Speedtest.net (официјална тема)

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Значи сакаш да кажеш дека за бугарија ти тестов не за мк :) ок токаш ама и они напреднале во локалното ниво :)

Бугарите се 5 ти во светот со најбрз интернет :) многу се понапред од нас, тука веќе пола Софија е на оптика.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Што викаш за ова:

Македонски телеком - оптика.

Скопје:



Frankfurt:



Во Скопје веќе е започнато, но сеуште е мало покривањето. Од Јануари 2010 ќе започнуваат со покривање на поголемиот дел од Скопје, а и останатите поголеми градови - Тетово итн. :D
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Што викаш за ова:

Македонски телеком - оптика.

Скопје:



Frankfurt:



Во Скопје веќе е започнато, но сеуште е мало покривањето. Од Јануари 2010 ќе започнуваат со покривање на поголемиот дел од Скопје, а и останатите поголеми градови - Тетово итн. :D
Oптика си е оптика, а од кај најде ти да ја тестираш од телеком дирекно?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Во Скопје има оптика веќе бе. Во продажен салон влегов и тестирав. :)

Еве ти информации за оптичкиот интернет:
http://www.t-home.mk/mk/?z=1226
да де значи ти немаш уште дома то те прашав, инаку не е ништо посебно бавен е софија за истите пари неограничен 100Mbps down so 100 Mbps upl
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
да де значи ти немаш уште дома то те прашав, инаку не е ништо посебно бавен е софија за истите пари неограничен 100Mbps down so 100 Mbps upl
Абе бугарите колку имаат за надвор? 10мбпс?
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Македонија има 60 мбпс за бизнис корисници и 40 мбпс за домашни корисници - надвор. Изгледа ги стигаме бугарите. Сега само треба да чекаме да го постават оптичкиот кабел и низ другиве градови. Дел од Скопје веќе си ужива во големите брзини. =)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
да де значи ти немаш уште дома то те прашав, инаку не е ништо посебно бавен е софија за истите пари неограничен 100Mbps down so 100 Mbps upl
Друже како и да е за 40мбпс со 40мбпс за уплоад ти е скоро 3000 ден за домашен обичен корисник му е скапо ја 1700 плаќам за 10мбпс :)

Македонија има 60 мбпс за бизнис корисници и 40 мбпс за домашни корисници - надвор. Изгледа ги стигаме бугарите. Сега само треба да чекаме да го постават оптичкиот кабел и низ другиве градови. Дел од Скопје веќе си ужива во големите брзини. =)
Знаеш зашто бг ја стигнавме? Зашто бг е поголема од нас и мнуго повеќе пари за оптика плаќаат да влечат за разлика од нас :) тука сме во предмост а во бг од оптика фтп кабел од свич до дома ти иде не оптичќи кабел до дома :) тоа е предноста кај нас
:)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Друже како и да е за 40мбпс со 40мбпс за уплоад ти е скоро 3000 ден за домашен обичен корисник му е скапо ја 1700 плаќам за 10мбпс :)



Знаеш зашто бг ја стигнавме? Зашто бг е поголема од нас и мнуго повеќе пари за оптика плаќаат да влечат за разлика од нас :) тука сме во предмост а во бг од оптика фтп кабел од свич до дома ти иде не оптичќи кабел до дома :) тоа е предноста кај нас
:)
Сигурен си ?
твој личен интернет с оптично влакно в дома ти---копирано од страната


еве види ги понудите http://www.pon.bg/index.php

Па спореди.

1lev=30 denari
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мене не ми е јасно малце се 10 мбпс неограничен интернет? Јас имам 512 па ми е супер правам по 100 гига во месецот :smee::smee::smee::smee:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Дечки има некое чаре ако ги надмашиши 10те гига лимит? Сменив пакет пред 2 месеци и се префрлив на Call and Surf и не сменив пас па претпоставувам некој ме одрал од крадење - не е можно за 10-15 дена да направам 13 гига. Цели месеци се утепувам гледање стримови фудбал и филмови па до кај 8.5-9 сум стигнувал макс.

Вака споро е да ти се присере 2 минути yahoo отвара... Ко на времето на dial up се осеќам :jaj:

:kesa:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Дечки има некое чаре ако ги надмашиши 10те гига лимит? Сменив пакет пред 2 месеци и се префрлив на Call and Surf и не сменив пас па претпоставувам некој ме одрал од крадење - не е можно за 10-15 дена да направам 13 гига. Цели месеци се утепувам гледање стримови фудбал и филмови па до кај 8.5-9 сум стигнувал макс.

Вака споро е да ти се присере 2 минути yahoo отвара... Ко на времето на dial up се осеќам :jaj:

:kesa:
Па смени пасворд инаку 10 гига се ништо само страни да отвараш радио да слушаш онлајн ју туб и слично за две недели најмногу се врви.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Абе сменив сега пас нормално ама барам решение за овој месец.

Инаку и до сега имав 10гига и со таа иста активност никогаш ги немам надмашено (не капам на нет, многу трошам само кога ќе пуштам стрим ако не оди во живо уткамица што сакам да ја гледам и многу ретко филм ако најдам некој) :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom