F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Чиче имаме поголема историја. Па како да немаме нас не не купи поголем милијардер таа историја ја граделе Манчестер од 1987. Сакаш да ти кажам челзи каков што е сега од кога постои. Од кога ги купи Абрамович. Зошто не можеа да освојат пред тоа од кога се оформени они ама ај што се замарам некој со пари на неприроден начин сака да освои. Ама и најтрагично е Абрамович се изнатроши пари и уште е во минус околу 400 милиона, а клубот е огорчен сега на Манчестер што со години си го градел тимот и почнал да тепа. Оваа година никој не купивме сеуште, и да купиме максимум 1,2 а Челзи кога ги купи Абрамович цел тим го купи, а и сега се обидува да го направи тоа. Е не може фудбалот е да изградиш тим од ништо од играчи што се познават кое е каков е и колку може. Да му ги знаат неговите способности, не ај Шефченко ќе го купам ми прднало така. Кој до сега така давал пари бе ај разлисли. Колку и да трае челзи и да освои нешто што на овој начин едвај сите знаат како се играло и како треба фудбал да се игра и да заете ако Челзи продолжи вака никогаш нема да ја добие почитта која ја имаат сите према Манчестер, Ливерпул тука ќе ги пишам и Лидс, Сундерленд зошто финансиски се послаби ама имаат поголема историја од вашата.
Да не ја згреши годината?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.544
Поени од реакции
48.012


:)Шампиони нема да бидеме ама ке бидеме заебани :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не дека Манчестер Јунајтед не беа добри, но единствена причина што таа година освоија 2титули беше тоа шо Челси ги биеше малер и немаа ниту најмалку среќа...:tapp:
К(у)Роналдо ке ми го правате јак играч. Јак е само кога играат со Дерби Каунти, и со други екипи од понизок ранг, каде беше бе кога играа со рамноправни противници? Се губеше ко игла во сено...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не дека Манчестер Јунајтед не беа добри, но единствена причина што таа година освоија 2титули беше тоа шо Челси ги биеше малер и немаа ниту најмалку среќа...:tapp:
К(у)Роналдо ке ми го правате јак играч. Јак е само кога играат со Дерби Каунти, и со други екипи од понизок ранг, каде беше бе кога играа со рамноправни противници? Се губеше ко игла во сено...[/quotе]А не Челзи во финалето кој му брцна гол, на Ливерпул дома кој, на Арсенал во Гости кој, на Рома, на Лион...........:tapp:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.721
Поени од реакции
11.154


:)Шампиони нема да бидеме ама ке бидеме заебани :)

Респект за тимов, едини лондонски тим што од увек сум го почитувал!
Сите остали се мхм....:helou: вицепрваци на пример и слично

Btw

Не дека Манчестер Јунајтед не беа добри, но единствена причина што таа година освоија 2титули беше тоа шо Челси ги биеше малер и немаа ниту најмалку среќа...:tapp:
К(у)Роналдо ке ми го правате јак играч. Јак е само кога играат со Дерби Каунти, и со други екипи од понизок ранг, каде беше бе кога играа со рамноправни противници? Се губеше ко игла во сено...
Кој црн малер бе фацо? На таа финта ако се вадите, тогаш годинава, не знам на што ќе биде :toe: Црна мачка му преминала на Сколари пред нозе?
До кога плачење? Ајдее, муабет со љушпа од банана.
А види вака за Кристијано т.е. Шминкерот - абе го нема што го нема, ама ќе даде една топка или па ќе го надскока Есиен и што се дешава после?
Впрочем, не е само он у екипата, играат сите.
Ајде поздрав натака
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Море луѓе.Ајде нека биде по ваше, Роналдо не играше добро против јаки екипи само против Дерби убаво играше.Ами тој не играше, тогаш како Манчестер ги тепаше појаките?Како?Головите од небо паѓаа?Целата екипа играше, тука е клучот.И пред Роналдо, Бекам малку голови даваше ама Манчестер газеше.Не е еден играч во прашање.Тимски е успехот.Годинава Роналдо и 5 гола нека даде, ако екипата игра добро пак ќе бидат шампиони.И пак ќе плачите.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123


:)Шампиони нема да бидеме ама ке бидеме заебани :)
ima i za ovie nekoj sto navival ? :pos2:
so dusa cekam da gi sretneme , da se sretneme ! mislam zapoznaen si so rivalstvoto na ovie dva tima ?
zaebani mozebi , sampioni - potesko -

mislam deka pak ke bide uste edna sezona so ispotroseni parista parista i samo kupce , ama ako pocituvam tugo mislenje - konkretno uspeh :)

od moite ocekuvam da krenat epl - najmalce ! a za rivalite ke kaze vremeto !

pozZ
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
ima i za ovie nekoj sto navival ? :pos2:
so dusa cekam da gi sretneme , da se sretneme ! mislam zapoznaen si so rivalstvoto na ovie dva tima ?
zaebani mozebi , sampioni - potesko -

mislam deka pak ke bide uste edna sezona so ispotroseni parista parista i samo kupce , ama ako pocituvam tugo mislenje - konkretno uspeh :)

od moite ocekuvam da krenat epl - najmalce ! a za rivalite ke kaze vremeto !

pozZ
Ти мислиш дека поентата на гледање фудбал и симпатизирање клуб е да свршуваш кога сезонскиот првак ја прославува титулата или од детски години да навиваш за еден тим? Имам другарка за Њукасл навива и повеќе ја почитувам како навивач од тие што пред 2-3 години почнаа за Челзи да навиваат.
Се сеќаваш братче кога игравте со Тотенхем на Хајбери, кога заврши натпреварот 5:4 за вас? Се изнамачивте. Да не свирнеше судијата крај, можеби 5:5 ќе беше.
 
F

fantomX

Гостин
Пласман во мај:
1. Челзи
2. Ливерпул
3. Манчестер
4. Тотенхем
5. Арсенал

Ливерпул мож да заеби и да биди прв, а Челзи втор, ама од 3 до 5 место сигурно че биди тој пласман.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
свакам дека си за челзи
ама исто е ко ова на пр. од мене:
1.арсенал
2.стоук сити
3.тотенхем
4.фулам
.............
и јас вака сакам ама нема
челзи мислам дека ке биде 2 или 3 место
 
F

fantomX

Гостин
Не те прашав како ти би прогнозирал, туку шо не е реално во распоредов:
1. Челзи
2. Ливерпул
3. Манчестер
4. Тотенхем
5. Арсенал

Кажи шо е нереално, па да се објасниме.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
Не те прашав како ти би прогнозирал, туку шо не е реално во распоредов:
1. Челзи
2. Ливерпул
3. Манчестер
4. Тотенхем
5. Арсенал

Кажи шо е нереално, па да се објасниме.
па мислам дека треба чези да биде бар место подоле(затоа што ливерпул и ман.утд имаат далеку подобри и по воиграни сосстави од вас) ете тоа според мене не е реално во распоредов:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom