ti mozes da mu pomognes.

Што значи да сонуваш дека те прегазил воз преку стомакот, меѓутоа сеуште си жив лежиш така црева извадени разговараш со други...ме исплаши најискрено сонов:(
Луси кажи жити се стравувам најискрено
Krf znaci omraza.

луси пак да те прашам нешто:smir:

сонував како сум имала убава кола и на секаде сум возела
ме интересира дали тоа значи дека некогаш ќе имам убава кола:)
а ми било по малку и страв да ја возам
Kolata znaci kavga,a toa sto ti si ja vozela ti ke bides vinovna za kavgata.

Озборување, тага, не убаво да сонуваш злато на сон, само доколку не си бремена, ако си бремена прстени значат машко дете, ланчиња, алки, менѓуши значат женско.
Jas mislam deka dokolku ne si omazena zlato znaci deka ke se omazis ili ponuda za brak.

vaka znaci tatkomi pocina pred nepolni 40 dena i bas go sonuvav kako sedi vo dnevna kaj mene doma i na masata mn jadenje jas proagam nekolku pati od kaj nego a toj ne se ni vrti da me pogledne sto znaci?
Velat deka duhot na covekot do 40-iot den e megu najbliskite vo svojata kuka i dokolku na son ne ti zboruva togas toa e toj, a dokolku zboruva so tebe togas ne e toj tuku tvojata potsvest.Ne ti obrnuva vnimanie - te ostava da imas miren i spokoen zivot. A toa na masata mnogu jadenje e bidejki se blizat 40 dena.Vo glavno sonot ne oznacuva nisto loso.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Постојано сонувам како летам високо над кровот, од куќата моја понекогаш а еднаш летав и над река.
А пред некој ден сонував ептен грд сон, сонував група инвалиди и една здрава девојка чиј татко бил осакатен и зема чоеков и ги ампутираше рацете и ги исече на ќерка си за да не се разликува од другите инвалиди на коишто им фалеа делови од телото.
Пред некој ден пак сонував како сум правела палачинки ама не сум можела да ги превртам, и кога ги вртев се кинеа.
А исто така сонував и како сум јадела бомбона.
Ако може да го протолкува некој грдиот сон, би било супер
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
А јас сонував еден другар во црква? Има ли некое објаснување за тоа?:smir:


Има некој мир ќе најде другарот твој, ќе расчисти некој проблем, убаво е на сон светци, цркви и манастири да се сонуваат:smir:

Dokolku si imala nekoja griza ili nekoja tezina ke ja otfrlis i ke ti olesni, dokolku ne i vo sonot gledas bebe toa znaci gavol.


Pa nisto cudno da se omazat vo skoro vreme ili pak ti :)


Mozno li e na brat ti da mu treba nekoja pomos? Ako e taka ti mozes da mu pomognes.


Krf znaci omraza.


Kolata znaci kavga,a toa sto ti si ja vozela ti ke bides vinovna za kavgata.


Jas mislam deka dokolku ne si omazena zlato znaci deka ke se omazis ili ponuda za brak.


Velat deka duhot na covekot do 40-iot den e megu najbliskite vo svojata kuka i dokolku na son ne ti zboruva togas toa e toj, a dokolku zboruva so tebe togas ne e toj tuku tvojata potsvest.Ne ti obrnuva vnimanie - te ostava da imas miren i spokoen zivot. A toa na masata mnogu jadenje e bidejki se blizat 40 dena.Vo glavno sonot ne oznacuva nisto loso.

Епа мене ми е така оставено од баба ми, дека чевли се понуда за брак, а злато ако не е мажена е маки, тага.. така да секој со своите толкувања...
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..сис,сонуев грозен сон.
Идем да пијам вода во кујна, и на подот се беа насобрани мали бубачки.И имаше една огромна.Почнав да ги тепам но големата ми побегна и не успеав да ја фатам.потоа нешто како ларви малечки имаше.Грозно.Беше премногу реално.
Има значење?:(
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
..сис,сонуев грозен сон.
Идем да пијам вода во кујна, и на подот се беа насобрани мали бубачки.И имаше една огромна.Почнав да ги тепам но големата ми побегна и не успеав да ја фатам.потоа нешто како ларви малечки имаше.Грозно.Беше премногу реално.
Има значење?:(

Штетници некој околку тебе, или некој недоверливи зли пријатели.. бегај понастрана..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
2
Еден сон го сонувам повеќе пати и многу би сакала да дознаам дали има некое особено значење....Имам долга врска (веќе 2год.) и постојано сонувам како го варам дечко ми со еден мој другар.....што мислите-дали ми е тоа потсвесно,дека го посакувам тоа или сосема нешто др значи?:toe:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
Сонував два сона, ми се чини скоро идентични. Завчера сонував кај што сум бил качен на огромен висок мост и кога погледнав надолу почнав да врескам од што е толку високо.
Вчера сонував кај што сум седел негде многу високо, и кога погледнав надолу пак почнав да викам и страв ми беше многу.
Што може да значат?
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
Сонував два сона, ми се чини скоро идентични. Завчера сонував кај што сум бил качен на огромен висок мост и кога погледнав надолу почнав да врескам од што е толку високо.
Вчера сонував кај што сум седел негде многу високо, и кога погледнав надолу пак почнав да викам и страв ми беше многу.
Што може да значат?
мислам дека значењето на такви сонови беше страв од промени,новини шо се случуват у твојот живот,или очекуваш да се случат наскоро. врзано е со потсвеста,зависи со шо си,да не речам,опседнат веќе некој период.

јас така сонував долг период неколку месеци пред да појдам на факултет. истото ми се случуваше и пред да појдам средна школа.

мислам дека ми ја разбра поентата :)))
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ноќеска ова го сонував:
на школо сум од 8 саат а сум станал во 7 и сум одел да чекам автобус а не идам на школо со автобус и таман да дојдам пред автобуската наеднаш со се нашол,пред една црвена зграда и дождот многу силно врнел и јас сум имал црвен чадов и по некое време дождот стивнал.Што би значело ова?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Сонував како сум била дома, но куќата била сосема поинаква, онаква каква што јас би сакала, значи идеална, мојата соба била нова и голема и убаво средена, терасата била поголема и нова и од страна на улицата, а погледот бил убав, и многу ми било убаво:back:....(и после некој нека ми рече дека соновите не се исполнување на желбите :) ) После тоа незнам како што, сонувам една поранешна добра другарка како без да знам случајно ми отсекува дел од косата,ама не многу од должината но сепак јас и враќам дупло, значи и јас и го правам истото нејзе само мислам дека многу повеќе:pos2::pos2: ...после тоа, значи во друг дел од повеќето сонови, се наоѓам во фризерски салон со сестра ми и братучет ми и чекаме да дојде фризерката и неа ја нема и незнам што понатаму...Па сонувам како чекам ред во амбуланта т.е како чекам другарки да завршат нешто таму, а во меѓувреме се појавуваат и некои колеги од факс, ама ова последното не мисла дека има значење...:pos2: ќе знае некој да ми протолкува?:vozbud: :smir::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom