Надал vs. Федерер

Навивам за:


  • Вкупно гласачи
    392

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Tooooooooooooo!

Надал е ЅВЕР!
Ау каква игра беше ова!Уау!!
:vozbud::vozbud:

Секоја чест!:cuc::cuc::cuc::cuc:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Се глеаме на Вимблдон!!!!:pos2: :pos2: :pos2:
Ај радувајте се дур можете,зошто заврши сезоната за Надал(нема више турнири на земја)
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Се глеаме на Вимблдон!!!!:pos2: :pos2: :pos2:
Ај радувајте се дур можете,зошто заврши сезоната за Надал(нема више турнири на земја)
e да , иако мислам дека и надал ке напредува на трева иако таму повеќе се бара интелигенција отколку сила , очекувам уште едно финале од овие двајца не верувам дека џоковиќ ќе може да им помрси сметките барем не сеуште
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Надал е машина на земја, нема кој да му се спротивстави но очекувам федерер да доминира на Вимбалдон.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
e да , иако мислам дека и надал ке напредува на трева иако таму повеќе се бара интелигенција отколку сила , очекувам уште едно финале од овие двајца не верувам дека џоковиќ ќе може да им помрси сметките барем не сеуште
Мислам дека Џокович може да му ги помрси сметките на Надал на Вимблдон,со оглед дека Надал таму не е воопшто доминантен,и може се да се случи,па и да не стигне до финале,што не верувам,но да почекаме па ќе видиме!!!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Онај е светски рекет 1??? 6-1, 6-3, 6-0 :pos2:

Браво Надал, Браво и за мене (реков во 3 сета :vozbud:)
 
С

Спенсер

Гостин
Иако сум фан на Федерер, на сите признав дека на ЗЕМЈА федерер може вода да му носи на надал, а додека пак на трева е обратна ситуација,
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Иако сум фан на Федерер, на сите признав дека на ЗЕМЈА федерер може вода да му носи на надал, а додека пак на трева е обратна ситуација,
Не знам колку е обратна ситуацијата, ама знам дека многу малце фалеше на ланското финале на Вимблдон да тепа Надал.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
Не знам колку е обратна ситуацијата, ама знам дека многу малце фалеше на ланското финале на Вимблдон да тепа Надал.
Да не се повредеше, ќе тепаше 100%!
 
С

Спенсер

Гостин
Не знам колку е обратна ситуацијата, ама знам дека многу малце фалеше на ланското финале на Вимблдон да тепа Надал.

Знам дека беше 3:2 у сетови,а по гемоби појма немам,
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Малце со закаснување пишувам ама тоа е еден ден жалев хаха.
Не озбилно го направи попара, не дека Федерер беше тапа туку Надал беше вансерија, па кај го има тоа у цел натпревар да направи 6 неизнудени грешки, едноставно машина, сеа ми останува да се надевам дека барем Вимблдон ќе се го освои.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Ќе биде интересно на Вимблдон - Надал го победил Ѓоковиќ во финале на трева во Лондон, а Федерер во финале на трева во Хале го победил Колшрајбер.

Све некако мислам дека Надал ќе не` изненади оваа година на трева! :)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
На земја Надал е нај јак ама на тревичка може вода на Федерер да му носат и јас сум навивал од секој пат за Федерер и продолжува мојата кариера со навивање за Федерер..
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Надал е мн подобар од Федерер на земја... Али на трева Федерер е боље така да неможеш да избереш меѓу овие двајца :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom