Сонови, толкување на сонови

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
јас сонував крв, и како се расправам со дечкото на телефон....некој да не знае можеби што значи ова?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А што значи да сонуваш како си во црква?
Немаше многу луѓе во црквава само неколку и имаше неколку икони а ја одев и ги гледав сите само незнам на кои светци беа.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
А што значи да сонуваш како си во црква?
Немаше многу луѓе во црквава само неколку и имаше неколку икони а ја одев и ги гледав сите само незнам на кои светци беа.
црква
зборуваат за тебе, ако видиш црква - твојот живот ќе биде ус-пешен, ако влегуваш во црква -моли се за твоето здравје да биде добро

икона
радост, ако местиш икони, ќе те чека отворен пат за се што помислиш во твојот живот, ако симнуваш икони, голема тага, смрт, икони во црква, берикет, добивка.

:helou:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Што значи да сонувам дека сум се преселила и како живеам сама?:pipi:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Исто така,,што значи да сонувам дека сум ја претепала поранешната најдобра другарка:pos2::pos2:,,знам дека е смешно ама вистина така сонував,,и уживав..Не дека сум насилна по природа,,ама тоа сепак беше сон....Знае некој да ми каже?????????:smir:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Скоро секоја вечер сонувам плажа. Ама во ноќе се капам, некогаш со другари, некогаш сам. Битно навечер се капам. Што може да значи тоа?
Ениван?:nesum:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
јас сонував како во автобус се караат дечко и девојка и после дечкото си ја убива девојката пред сите
и како после шетал наоколу со пиштол и јас сум се криела од него и он ме видел и се разбудив после:nesum:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
Сум сонувал такви сонови, али ја не сум паѓал од тераса или од зграда туку од карпи.... и паѓам паѓам и пред да паднам на земјата се разбудувам и се потресувам во креветот исто као да сум паднал... :lol:

Само не е исто тоа што во сонот кога ќе паднам доле ќечап ќе се напраам, а во кревет ништо не ми биднало... мек душек :lol:

za vakvite sonista imam slusnato deka ako go "VIDIS" i momentot koga si padnal na zemja mozes da umres od stresot so bi go doziveal...e aj sega sonvaj ako si maz..a inaku pred da go slusnam ova sum sonvala takvi paganja ama posle toa ne se sekjavam..
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
sto znaci da sonuvas kada polna so topla voda?taman vodata sakase da istece od kadata jas se razbudiv?
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Не памтам сонови кои што ги сонувам.. А знам дека сонувам само одма ги заборавам...
 
D

Daftie

Гостин
Дане знае некој што значи да сонувам дека си го заборавам роденденот?
Сонов ме прати константно со години, ко кошмар ми е.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Е абе сонував како некоја бушалка ми ги прави лом забите, арно ама после ништо не им беше на забите туку бушалката беше расипана шо е тоа бе? Знае некој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom