Цртање

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Еве нешто мое на ѕид кај малиот комшијата.:)
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Ви кажав дека ке постирам со мојот цртеж на ѕидот :)



Еве што имам нацртано на ѕидот, само ми фали уште ѕвездата и буквите од доле ги избришав не ми се допаднаа од ново ке ги нацртам :) Сам нацртав со права рака гледајки од оваа крпа :)


сто боие се ? акрилични?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554

Еве го Хард како се пентари кај мене да ги нацрта печурките.

Еве едната печурка обоена, кога ќе се комплетира цел цртеж ќе стаам целосна слика.:toe:
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
Crtam samo na list sea se meracam i eden na dzid u sobata
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Па знам да цртам,да сликам....не сум некој си талент ама ајде ме бива за ова повеќе отколку физичко,што имам 1..Наскоро ќе постирам нешто мое,сега морам да одам да се спремам за на училиште...Инаку..имало доста добри таленти тука..Прекрасни ви се на сите изработките...xD:smir:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Порано многу си цртав.
Почнав со карикатури, па почнав да цртам пореалистични портрети, па почнав и цели тела во акција... и тука негде прекинав :(
Последно време ништо немам нацртано.
Немам скенер дома за да ставам нешто мое... Ама ќе најдам начин!
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
сакам да цртам, мада немам ништо нацртано негде пола година:kesa: баш денеска ми дојде инспирација, па во глава си осмислував што како. се надевам дека утре ке се фрлам на работа, да го пренесам сето тоа на хартија. ај па ако испадне добро ке ставам тука:smir:
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Цртам. Нон стоп... Во школо кога бев на секој час цртав :D
Еве пред некој ден, во 5 саат сабајле немаше што да праам па го нацртав ова...

WoW :uvo:
 
С

Спенсер

Гостин
Има ли некој кадарен,на ѕид да нацрта нешто вакво...???

 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Има ли некој кадарен,на ѕид да нацрта нешто вакво...???

Ако ти е глетувано, па со молив, резулатот ќе биде ист, само незнам рок на траење..
Со друго да се црта шо знам како би испаднало..:/
А и цртежот не е нешто најперфектен, десната рака ко камуфлирана да му е со телото, не се гледа воопшто, или може до мене е..
Сепак може да се најде решение!
 
С

Спенсер

Гостин
Ако ти е глетувано, па со молив, резулатот ќе биде ист, само незнам рок на траење..
Со друго да се црта шо знам како би испаднало..:/
А и цртежот не е нешто најперфектен, десната рака ко камуфлирана да му е со телото, не се гледа воопшто, или може до мене е..
Сепак може да се најде решение!
не не,несакам ја ова... ова го најдов,само да ја покажам темата на цртежот т.е. специјалец да биде :) глетувано е... може ја и ти да се договориме друже :)
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
не не,несакам ја ова... ова го најдов,само да ја покажам темата на цртежот т.е. специјалец да биде :) глетувано е... може ја и ти да се договориме друже :)
Picture047.jpg

Побарав низ компјутер шо иам цртано со специјалци нешто и само ова го најдов..Колку за пример само да видиш..
Ќе се договориме, мислам дека те иам на мсн, ак не адниме, alek_saveski@hotmail.com
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom