Надал vs. Федерер

Навивам за:


  • Вкупно гласачи
    392
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Надал, Надал и само Надал, многу ми се свиѓа како игра. Не викам дека Федерер е лош тенисер но, сепак навивам за Надал.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Уште 7 дена до прогласувањето на новиот крал во тенисот-Надал :je:...дали времето помина на Федерер :toe:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Уште 7 дена до прогласувањето на новиот крал во тенисот-Надал :je:...дали времето помина на Федерер :toe:


Mozebi pomina no jas mislam deka US Open ke bide negov a i Olimpijadata pa ocekuvam da se vrati na 1 mesto posle US Open.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Mozebi pomina no jas mislam deka US Open ke bide negov a i Olimpijadata pa ocekuvam da se vrati na 1 mesto posle US Open.
Roger Federer e porazen vo cetvrt finalniot natprevar na olimpijadata.Padna vo voda negoviot son.Mozebi vo London 2012 ali togas ke bide veke 31 godina.Mislam deka ova bese poslednata sansa...
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
За Федерер сум. Овај Надал некако ко глушец е во фацана, а и мислам дек Федерер е подобар. Кој мислит поинаку, нек е жив и здрав, секој имат право на свое мислење. :salut:
 
F

fantomX

Гостин
Ок те разбирам криво ти е. Ако се вадевте со тоа дека Федерер е крал на трева и дека е прв на листа (затоа бил најдобар), али сега не е ни едно ни друго.

Додуша уште е прв али сигурно паѓа нареден понеделник.

Отиде во минатато веке, не е најдобар тенисер на сите времиња, ни според титули не бил а нит ке биде...
Освен то шо велиш дека ми е криво, друго се е точно. Федерер ни го знам, ни го познавам, па да ми биди криво за нешо.
Не најдобар тенисер на сите времиња според титули, ама...
Федерер продолжи и со игрите и успесите е меѓу легендарните тенисери на сите времиња (во многу нешта, и најдобар).
Надал треба да го докажи то во годиниве шо претстојат. Дали че успеј, че видиме.
То е едноставно ТАКА, небитно признал ти или не. :star::toe:
... и мојов цитат е ЦЕЛОСНО ТОЧЕН, ако сакаш реално да го видиш. :wink:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
За 20години нема да се знае како играл Федерер, ке се видат титули и тоа покажува. А да не ти кажувам кој има највеке титули, и кој ги држи рекордите.

Исто како во минатато, ајде кажи ми кој е подобар Мекинро-Агаси-Сампрас-Иванишевич ?
-По што ке гледаш, по игра или по титули ?

Секој си игра за свое време, и неможе да се мери убавината на игра, се мерат само титулите.
 
Член од
17 август 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
FEDERER e najdobar, ima 12 grand slam tituli za razlika od nadal koj ima samo 5 ! FEDERER FOREVER THE BEST
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Времето на Надал,допрва доаѓа!
Плус сега и официјално е најдобар во светот!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мала исправка за титулите на Федерер. По број на грен слем титули сеуште не е прв (треба малку да поработи и да го стигни Сампрас). Плус за разлика од последните години додека ги освојуваше титулите и воопшто немаше добри тенисери сега има здрава конкуренција и тоа не само во НАдал и Џокович туку и во неколкумина помлади од типот на Молфис,Цонга ...
 
F

fantomX

Гостин
За 20години нема да се знае како играл Федерер, ке се видат титули и тоа покажува. А да не ти кажувам кој има највеке титули, и кој ги држи рекордите.

Исто како во минатато, ајде кажи ми кој е подобар Мекинро-Агаси-Сампрас-Иванишевич ?
-По што ке гледаш, по игра или по титули ?

Секој си игра за свое време, и неможе да се мери убавината на игра, се мерат само титулите.
Леле чоек, ај препрочитај уше еднаш погоре. Кој рече само за играта?

Мала исправка за титулите на Федерер. По број на грен слем титули сеуште не е прв (треба малку да поработи и да го стигни Сампрас). Плус за разлика од последните години додека ги освојуваше титулите и воопшто немаше добри тенисери сега има здрава конкуренција и тоа не само во НАдал и Џокович туку и во неколкумина помлади од типот на Молфис,Цонга ...
Немало јаки тенисери? :uvo:
Родик, Хјуит, Давиденко, Налбандиан, Сафин (2005)...?
 
F

fantomX

Гостин
Ај не ме заебавај.
Шо не ги пиша Реншо, Вудбриџ...

Родик и Хјуит во најдобра форма со сигурност би го победиле Џокович во најдобра форма, а со малку мака и Надал.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Леле чоек, ај препрочитај уше еднаш погоре. Кој рече само за играта?
Е добро де кажими, според ШТО федерер е најдобар на сите времиња....ме нервира што на глупи начини викате дека федерер е најдобар на сите времиња.

Во тенисот се мерат САМО титулите. Федерер нит бил нит ке биде најдобар. ФАКТ!
-Федерер е само еден обичен бр.1 на свет во одреден периот. Како што бил Сафин, Агаси...и многу други, а сега и НАДАЛ!
 
F

fantomX

Гостин
Е добро де кажими, според ШТО федерер е најдобар на сите времиња....ме нервира што на глупи начини викате дека федерер е најдобар на сите времиња.

Во тенисот се мерат САМО титулите. Федерер нит бил нит ке биде најдобар. ФАКТ!
-Федерер е само еден обичен бр.1 на свет во одреден периот. Како што бил Сафин, Агаси...и многу други, а сега и НАДАЛ!
А така... Со грешен чоек се расправаш.
Федерер продолжи и со игрите и успесите е меѓу легендарните тенисери на сите времиња (во многу нешта, и најдобар).
То е мое напишано, како ти го толкуваш не знам...

http://en.wikipedia.org/wiki/Records_held_by_Roger_Federer

ПС: Агаси и Сафин ги мериш со Федерер? Немој, жити се. Агаси пак, можи да се протурка, ама Сафин...:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom