Сонови, толкување на сонови

Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Би сакал да знам доколку некој знае да ми го протолкува овој сон што го имав бидејќи навистина ме интересира што се крие позади тие сцени во мојата потсвест.

Додека бев Крушево, имав можност да се запознаам со родителите и пријателите на Тоше ПРоески и неговите најблиски роднини. Додека престојувавме Крушево, речиси секој ден го посетував гробот на Тоше и му оставав по некој подарок, но најчудното беше што:

- Првиот ден кога го посетив, таа ноќ го сонував Тоше како потпишува автограми среде маса од луѓе кои ги држеше обезбедувањето, а јас бев веднаш до Тоше (обезбедувањето не ме извлече назад во гужвата).

- Следниот ден исто го сонував Тоше кај што прегрнувам, а и тој мене, а потоа тој заѕвони на вратата од неговата куќа и мајка му ја отвори и го прегрна во солзи. Потоа се разбудив.

- Третиот ден го сонував Тоше како седи на маса со мене и правиме муабет во врска со тоа што се случи и неговата кариера, а тој само ми одговори: ,, Ме викнаа“. И се разбудив.

- Четвртиот ден ја сонував неговата фамилија расплакана, меѓусебно прегрнати додека гледаа во мене, а јас само немо ги набљудував, како да не можев да заплачам.

Другарите ми рекоа дека сум бил опседнат со Тоше откако го посетив гробот (што делумно е во право бидејќи нема ден оттогаш да не ги слушам и пеам голем број од неговите песни и да зборувам за него). Но, доколку постои некој што може да го протолкува овој ланец на сонови кои ги сонував додека бев Крушево би му бил многу благодарен.
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
сонував како сум била на шопинг и сум си купила нови чевли,2-3 пара и тоа... и нов часовник!!! што значи????????????
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Завчера сонував како пуштаат мачка/куче (не ми текнува),за да го брка змија...
Било нешто како шоу :|
Хмммм најбитна работа е сега ако се сетиш дали тоа што ја бркало змијата е мачка или куче.... Ако е мачка ќе имаш проблем ( болест/настинка = змијата) која ќе прерасне во потежок проблем...
Ако е куче ќе биде обратна ситуацијата.. лесно ќе ја преболиш болеста.

bezobrazna напиша:
сонував како сум била на шопинг и сум си купила нови чевли,2-3 пара и тоа... и нов часовник!!! што значи????????????
Хмм чевлите означуваат неочекувани трошоци... а часовникот, интересни вести.... Можеби давајќи висока сума пари ќе дознаеш некоја интересна информација... (се шегувам) Како и да е, истотака часовникот (не нов) означува дека времето е пари. Значи покроце со економските средства деновиве)
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
da ne te plasam ama konduri znaci smrt ja barem taka znam:S:S AMA MOZEBI GRESAM!!

ustv koj na forumov e onaka tolkuvac na sonovi zaso sakam da mu pratam pp iam eden son vcera sanjato nema da go zaboraam nikad strav mi e da legnam sea...koj e toj?
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
da ne te plasam ama konduri znaci smrt ja barem taka znam:S:S AMA MOZEBI GRESAM!!

ustv koj na forumov e onaka tolkuvac na sonovi zaso sakam da mu pratam pp iam eden son vcera sanjato nema da go zaboraam nikad strav mi e da legnam sea...koj e toj?
Јас пак знам дека нови кондури значат нов дечко , барем мене така ми кажувле до сега , па и така излегувало
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
пак јас со моите сонови... сум сонувала како сестра ми ја скратила косата...??
а тоа у реалноста нема шанси у блиска иднина да се деси...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
пак јас со моите сонови... сум сонувала како сестра ми ја скратила косата...??
а тоа у реалноста нема шанси у блиска иднина да се деси...
Ти претстои голем момент на среќа...
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
aaaaaa нов дечко,момент на срека... може ми одговара... фала многу на сите :pipi:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ај кажете ми...сонував како цело време се враќам во некоја канцеларија, со луѓе што ги знам, седиме цело време, работиме таму, ама наеднаш влегуваат енкои непознати и не не пуштаат да излеземе, и еден по еден стрелаат кон нас. Јас ги гледам куршумите како фрчат накај мене ама никако да ме погоди(што е добро, нели :wink:) и се разбудив.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Ај кажете ми...сонував како цело време се враќам во некоја канцеларија, со луѓе што ги знам, седиме цело време, работиме таму, ама наеднаш влегуваат енкои непознати и не не пуштаат да излеземе, и еден по еден стрелаат кон нас. Јас ги гледам куршумите како фрчат накај мене ама никако да ме погоди(што е добро, нели :wink:) и се разбудив.
Доаѓаат проблеми кои сакаш да ги избегнеш... Ако те погодиле курумите ќе се соочиш со нив. Ако не, ќе те одминат без тешки последици.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сонував како сме седеле во ходник со дечкото,си шепкавме нешто и знам се бакнавме.Погледнавме саат колку е(точно знам дека 17:55 беше)а пред да погледнеме ми вика има време смири се.Подоцна се најдовме во друга просторија каде што јадевме,а потоа во трета каде што ми дава маичка на подарок.Што треба ова да значи?:nesvest:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Сонував како сме седеле во ходник со дечкото,си шепкавме нешто и знам се бакнавме.Погледнавме саат колку е(точно знам дека 17:55 беше)а пред да погледнеме ми вика има време смири се.Подоцна се најдовме во друга просторија каде што јадевме,а потоа во трета каде што ми дава маичка на подарок.Што треба ова да значи?:nesvest:
Ќе доживееш разочарување на почеток но работите ќе се подобрат подоцна... ќе дојде крај на твојата осаменост и ќе доживееш авантура (јадењето и часовникот). На крај ќе ти се подобри матерјалната состојба (ќе бидеш наградена со џепарлак - маичката како подарок)
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
jas kolku sto imam slusano, i citano da ti padne zab na son znaci smrt.
neznam kolku e tocno, a i ne mora da znaci deka ke se sluci...
за жал се случи тоа...од тогаш го неам сонувано тој сон.мразам ги више тие сонови. R.I.P my friend...i'm gonna miss u :cry:
 
С

Сатори

Гостин
Сонував дека сум си купила малечко зелено желче.
Што би значело тоа?:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom