Каде учите?

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Учам во СОТУ „Ѓорѓи Наумов“ - Битола, или такозвано техничко. Од септември ќе бидам III година на автоматика :icon_bigg
i jas ucam vo tehnicko skolo i go ucam istiot profil kako ti,kompjuterska tehnika i avtomatika,samo sto jas ke bidam 2ra a ti 3ta godina.
Moze da mi kazes koi skolski predmeti gi ucese,t.e. koi predmeti ke gi ucam jas vo vtora?
 

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
Европски Универзитет - Арт & Дизајн
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
koco racin sv nikole kje bidam maturant za nekolku meseci jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
Член од
1 август 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
i jas ucam vo tehnicko skolo i go ucam istiot profil kako ti,kompjuterska tehnika i avtomatika,samo sto jas ke bidam 2ra a ti 3ta godina.
Moze da mi kazes koi skolski predmeti gi ucese,t.e. koi predmeti ke gi ucam jas vo vtora?
:eek:ftopic:
Од стручните: автоматика, дигитални мерења, електроника, програмирање, пракса...
а останати: историја, мајчин ј., англиски ј., математика, физика, информатика и физичко.
Тие ги имав јас, е сега дали ќе биди исто и кај тебе не знам :toe:
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Sega ke bidam 3-ta godina inaku ucam vo Orce Nikolov i imam odbrano opstestveno-humanisticko A podracje. Mozam da kazam deka najzakon skolo e!!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
учам дома, најчесто пред компјутер, понекогаш и во фотеља со книга, а и пред телевизор...
инаку запишан сум на факултет ТИ (техн. инф.) во Битола, таму не се учи, само се подучува... запустив неколку години на применета физика на ПМФ. е таму се учеше повеќе отколку што можев да си дозволам, на кој му се учи (вистински) му го препорачувам. :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Sega ke pocnam prva godina na Nov Bugarski Univerzitet , kompjuterski mrezi i internet programiranje
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Од септември почнувам во медицинско - медицинска сестра.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Мегународна Економија во Штип.Ке почнам за некој месец.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
основно завршив во Војдан,а сега ке бидам трета во Георги Димитров:)
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Две години поминав во РЈ- Корчагин...
сега ќе учам во Орце 3та година
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Завршив средно во Ресен во ДСУ "Цар Самоил" од Октомври идам Скопје на електротехнички факултет - ИКИ смер.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
МФС смер ПИ чистам втора чистам трета калак*рница здравје боже од октомври четврта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom