F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Не те прашав како ти би прогнозирал, туку шо не е реално во распоредов:
1. Челзи
2. Ливерпул
3. Манчестер
4. Тотенхем
5. Арсенал

Кажи шо е нереално, па да се објасниме.
Ливерпул е нереално распореден и Тотенхем.
Па Арсенал на 5 место си го стаил, со кој памет бе? Да не им беа повредите лани они ке освоеја ПЛ. Која година по ред ти е ваа кај шо прогнозираш и во Мај кога си ги читаш постовите сфаќаш дека си бил во голема заблуда???

Според мене пак Манчестер Челзи и Арсенал ке се борат за титула.
Др може само да замрсат сметки со некој глупав и срекен триумф над овие три екипи шо ги наброав погоре.
И прашањето е: Дали Челзи и Арсенал ке дозволат Манчестер по трет пат да ја освојат ПЛ???
:salut:
 
В

Вори

Гостин
Чиче имаме поголема историја. Па како да немаме нас не не купи поголем милијардер таа историја ја граделе Манчестер од 1987. Сакаш да ти кажам челзи каков што е сега од кога постои. Од кога ги купи Абрамович. Зошто не можеа да освојат пред тоа од кога се оформени они ама ај што се замарам некој со пари на неприроден начин сака да освои. Ама и најтрагично е Абрамович се изнатроши пари и уште е во минус околу 400 милиона, а клубот е огорчен сега на Манчестер што со години си го градел тимот и почнал да тепа. Оваа година никој не купивме сеуште, и да купиме максимум 1,2 а Челзи кога ги купи Абрамович цел тим го купи, а и сега се обидува да го направи тоа. Е не може фудбалот е да изградиш тим од ништо од играчи што се познават кое е каков е и колку може. Да му ги знаат неговите способности, не ај Шефченко ќе го купам ми прднало така. Кој до сега така давал пари бе ај разлисли. Колку и да трае челзи и да освои нешто што на овој начин едвај сите знаат како се играло и како треба фудбал да се игра и да заете ако Челзи продолжи вака никогаш нема да ја добие почитта која ја имаат сите према Манчестер, Ливерпул тука ќе ги пишам и Лидс, Сундерленд зошто финансиски се послаби ама имаат поголема историја од вашата.

Чиче а знаеш ти дека Манчестер е 35 години порано формиран од Челси.За 35 години од кај знаеш што ќе освои Челси?Затоа не планирам да се расправам со вас,бидејќи Јунајтед е побогат тим од Челси,а не троши пари,Челси има и троши.Ајт!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чиче а знаеш ти дека Манчестер е 35 години порано формиран од Челси.За 35 години од кај знаеш што ќе освои Челси?Затоа не планирам да се расправам со вас,бидејќи Јунајтед е побогат тим од Челси,а не троши пари,Челси има и троши.Ајт!!
Челзи нема пари, Абрамович има и затоа трошат. Се се тоа нечисти пари кои се перат преку вашиот клуб:pusk:

А за распоредот на ФантомХ, јас само би ги заменал првата со третата екипа и решен проблем на загонетката:toe:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Чомбе, постирај ми од кај си прочитал дека парите на Абрамович се перени. Само да не е некоја срање страна, каква што би објавила таква бесмислица.

Иначе, зошо да се тормозиме со прогнозирање уште пред почекот кој каде ќе заврши?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чомбе, постирај ми од кај си прочитал дека парите на Абрамович се перени. Само да не е некоја срање страна, каква што би објавила таква бесмислица.

Иначе, зошо да се тормозиме со прогнозирање уште пред почекот кој каде ќе заврши?
А што мислиш ти, сите такви како него, нафтени тајкуни со мучки ги стекнале богатствата. Затоа вложуваат во спорт за да ги исперат парите. Не е од сега тоа, ако го најдам евентуално ќе ти го постирам на профил!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Океј, додека не го видам зад решетки - парите се чесно заработени, и ги вложува во Челзи чисто заради забава, има се во животот и му се може.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Ти мислиш дека поентата на гледање фудбал и симпатизирање клуб е да свршуваш кога сезонскиот првак ја прославува титулата или од детски години да навиваш за еден тим? Имам другарка за Њукасл навива и повеќе ја почитувам како навивач од тие што пред 2-3 години почнаа за Челзи да навиваат.
Се сеќаваш братче кога игравте со Тотенхем на Хајбери, кога заврши натпреварот 5:4 за вас? Се изнамачивте. Да не свирнеше судијата крај, можеби 5:5 ќе беше.
da ama samo tolku mozat da im drze mesto nekolku sezoni - i lani vodea na poluvreme .. :baeh: pa go cicnaa -
- za arsenal sum od mnogu mal - simpoatiite mi se od 97 - a navivam od 98 - pred se zaradi bergkamp , wright , adams ... od toa vreme :) a ti i drugarkati mozete kolku sakate i za kogo sakate da navivate - dali jas tebe ti osporiv nesto ?
- a za natprevarov sto go spomnuvas - tocno e svrsuvav od merak - za 5 :5 se somnevam oti 92.3 minuta nekoj ako ne se lazam louren pogodi stativa ! gi "ljubam" evreite - pacienti ni se :baeh:

pozZ ( citni potpis )
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
da ama samo tolku mozat da im drze mesto nekolku sezoni - i lani vodea na poluvreme .. :baeh: pa go cicnaa -
- za arsenal sum od mnogu mal - simpoatiite mi se od 97 - a navivam od 98 - pred se zaradi bergkamp , wright , adams ... od toa vreme :) a ti i drugarkati mozete kolku sakate i za kogo sakate da navivate - dali jas tebe ti osporiv nesto ?
- a za natprevarov sto go spomnuvas - tocno e svrsuvav od merak - za 5 :5 se somnevam oti 92.3 minuta nekoj ako ne se lazam louren pogodi stativa ! gi "ljubam" evreite - pacienti ni se :baeh:

pozZ ( citni potpis )
Сакај си го ти Арсенал свршавај си ако сакаш ама фали се Њукасл пациенти. Ако ако со њукасл како пациенти далеку ќе стигнете.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
Сакај си го ти Арсенал свршавај си ако сакаш ама фали се Њукасл пациенти. Ако ако со њукасл како пациенти далеку ќе стигнете.

може ако сакаш да појасниш
зошто не те разбирам баш
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
da ama samo tolku mozat da im drze mesto nekolku sezoni - i lani vodea na poluvreme .. :baeh: pa go cicnaa -
- za arsenal sum od mnogu mal - simpoatiite mi se od 97 - a navivam od 98 - pred se zaradi bergkamp , wright , adams ... od toa vreme :) a ti i drugarkati mozete kolku sakate i za kogo sakate da navivate - dali jas tebe ti osporiv nesto ?
- a za natprevarov sto go spomnuvas - tocno e svrsuvav od merak - za 5 :5 se somnevam oti 92.3 minuta nekoj ako ne se lazam louren pogodi stativa ! gi "ljubam" evreite - pacienti ni se :baeh:

pozZ ( citni potpis )
Не ти личи на годините да употребуваш такви смајлиња со таква конотација. Толку.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
па мислам дека треба чези да биде бар место подоле(затоа што ливерпул и ман.утд имаат далеку подобри и по воиграни сосстави од вас) ете тоа според мене не е реално во распоредов:toe:
Ако се повоиграни незначи оти се подобри:baeh::helou:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Сакај си го ти Арсенал свршавај си ако сакаш ама фали се Њукасл пациенти. Ако ако со њукасл како пациенти далеку ќе стигнете.
citaj dosta vnimatelno pred da pises - a od koga ke pises uste ednas da vides kade si zgresil - muabetot bese za t'hamm - a castle se vo drug kontekst - ako sakas da znaes : ova "kontekst" ne e tim :)
titula se kreva so takavi ko t'hamm i n'castle i villa , a ti gledaj si zdravjeto - ko sto znaes do sega nikako ti nemav replicirano - pa od sega ocekuvam i tis -

Не ти личи на годините да употребуваш такви смајлиња со таква конотација. Толку.
ako taka pobrzo ke svatis deka svetov ne e rozov :)
p.s : dali ova ti se dopaga ? :)

pozZ
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Чиче а знаеш ти дека Манчестер е 35 години порано формиран од Челси.За 35 години од кај знаеш што ќе освои Челси?Затоа не планирам да се расправам со вас,бидејќи Јунајтед е побогат тим од Челси,а не троши пари,Челси има и троши.Ајт!!
А ти знаеш што правел клубот во првите 35 години?Освојувал титули и бил најбогат?Оди море прочитај нешто не тропај глупости:tapp:
И што ќе беше Челзи да беше формиран 1878?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
=Kiko-Kozle;]да јас мислам дека оваа сезона нема ниту еден од овие што влегоа (хул,в.б.а. и стоук сити)нема да испаднат
јас мислам дека виган испаѓа сто посто а може да бидат фулам и вест хем

позЗ


Spored mene
Hul ispaga milion posto Stouk city isto taka a Wba moze ke se spasi
Fulam potrosi dosta pari za igraci gi kupija Zamora. Jonson a tuka e
i Bulard taka da ne mislam deka ke ispadnat a West ham planira da se bori
za kup na uefa a ne da ispaga
Znaci spored mene 2 od 3 tima sto vlegoa ke se vratat ekspresno vo 2 liga a bi gi stavil tuka i bolton i wigan koi ke se borat za opstanok

pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom