Сонови, толкување на сонови

S

Sheldon Cooper

Гостин
Јас неколку пати по ред сум сонувал ист сон. Кај куќата кај баба ми има до неа подрум значи се оди надолу до подрумот. И на работ на куќата јас сум се залетал и сум се скокнал едно и салто наназад правев едно 3 пати. И имав некое чудно чувство. Наредните пати кога го сонував тоа пробав да се контролирам и некако бев стегнат во сонот и успеав да го ублажам падот на земја. Многу чуден сон. Знае ли некој што би можело да значи?
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
е вака....Сум се вратил од село со мајка ми, и со дугарче набрзинка сме се договориле да излеземе во влае да свртиме некое крукче и сме се запознале со некои 3 женски. Сме се шетале и сме собрале уште некои 2 деца да се шетаат со нас. Сме седнале негде(незнам каде) и женските таман да си отидат сум отишол и некоја сум ја фатил за половина и сум ја прашал кај живее и она рекла "ваму-таму", јас сум ја прашал кај е тоа ваму-таму и она рекла дека имала многу станови и секој ден во различен стан спиела. После тоа сум и побарал број ми дала број и ме бацила во образ, па се свртела да ја бацам јас ја бацив и јас па она ме бацила на врат и јас на образ и малце по малце сум ја залапал....и брат ми ме разбуди и после тоа срце како ненормално ми тропаше и сега кога го пишувам постов пак почна срце да ми тропа.....

П.С. ако имам некоја буква голтнато не ми замеравајте
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
јас сонувањето сум го довел под тотална контрола (добро не тотална, ама донекаде), немам проблеми со трчањето, напротив трчам како Морис Грин :D :D што значи многу брзо, и знам понекогаш да скокам преку дрва, да го осетите ова во сон, ке доживеете нирвана
Go imam pocuvstvuvano toa duri ponekogas koga mi e ubav sonot, me budi majkami i jas i odgovaram so zatvoreni oci taa si odi i prodolzuvam da sonuvam onaka kako sto sakam.Navistina e cudno.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.150
Поени од реакции
869
е вака....Сум се вратил од село со мајка ми, и со дугарче набрзинка сме се договориле да излеземе во влае да свртиме некое крукче и сме се запознале со некои 3 женски. Сме се шетале и сме собрале уште некои 2 деца да се шетаат со нас. Сме седнале негде(незнам каде) и женските таман да си отидат сум отишол и некоја сум ја фатил за половина и сум ја прашал кај живее и она рекла "ваму-таму", јас сум ја прашал кај е тоа ваму-таму и она рекла дека имала многу станови и секој ден во различен стан спиела. После тоа сум и побарал број ми дала број и ме бацила во образ, па се свртела да ја бацам јас ја бацив и јас па она ме бацила на врат и јас на образ и малце по малце сум ја залапал....и брат ми ме разбуди и после тоа срце како ненормално ми тропаше и сега кога го пишувам постов пак почна срце да ми тропа.....

П.С. ако имам некоја буква голтнато не ми замеравајте
Toa што ти си ја бакнал значи дека те очекува пријатно изненадување :helou:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Tuku luge aj objasnete mi go ova bre.Jas sonuvam kako nemozam da se razbudam.I naednas se osekam kako budna megutoa nemozam niti da mrdnam niti da viknam niti oci da otvoram , nisto,se macam mnogu osekam deka se potam i nekako naednas se, neznam kako da recam, osvestuvam cela zadisana izmorena ispotena. Mislev deka sonuvam ama ednas mi se sluci dodeka traese seto ova slusnav kako tatko mi isleze od spalnata i nesto zborese so majka mi deka e 5:30 h otide vo wc i pak se vrati vo spalna.Sabajleto go prasav seto toa se slucilo.Potoa se sluci majka mi da vleze vo soba vikase po mene a jas ne mozev da i odgovoram nisto i taa si izleze. I kazav potoa sto se slucilo i potoa taa sekogas koga ne odgovaram me zatresuva i ednas taka i me osvesti.Zakluciv deka na toj nacin samo moze nekoj da me osvesti a sto se slucuva poima neam i na koj i da kazam site se cudat. Pu pu skraja da esega oddamna mi se nema sluceno ama porano mi se slucuvase. Sto se slucuva poima neam.
A za sonovi stalno koga sonuvam nesto loso za nekoj loso i se slucuva. toa nikako da si go prostam sebe si.

Toa што ти си ја бакнал значи дека те очекува пријатно изненадување :helou:
Grska :) Toa znaci deka ke se razboli.
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
Леле сонував дека со брат ми (инаку мало е детето) саме одлучиле да одиме за Москва( само он и ја...). И така од дома не пуштиле, знаејки дека јас ке се грижам за него , а и тој е многу мирен и послушен. и не спремаа , мајка ми ми дофрлума Да не забораиш мобилниот, татко ми за пари прашува... и во еден момент како да ми дјде на ум дека ова е сериозно и дека патувањето нема да биде најлесното на свет, се почуствував полна со одговорности. и се облеков( инаку без врска , има стаено на себа 3 палтиња, а брат ми имаше и шубара). и му ја поддадов рака за да тргнеме и се разбудив.
Ке може ли некој сонот даа... го протолкува:smir:
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Бидејќи имам уште две сестри, сонував дека тие не биле дел од нашето семејство и дека не сум ги познавала воопшто? Па што може да значи? :uvo:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
vaka znaci tatkomi pocina pred nepolni 40 dena i bas go sonuvav kako sedi vo dnevna kaj mene doma i na masata mn jadenje jas proagam nekolku pati od kaj nego a toj ne se ni vrti da me pogledne sto znaci?
Тоа се нормални сонови со оглед на ситуацијата во која се наоѓаш. Истото ми се случуваше и мене, се такви сонови сонував. И сите се сведуваа на едно исто, тој е покрај мене и не ми обраќа внимание, како да бега од мене. Еднаш кога го сонував, се затрчав кон него и сакав да го гушнам. Од него почна да блеска силна светлина и не можев да му се приближам. Почнав да плачам и го прашав зошто секогаш така мене ми прави. А тој ми одговори :''Знам дека ти недостасувам, но така требаше да биде... Ајде сега можеш да ме гушнеш... ама ке биде за последно... Почнав толку силно да плачам, што се разбудив. После долго време не го сонував...:cry::cry:

Tuku luge aj objasnete mi go ova bre.Jas sonuvam kako nemozam da se razbudam.I naednas se osekam kako budna megutoa nemozam niti da mrdnam niti da viknam niti oci da otvoram , nisto,se macam mnogu osekam deka se potam i nekako naednas se, neznam kako da recam, osvestuvam cela zadisana izmorena ispotena. Mislev deka sonuvam ama ednas mi se sluci dodeka traese seto ova slusnav kako tatko mi isleze od spalnata i nesto zborese so majka mi deka e 5:30 h otide vo wc i pak se vrati vo spalna.Sabajleto go prasav seto toa se slucilo.Potoa se sluci majka mi da vleze vo soba vikase po mene a jas ne mozev da i odgovoram nisto i taa si izleze. I kazav potoa sto se slucilo i potoa taa sekogas koga ne odgovaram me zatresuva i ednas taka i me osvesti.Zakluciv deka na toj nacin samo moze nekoj da me osvesti a sto se slucuva poima neam i na koj i da kazam site se cudat. Pu pu skraja da esega oddamna mi se nema sluceno ama porano mi se slucuvase. Sto se slucuva poima neam.
A za sonovi stalno koga sonuvam nesto loso za nekoj loso i se slucuva. toa nikako da si go prostam sebe si.
Сонот не значи ништо, но состојбата во која си се наоѓала, тоа што не си можела да мрдаш ни да зборуваш-тоа е дека психички многу се оптеретуваш, решаваш некои проблеми, реалниот живот ти е многу напорен. Немој толку многу да се секираш, олабави малку :smir:

Не е ништо страшо, и јас го имам доживеано истото-само што јас во сонот се онесвестив и престанав да дишам. Едвај собрав сили да се разбудам. Страшно беше:toe::toe:
 
С

Сатори

Гостин
Сонував дека сум родила ќерка и дека ја сум ја крстила Александра?
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
Сонував дека сум родила ќерка и дека ја сум ја крстила Александра?
i majka mi pred da me rodi sonuvala nesto slicno nekoja zena i kazala da me krsti kako sto se vikam denes za da bidam uspesna i navistina taka me krstile iako i vo familijata toa ima datira...i do sega sum zaadovolna od zivotot ...znaci ako imas kerka ponatamu neka bide aleksandra:>:>:>:>

jas vo razlicni situacii vo sonovite konstantn sonuvama kako brzam nekade kako kasnam ...i tn ...znaci celo vreme...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom