Сонови, толкување на сонови

Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Јас многу сонувам багери, трактори, мотики, лопати и копачи. Што значи то ако може да ми протолкувате. Фала. :toe:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
знае ли некој што значи кога куче те каса за нога и после многу плачеш:toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
знае ли некој што значи кога куче те каса за нога и после многу плачеш:toe:

Раздор во некое пријателство.

Јас многу сонувам багери, трактори, мотики, лопати и копачи. Што значи то ако може да ми протолкувате. Фала. :toe:
Маки...
 
С

Сатори

Гостин
Многу чуден сон, сонував дека сум отишла на предавање на факултет кај некоја професорка по филозофија и дека ми кажала или да седам на час и да почнам да зборувам или да не и се враќам на часот веќе? :toe:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Сонував дека ме убиле сериозно што значи тоа(ако помага со пиштол ме погодиле)
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
ШОККК! Сонував дека усм била невеста, и сум била во на татко ми колата, јас сум возела а младоженецот не го видов(само знам дека бил нешто мн чуден). Потоа се отидов да спијам ама ми досадуваше едно девојче, и јас изглегов и се најдев на видендицата и таму беше татко ми и пак некој не замараше:toe:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Јас врчера сонував многу јадев слатки, ама многу...сонував и гола жена со дете во рака, а и како удрило гром. Ке може ли некој да ми каже што значи тоа? Фала однапред:smir:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера имав 3-4 сона и сите беа со НЛО.На последниот се штрекнав многу и од памет се извадив.
Тоа беше кај мене од прозор глеам тоа летачка чинија и спушта двајца вонземјани и идат во еден тунел.И ја се усрав од страв и фаца и уши се ми се здрви,трчам кај татко ми не можам да зборам се ми е здрвено како отечено и му викам ај на тераса и не го видов тоа видов друга летачка чинија и си викам кој е дле таму го наебал и мајка ми спие и мавам шамари не се буди и се тука заврши.

Што би значело ова?
 

Spore

Kalabangaa
Член од
11 јануари 2009
Мислења
148
Поени од реакции
3
Немојте многу да давате значење на соновите, поготово ако сонувате дење да знаете дека тие сонови не се остваруваат, а инаку ако ви се случува да сонувате некои страшни суштества да избегавате да јадете во кревет.
А ако сакате да го заборавите сонот, кога ќе станете погледнете низ прозорецот.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
изгледа го пропушти моево:)

Сонував, како јас и некои мои блиски другари и по некој од семејство трчаме, као да правиме трка кој прв да стигне до куќата на еден пријател во соседството! И јас бев прв! И само што стигнав, тој стоеше на портата и се разбудив:jaj:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Вчера имав 3-4 сона и сите беа со НЛО.На последниот се штрекнав многу и од памет се извадив.
Тоа беше кај мене од прозор глеам тоа летачка чинија и спушта двајца вонземјани и идат во еден тунел.И ја се усрав од страв и фаца и уши се ми се здрви,трчам кај татко ми не можам да зборам се ми е здрвено како отечено и му викам ај на тераса и не го видов тоа видов друга летачка чинија и си викам кој е дле таму го наебал и мајка ми спие и мавам шамари не се буди и се тука заврши.

Што би значело ова?
И ја имав нешто мслично.Сум сонуел у wc како одам и собата и е спроти wc.И гледам така 1-2 вонземјани у собата ама високи двометраши.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Излегувам од лифт кај мене и пред лифтот крв до глуждови и 2 човечки мртви тела, како поминувам накај влезната врата сфаќам дека крвта е помешана со киселина.Се изгорев на едно место, под коленото но не ме болеше колку што се сеќавам. немав изгореница, имав лузна во форма на дебела линија. ПОсле тоа цело време се вртам околу зграда а добро се сеќавам дека имав некое чудно чувство на страв....како да се плашам нешто ново страшн оа не се случи. Вистински бев загрижен....кога се разбудив се осеќав како да ме прегазил воз!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
ШОККК! Сонував дека усм била невеста, и сум била во на татко ми колата, јас сум возела а младоженецот не го видов(само знам дека бил нешто мн чуден). Потоа се отидов да спијам ама ми досадуваше едно девојче, и јас изглегов и се најдев на видендицата и таму беше татко ми и пак некој не замараше:toe:

Пази ова епидемијава од заушки да не те закачи...

Јас врчера сонував многу јадев слатки, ама многу...сонував и гола жена со дете во рака, а и како удрило гром. Ке може ли некој да ми каже што значи тоа? Фала однапред:smir:

Непријатности, расправии ...

Излегувам од лифт кај мене и пред лифтот крв до глуждови и 2 човечки мртви тела, како поминувам накај влезната врата сфаќам дека крвта е помешана со киселина.Се изгорев на едно место, под коленото но не ме болеше колку што се сеќавам. немав изгореница, имав лузна во форма на дебела линија. ПОсле тоа цело време се вртам околу зграда а добро се сеќавам дека имав некое чудно чувство на страв....како да се плашам нешто ново страшн оа не се случи. Вистински бев загрижен....кога се разбудив се осеќав како да ме прегазил воз!

Некои зло намерни муабети (јазици) ќе те здоболат убаво..
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Сонував како читам нешто (љубовни изреки мислам беа) на словенски, а инаку појма немам од словенскиот јазик :) и Кога се разбудив сабајлево дури и низ мисли ми помина натписот на една чаша порано маж ми од Словенија што ми ја донесе (ако чашата е сеуште празна, сам направи си кафе :) ).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom