Сонови, толкување на сонови

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Сонував дека сум скршил некој заб.
Објаснување?
Јас сонував дека сум ги скршил 2-та предни заба.Прво ме болеше после така како празнина да имам таму шубе ми остана.Истата ден умре дедо ми.:cry:
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Што значи циркузов од сон? Толпа од луѓе на улица, одеднаш здогледуvaм автобус на кој се качени мој другар и другарка и уше мн непознати луѓе кај што ме гледаат кај што земам топка снег ја фрлам во вис и паѓа на нечија глава од непозната жена :)

Циркуз
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
Што значи циркузов од сон? Толпа од луѓе на улица, одеднаш здогледуvaм автобус на кој се качени мој другар и другарка и уше мн непознати луѓе кај што ме гледаат кај што земам топка снег ја фрлам во вис и паѓа на нечија глава од непозната жена :)

Циркуз

Грутики снег значи жалост, ова со автобусот е преокупираност, или оддалечување од луѓе кои ти значат.:smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Влагам во лифт да идам негде,и ставам цд(у сонот,има инаку нема:))од мојата омилена група во цдплеерот кој се наоѓа под огледалото,и знаеш си свири јас чекам да дојде до приземје лифтот.Доаѓа,јас спремна да искочам,арно ама некоја жена во црно влага затвара врати,и стиска на 12ти,ме прашува ти на кој спрат беше?Јас и викам 11ти.И доброј ај,и онака заборавив зашто требаше да се симнам до доле па решив пак да идам дома.Стига лифтот до 12ти,женава си отиде,јас останав да извадам цдто,и со негово вадење испопаѓаа други филмови од цдплеерот.Се зачудив,ги земав.Идам дома,и викам на мајка ми мамо глеј(и покажуем демек цдињата),и откако ке се завртам на др.страна,некои гласови ми шепотат:|Луси,ке можеш да протолкуваш?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Јас пак, стално сонувам, како или сум во некоја бура, лавина, војна на блискиот Исток, заложнички ситуации, или мене ме заложуваат или ја спасуем некој, после ме имаат заклано неколку пати, ме имаат изрешетано неколку пати... Сум бил наркоман, нарко-дилер, платен убиец, миротворец какви се не сценарија ми се испомотале Спилберг да знае би паднал во инфериорно лудило.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
Влагам во лифт да идам негде,и ставам цд(у сонот,има инаку нема:))од мојата омилена група во цдплеерот кој се наоѓа под огледалото,и знаеш си свири јас чекам да дојде до приземје лифтот.Доаѓа,јас спремна да искочам,арно ама некоја жена во црно влага затвара врати,и стиска на 12ти,ме прашува ти на кој спрат беше?Јас и викам 11ти.И доброј ај,и онака заборавив зашто требаше да се симнам до доле па решив пак да идам дома.Стига лифтот до 12ти,женава си отиде,јас останав да извадам цдто,и со негово вадење испопаѓаа други филмови од цдплеерот.Се зачудив,ги земав.Идам дома,и викам на мајка ми мамо глеј(и покажуем демек цдињата),и откако ке се завртам на др.страна,некои гласови ми шепотат:|Луси,ке можеш да протолкуваш?

Дволичност, интриги, сепак на крај среќа, жената во црно е среќа, се што ќе ти испофрлаат како муабет и како злонамерни муабети, се поглава ќе им се врати, уживкај си бебуш среќа те прати кај и да одиш:smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Do me,do me,do me!

Вака :
Ја сонував девојка ми,нешто сме збореле,и јас сум решил да се префрлам од Орце (мое бившо школо) во Корчагин,кај неа.
И сум го направил тоа,заедно сме седеле на час по англиски,убаво било ептен,јас сум бил среќен со таа одлука (нели иако сум чуствувал дека е голема во сонот),и после сме се враќале заедно накај дома (цело друштво).

И нешто имаше тениски топчиња на крај,покрај игралиште сме проаѓале.
И,бум,назад во реалност :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
Do me,do me,do me!

Вака :
Ја сонував девојка ми,нешто сме збореле,и јас сум решил да се префрлам од Орце (мое бившо школо) во Корчагин,кај неа.
И сум го направил тоа,заедно сме седеле на час по англиски,убаво било ептен,јас сум бил среќен со таа одлука (нели иако сум чуствувал дека е голема во сонот),и после сме се враќале заедно накај дома (цело друштво).

И нешто имаше тениски топчиња на крај,покрај игралиште сме проаѓале.
И,бум,назад во реалност :)

Ех се што се прај за девојче а? И чколија ќе менуваш..хаха

Шала на страна, внимавај интриги ви престојат и некој ќе сака да меша прсти онаму каде што не му е место:smir:
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Сонував малечка змија бевме друштво и само јас ја видов и му реков на еден другар да ја убие и станаа сите ама кога почнаа да ја бараат ја немаше нигде само јас успев да ја видам.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
А што значи кога сонуваш некој твој покоен како комуницирате?И што значи ако убиеш некој во сон или го повредиш,а има и крво кога ќе го удриш?:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
Сонував малечка змија бевме друштво и само јас ја видов и му реков на еден другар да ја убие и станаа сите ама кога почнаа да ја бараат ја немаше нигде само јас успев да ја видам.

Внимавај, од кражба поситна, или немил настан:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
А што значи кога сонуваш некој твој покоен како комуницирате?И што значи ако убиеш некој во сон или го повредиш,а има и крво кога ќе го удриш?:smir:

Покоен зависи од сонот, нечини да ти се смее, тоа е предзнак на смрт нечива, нечини да те допира, е ако комуницирате чисто само онака тогаш е чисто ради недостасување на изгубената личност..
Второто, значи дека ќе извадиш на мегдан муабети со кои ќе повредиш некоја личност:smir:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.164
Сонував голема зграда која се руши, и рушевината паѓаше на околните коли тука имаше и жртви мислам. Ептен језив сон. Што може да значи ?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
Сонував голема зграда која се руши, и рушевината паѓаше на околните коли тука имаше и жртви мислам. Ептен језив сон. Што може да значи ?

Ти претстојат доста пречки на патот, и доста инволвирани луѓе кои се трудат да те сопкаат:smir:
 
V

Viktorijabt

Гостин
А покојни кога бегаат од мене и не сакаат да зборуваат со мене? :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom