Speedtest.net (официјална тема)

Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Македонски телеком - оптика.

Скопје:



Frankfurt:




Ова е само тест период. Бев на лимитирано време. Немав доволно време да направам сликички од торенти итн.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Македонски телеком - оптика.

Скопје:



Frankfurt:




Ова е само тест период. Бев на лимитирано време. Немав доволно време да направам сликички од торенти итн.
Ај да видиме до каде телекомци ќе идат да видиме после нова година што ќе направат и оне :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68


добар е сеа за сеа само некој мајмун ми го поеба интернетот(најверојатно брат ми) ми го истроши лимитот уште 1 гига имам
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Нов рекорд :) се надевам следниот ќе е на 11

 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Да го покажеше тракерот и да видиме од кај симнуваш јас ова и дома можам да го направам само со кабело повеќе од 100мбпс не ми издржува :) ова оптиката на телеком се тестира локално :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Да го покажеше тракерот и да видиме од кај симнуваш јас ова и дома можам да го направам само со кабело повеќе од 100мбпс не ми издржува :) ова оптиката на телеком се тестира локално :)
Бугарски нет ти е ова, тракерите најнормално од бг ќе се од странски нема да крени повеќе од 7MB/s
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Бугарски нет ти е ова, тракерите најнормално од бг ќе се од странски нема да крени повеќе од 7MB/s
Значи сакаш да кажеш дека за бугарија ти тестов не за мк :) ок токаш ама и они напреднале во локалното ниво :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom