Македонска фудбалска репрезентација

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Шиков и не го заслужи до толку вториот жолт картон иако од авион се виде дека симулира повреда, па кога судијата ќе им каже на лекарите да го изнесат од терен, он одеднаш станува и трча.
Али Јонуз дебилон, уште пред да го исклучат знаев што ќе му се случи, па шо мајка бара на сред терен он да дели правда... :tapp:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Што да дојдат Скопје кога цела Уефа се мафиози,перење пари само и ништо друго.
Аман веќе од вакви судии ми се одмили фудбал да гледам.Онаа ли е таа професионалност што ја имаат...
Се виде 11 на 11 колку им можеше гзот.Тој судијата не ни знае зошто ги даде картоните.
После црвениот и Јонуз оут,толку ни требаше одма паднаа нашиве.
Еден голем .!. до Уефа и до Скртел и Сточ а и цела Словачка нека го зема натака...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Во моментов све најлошо му мислам на на судијава.
Зошто знаев дека ова ќе се деси,како и секад?Толку ли не сватија дека преку Шток иде све.Ти ебам презимињата па тие што ги имаат.Кучка,Салата,Штрб......Успут толку рекламирање за на 7-ми а не кажаа карта колку е со Ерменија.Па ајде овде да прашам колку е карта?
Шиков не знам кого го испцу али асално пцуење падна.Ако добро забележав-на мајка ти у пи.ка,на мајка ти у пи.ка!Ако не тепаме у вторник нека се убијат.И ајде не почнувајте одма копилиња,не ве бива и триста глупости.Одлично изиграа а тие што ќе јадат трици ако тепаме у вторник збор да не сум чул.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
94 панчев сега шиков и јонуз не знам што да кажам не учиме на грешки ама овој спорт уште долго ќе бидеме како малта и лихтенштајн.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Што да дојдат Скопје кога цела Уефа се мафиози,перење пари само и ништо друго.
Аман веќе од вакви судии ми се одмили фудбал да гледам.Онаа ли е таа професионалност што ја имаат...
Се виде 11 на 11 колку им можеше гзот.Тој судијата не ни знае зошто ги даде картоните.
После црвениот и Јонуз оут,толку ни требаше одма паднаа нашиве.
Еден голем .!. до Уефа и до Скртел и Сточ а и цела Словачка нека го зема натака...
Е тоа е тоа. Како што кажав СРАМ за ФИФА фудбалов станува вошкарски спорт со вокшарски правила и тоа како на некого ќе му текне да дели ПРАВДА
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Значи оној Шток ги издупи по лева страна..ги издупи тотално цело второ полувреме..па од 20 нафрлени топки нормално една ќе влезе у гол..а кој ќе го чува .. Ванче че го чувал..го дочува :tapp:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ма да ги ебам камшик, кучка, салата и попара и шток и виски у последна минута се извадија со помош на судија. 85 минути утакмица шо му требеше таа работа, цела утакмица а преврте.
Арно го навези Шиков Шкртел, да можеше да го разбере ке имаше тепачка.

Заради таа случка се поремети цела игра од 85 минути. Ке земевме бод за малце. Требаше само подобро да се внимаваме на десната страна, не убија од таму. Мислам дека Шиков и Попов делуваат доста добро назад, Пандев се докажа, повторно дека вреди многу. Се на се добро издание, со мали корекции може да извлечеме максимум.

Подобро наредниот пат.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
У пи*ку ма*ер ....значи вака највеќе се нервирам....
Леле колку глубу ја изгубивме утакмицава то чудо е....

Да го ебам и судијата црвен шо даде , пи*каму мајчина....после знев дека ќе примиме , ептем се изнервираа играчите и толку беше концентарацијата...
После се чудиме зс не се пласираме, кога вака некој потез успева од такт да не вади...

Леле значи ,најмил бод досега ќе ми беше ,сладок како секоја победа....али нееее...мораше гол дани дадат мамицу нивну...

Словаците жими к** беа подобри од нас....малце појке среќа да имавме ќе ги тепавме.....
Али ете бод најреално ќе беше да речиме...

ај у кууу*ац мебелон дома трпит....

Ај се надевам дека фудбалерите ќе се средат до вторник ,нема веќе лабаво мора сеа све да тепаме !!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
јасно е како ден - ни треба еден странец. ни треба еден странец кој ја има дрскоста која ние 100 години нема да ја имаме. пичка-карактер.

ајде пак ќе речам на крајот не е битна играта, резултатот е битен. ама ете ни резултат нема. не е толку лошо што изгубивме бод, лошо е што ако евентуално се вмешаме во борба за 1-2 место, еден од конкурентите во директен дуел си зема 3 бода во 90минута.

колку што нервира црвениот картон на шиков, толку нервира и шиков. па јас само што го видов како се исправи и притрча да бара влез во игра си реков - види го овој не знае ни да одглуми. следната секунда втор жолт - црвен. нервира јеби га, ама тоа е.

ако се спремни нашите дома сите да ги победат, ќе им го опртостам ова. ако не, ќе останам на моето пичка-карактер

не би издвоил никого, се браневме, а кога се браниш за мене нема ниту еден добар поединец. дали било тоа македонија или јувентус исто ми е. добар си кога напаѓаш

само би додал, ристиќ и наумовски, разлика небо и земја
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Во моментов све најлошо му мислам на на судијава.
Зошто знаев дека ова ќе се деси,како и секад?Толку ли не сватија дека преку Шток иде све.Ти ебам презимињата па тие што ги имаат.Кучка,Салата,Штрб......Успут толку рекламирање за на 7-ми а не кажаа карта колку е со Ерменија.Па ајде овде да прашам колку е карта?
Шиков не знам кого го испцу али асално пцуење падна.Ако добро забележав-на мајка ти у пи.ка,на мајка ти у пи.ка!Ако не тепаме у вторник нека се убијат.И ајде не почнувајте одма копилиња,не ве бива и триста глупости.Одлично изиграа а тие што ќе јадат трици ако тепаме у вторник збор да не сум чул.

Ќе биде шуштена само северна трибина, за краевите што се поблиску до исток и запад 100 денари карта, малку на седина 200 и во средина 300. карти се продаваат во тогетхер салоните на тобако. значи тие работат 24 часа и сега можеш да одиш да купиш карта има јас проверив.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Што изиграа добро ? Добро за одбрана можеби. Шансите беа повеќе на среќа. Се гледа дека не може вака да се игра само со нафрлување па ако ја фати Пандев ок ако не ништо. Треба малку повеќе да се игра на средина и да има кој да го храни напред Пандев со корисни топки, а не он да се враќа до средина па од таму сам да иде напред. И се виде убаво нашите шанси беа кога Пандев беше напред и кога беше проигруван од некој друг, ама такви ситуации беа 2-3. Ни фали организација на напад, играме без идеја.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
НЕ МИ Е ЈАСНО ШО ГО ПЛУКАТЕ ЦЕЛО ВЕРЕМЕ СУДИЈАТА КОГА НАШИВЕ ГЛУМЕА ЦЕЛО ВРЕМЕ ПА И НА ВАС ЧЕ ВИ СЕ СКУРЧИ ДА ВИ ГЛУМИ ЦЕЛО ВРЕМЕ НЕКОЈ ПРЕД НОС . ПОАРНО ВАКА ДА ИЗГУБИМЕ ДА МУ ДОЈДИ ТРО ОД ТРО УМО ОДОШТО ХЕРОИ ДА БИДАТ ПОСЛЕ . КАТАСТРОФА ИГРА .
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Добра беше тактиката се отиде по бод со можнос некоја контра да фатиме вие ако мислите дека сме Бразил тоа е друго.

Се беше добро но судијата не реши на крајот а и си немаме среќа во 90 минута гол ни дават.
Сум гледал и поголемо лежење по терен па судијата не делел жолти освен на голман нека продолжи 10 минути ако мислел дека се задржува а тој црвен.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
И што пљукате по играчите и Јонуз незнам...
Прочита некој репортот од Седлоски за Словачка дека се спремаме да играме дефанзивно?
И бод да земавме супер ќе бевме пошто јаки биле словаците на домашен терен.
Викам јаки пошто со нас беа дупка жива,заслуживме најмалку бод.
А оној коментаторот повеќе сум го пцуел од судијата,по мртво коментирање не сум слушнал до сега.
Алооо Македонија играше,оди види Хрватине што прават кога им игра Рватска.Фаил најголем!Фифа бетер од фаил е....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom