F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Чомбе, постирај ми од кај си прочитал дека парите на Абрамович се перени. Само да не е некоја срање страна, каква што би објавила таква бесмислица.

Иначе, зошо да се тормозиме со прогнозирање уште пред почекот кој каде ќе заврши?
Е па сигурно не му се од шо садел зелки или наследство од дедому. А се знае дека за да зараотиш толку пари за неколку години на кој начин се заработуваат.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Преку неговата нафтена фирма.Сигурно го знаеш оној агентот што ги поседуваше Маскерано и Тевез, не се сеќавам на името сега.Со него имаат правено многу матни зделки.Не сум дома, инаку ќе најдам еден број на тогашниот Клуб Фудбал.Во него многу убаво беше пишано за се што има Абрамович и како ги стекнал парите.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Клуб Фудбал = 24фудбал = гол.ком.

Докажете ми со линк од веродостојна, нетрачерска страна.

А да праеше матни зделки со агентот на Тевез и Маскерано, бар еден од нив ќе играше во Челзи.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Не можеш да споредуваш списание со интернет портал.Тие не земаат информации од гол.ком.Само види ги странските списанија, ќе видиш дека и тоа е правено по нивни пример.Значи и тие не чинат.Тогаш кој чини?

Има многу матни работи во Абрамович.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Пак ќе речам, докажи ми со линк од страна, кај шо се кажува дека Абрамович лежел чуза за матни зделки. Дотогаш, невин е. Ај сеа пак убедувај ме со празни муабети.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Шо е важно од каде му се парите кога и со тие пари немаат освоено ЛШ?
Пак си ги тртиме и ке ги тртиме!:smir:
 
В

Вори

Гостин
Оф мајке,не тртите,не натрти убаво нас Љубош Михел,100 пати имам кажано и пак ќе кажам,треба да се колнете во него,зш да не беше тој ќе останевте на две смрдени титули,кој на Челси не му требаат!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Еј еј, без извичници молам, не ме мачете да бришам пак. Ај малце паметна дискусија.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
вака ја мислам дека темава не е за вакви постови и последно што треба да правите е да се карате за тоа како абрамович дошол до парите што ги има

п.с.јас се согласувам со дено
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Пак ќе речам, докажи ми со линк од страна, кај шо се кажува дека Абрамович лежел чуза за матни зделки. Дотогаш, невин е. Ај сеа пак убедувај ме со празни муабети.
А бе друже нормално дека е невин. Ама и ти знаеш како се прават такви пари (а сигурно не по легален пат). А он сигурно дека штом направил току пари не е глуп. Шо значите дека тој ке биде чист засекогаш, а сигуно си плака и рекет на некој појак од него. Али тоа е. Темата е премиер лига а не Абрамович така да дај не ја разводнувајте темата.:smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе шо ви е гајле на вас оддека му се на него парите. Снајдел се човекот, си заработил пари. Ако можете и вие па зошто не го сторите истото?!?!?!?! И шо мислате за газдите на другите клубови, дека се чисти како утринска роса? Дај не зезајте бре луѓе...
Темава е премиер лига а не Роман Абрамович...
:salut:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Оф мајке,не тртите,не натрти убаво нас Љубош Михел,100 пати имам кажано и пак ќе кажам,треба да се колнете во него,зш да не беше тој ќе останевте на две смрдени титули,кој на Челси не му требаат!!!

Каква врска има Љубош Михел со тоа што сме подобри од вас баш ме интересира?
 
В

Вори

Гостин
Зборувам за финалето на ЛШ,дека само тогаш не имате победено...

вака ја мислам дека темава не е за вакви постови и последно што треба да правите е да се карате за тоа како абрамович дошол до парите што ги има

п.с.јас се согласувам со дено
Последен офтопик

Не знам што се согласуваш со Дено,кога и вие немате освоено ЛШ,а до пред некоја година првпат сте го поминале 1/4 финалето,затоа.ако зборуваме за историја Јунајтед и Ливерпул имаат најголема,од англиските клубови,ама не е се до историјата...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Хехехе, не е се до историјата а? Како бе момче, дај објасни.
Или ти слепо го следиш Кенион кога вика дека историјата не е важна и дека Челзи ке биде светски клуб до 2014!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom