Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
posleden predlog na SDSM bese da se davaat pomos za siromasnite lugje od po 5000 den mese4no pri4ina raznite poskapuvanja na nafta, drva, hrana...
kategori4no odbien od strana na VMRO zasto ne znam ....koga se vekje tolku kon narodot zosto ne go prifatija ili im bea parite isplanirani za reklam??
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ne mi se veruva deka uste go drvite na ovaa STARA tema!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ах да беше Шекеринска подобра немаше вака катастрофално да ја завршите својата политичка кариера и да дозволи партијата да остане во рацете на криминалецот Зоран Заев.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
192
Поени од реакции
10
Glasav za Shekerinska. ............................. za da bide pointeresno.:kesa:
.....

malku...
ама се заебаваш ти...:vozbud:

зарем не се одговор на ова прашање последните парламентарни избори? Значи јас гласав Груевски, и со ова не давам одговор кој ми се допаѓа повеќе бидејќи и тоа не е прашањето. Лично сметам дека Шеќеринска е поприлично лош политичар и избор за лидер на најголемата опозициона партија (последните случувања дури ме наведуваат на прашањето дали воопто имаат доволно квалитетна личност за лидер, или БЦ е најмногу што можат)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
ама се заебаваш ти...:vozbud:

зарем не се одговор на ова прашање последните парламентарни избори? Значи јас гласав Груевски, и со ова не давам одговор кој ми се допаѓа повеќе бидејќи и тоа не е прашањето. Лично сметам дека Шеќеринска е поприлично лош политичар и избор за лидер на најголемата опозициона партија (последните случувања дури ме наведуваат на прашањето дали воопто имаат доволно квалитетна личност за лидер, или БЦ е најмногу што можат)
Koga ke gi sporedis delata sto za MKD gi imaat napraveno Gruevski i Shekerinska - Gruevski moze slobodno da si se povle4e od politi4kata scena i da se zanimava so pecanje ribi
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Koga ke gi sporedis delata sto za MKD gi imaat napraveno Gruevski i Shekerinska - Gruevski moze slobodno da si se povle4e od politi4kata scena i da se zanimava so pecanje ribi
На митинзите што беа сега за предвремените избори ја слушав Шеќеринска секој митинг што зборуваше, бев на митингот иако не сум ни за СДСМ ни за ВМРО, и можам слободно да ти кажам дека нема две чисти што зборува...Цело време ги напаѓа ВМРО и Груевски дека ова направиле, она направиле, такви биле, онакви биле...Зошто не каже они какви се и што ке направат ако дојдат на власт? Или немаат веќе идеи што да излажат и ајде ќе напаѓаат...
Размисли малку кој треба да се повлече од политичката сцена и да се замара со пецање риби...:tapp::uvo:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Па сериозно кажано јас да дојдам на нивно место ќе испаднам многу подобар него они сега што се.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
За мене секогаш останува криминалец, затоа што има сомневања а спротивното не е докажано.
Koe somnevanje...samo slepec nemozese da vidi deka e partiska hajka protiv Zaev...i plus ne e temata Zaev nego Gruevski VS Shekjerinska...

P.S. Sekoj za koj postoi somnezh i nemozhe da se dokazhe pred partizirano sudstvo ne e vinoven...zoshto ne gi proverila Jankulovska telefonskite smetki na Sudstvoto da vidat koj pratenik od DPBNE i minister od vlada se javuval vo sudot pa da go reshat sluchajot ili ke izleze deka bila Boneva i Mihajlo Manevski.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Практично, секој што не може да докаже дека е невин, ќе биде аболициран кај Бате Бане, ама треба да си ја врати услугата...:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Практично, секој што не може да докаже дека е невин, ќе биде аболициран кај Бате Бане, ама треба да си ја врати услугата...:toe:
Jas ubavo prashav eden vash sopartiec...dali mozish da dokazis deka si prav vo Grchki sud ili ne...prosto e prashanjeto...daj odgovori ti i ne begaj od prashanja.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
На митинзите што беа сега за предвремените избори ја слушав Шеќеринска секој митинг што зборуваше, бев на митингот иако не сум ни за СДСМ ни за ВМРО, и можам слободно да ти кажам дека нема две чисти што зборува...Цело време ги напаѓа ВМРО и Груевски дека ова направиле, она направиле, такви биле, онакви биле...Зошто не каже они какви се и што ке направат ако дојдат на власт? Или немаат веќе идеи што да излажат и ајде ќе напаѓаат...
Размисли малку кој треба да се повлече од политичката сцена и да се замара со пецање риби...:tapp::uvo:
zamisli jas bev na dvata mitinzi koga dojdoa vo resen
gruevski zborese samo vo idnina KE KE KE KE KE nisto ne kaza so NAPRAVILE zasto nemaat rezultati navodno malku mu bile dve godini navodno gi spre4uvale pa karamanlis vo Grcija ima samo eden pratenik poveke( ova go kazuvam samo za sporedba)
dodeka pak Shekerinska duri bese odgovorna za prasanjata za evrointegracii napravi mnogu i dobi pofalba OD MNOGU EVROPSKI LIDERI
za zavrsenata rabota.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom