Сонови, толкување на сонови

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Пред некој ден сонував како ме каснува змија за нога , да не знае некој што значи тоа ?:nesum:
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Змија- непријател, ако убиеш змија, ќе се спасиш од непријателите, ако те касне змија-ќе бидеш болен, змија без боја -те чека наследство, црна змија-чувај го домот.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
твити од кај ги наоѓаш овие работи? сакам и јас да си прочитам зато те прашвам :)
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
jas go gledav The Blair witch projekt pred dva dena i cela vecer imav kosmari:toe:
Ќе го гледаш и вториот дел....
Ако си го гледал на ДВД, ќе имаш двојно повеќе кошмари.Само со подобра резолуција.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Сонував како јас и девојка ми седиме на скали во една прилично темна зграда, она беше облечена во црно, ја не знам, не сум сигурен за мене. И цело време се смешкавме, се гушкавме енд стаф... Што би требало да значи?
 
D

Daftie

Гостин
Јас сношти сонував како сум си праела кафе, или нешто така и сум седнала на компјутер да слушам музика ама тајтловите на песните биле некои реченици, па сум пуштила рандом. Песната што ми се уклучила имала наслов нешто ко у смисол "не ги терај и другите да веруваат у тоа што веруваш ти, не пропагирај твои мислења", и као тоа била порака од Господ(има смисла пошто сум атеист и у последно време многу се наоѓав на таа тема).
Јас страшно сум се преплашила и сум почнала да се тресам, па сум отишла надвор, сум седнала на тревата што ми е под прозор, а пред мене имало едно цвеќенце бела рада, сум ги затворила очите и сум си рекла "Ако има Господ, нека ми даде некој знак и ќе станам најголем верник", а чудно беше што сум поврзала нешто со ушите, у смисол така да ми го даде знакот...
Знак немаше и се разбудив.

Ако ми каже некој во целост што значи сонов, а да има совршена смисла, ќе го частам сладолед.
 
С

Сатори

Гостин
Јас сношти сонував како сум си праела кафе, или нешто така и сум седнала на компјутер да слушам музика ама тајтловите на песните биле некои реченици, па сум пуштила рандом. Песната што ми се уклучила имала наслов нешто ко у смисол "не ги терај и другите да веруваат у тоа што веруваш ти, не пропагирај твои мислења", и као тоа била порака од Господ(има смисла пошто сум атеист и у последно време многу се наоѓав на таа тема).
Јас страшно сум се преплашила и сум почнала да се тресам, па сум отишла надвор, сум седнала на тревата што ми е под прозор, а пред мене имало едно цвеќенце бела рада, сум ги затворила очите и сум си рекла "Ако има Господ, нека ми даде некој знак и ќе станам најголем верник", а чудно беше што сум поврзала нешто со ушите, у смисол така да ми го даде знакот...
Знак немаше и се разбудив.

Ако ми каже некој во целост што значи сонов, а да има совршена смисла, ќе го частам сладолед.
Јас лаички ќе кажам само едно, преголема вина поради новостекната слобода на религиозно ниво, а тоа со себе повлекува уште многу други животни елементи.

Потсвеста ќе го процесира тоа што ќе и го дадеме како храна.:smir:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Jas go sonuvav isus odma posle 4itanjeto na Kodot na Da Vinci( ako znaete za so se raboti ke svatatete)
A ina4e najlud son mi e Paganjeto od pokrivot na zgrada i padnav i 4ustvoto bese mnogu ubavo koo letah ama koo padnah imase nevideni bolki ama bev ziva i ak ojdeh da pagam i padnah uste ednas toacustvo i ne bev mrtva a posle toa padnav i umrev i se sekavam usite mi zuea(zzzzz) posle toa ne mozev da se podmrdam i se bese temno a ocite mi bea otvoreni i custvuvah bolki celo vreme i bev zasemetena ( kako da sum na heroin)

Nekoj moze li da go protlokuva ve molam)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Пред некој ден сонував дека се шетам со дечко ми низ град, и чудно беше, улиците беа сосема празни. Одевме по патот и се гушкавме и наеднаш нему почна да му тече крв од нос и тоа ептен многу. Носев бела марама во косата па ја извадив и со неа го бришев, а тој ми викаше нешто како: остави бе, од топлото е. Кога го бришев со марамата таа остануваше чиста. Седнавме на една клупа и крвта престана да тече, на него немаше ништо, ни трага од крв.
Што би значело ова...?:nesum:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Druze kolku sto znam smrt e toa na nekoj blizok. Ova se najstrasnute sonovi. Pozdrav.
Не мора да значи. Јас многу пати сонувам змија ме апнува, сонувам заби ми пагат или со рака ги вадам забите па ништо не се случило
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Сношти сонував како сум бил во некоја непозната куќа со моето друштво и сме биле горе на 2 спрат. И одеднаш на прозорецот се појави нешто како дух но не обрнав многу внимание и една моја другарка го забележила тоа и рече: -Има нешто надвор... И јас исплашен собирам храброст да го отворам прозорецот да видам што има и од страв ем се тресам ем сум храбар и го отварам прозорецот и гледам нема ништо! Се завртувам да им кажам на моите пријатели оти нема ништо но во тој момент од една соба во куќата излезе една жена, беше облечена со бел фустан (највероватно во невестински фустан - бел) и вегите и беа заострени од страната и почна да не гони... Јас почнав да бегам на доле, трчам по скалите, (последен бев) и жената трчеше по мене и на крајот како да ме фати и се разбудив во 4-50 наутро...
Се тресев цел, мн. бев исплашен и станав да светнам барем на купатилото струјата оти беше мн. темно во мојата соба и повторно си легнав ама никако пак да заспам и струјата што светеше во купатилото почна да трепка!!! Исто како на некој страшен филм и толку се исплашив што морав и струјата во мојата соба да ја вклучам. После 10 мин. ми помина се ја исклучив светилката и сум заспал...
Важното знам дека овој сон не ми е добар.
Да сонуваш жена со невестински бел фустан мислам оти не е добро :nesum:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас го сонував првиот мој дечко и тоа во ходникот од бившото мое школо кое нема допирни точки со него.
Ме фатил за рака и ми рекол: Се врати да си ја бараш маката?

И што би значело ова?
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
lele
ja sekoj den sanjam novi luge a ne gi ni znam ni spoznavam...bog da cuva sto e toa??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom