Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.137
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.458
Поени од реакции
13.924
Не сум слушал, не слушам, и нема ни да слушам. Не дека го мразам металов, ама ете тој жанр некако не е по мој вкус..
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Не се веќе металика сега се Гејталика ама некогаш стварно беа бенд за респект.Еве земи пример од креатор,Нирвана,Слеер и мн други.Тие достигнаа врв а правец не смениа,не се искомерцијализираа и што е најважно не се натпреваруваа на МTV рок награди
Kreator сменија правец...у Outcast i Endorama или кои беа веќе...имаат готик и многу експериментирање.:)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Kreator сменија правец...у Outcast i Endorama или кои беа веќе...имаат готик и многу експериментирање.:)
Каов готик Перооо!? Индустрал можда.... у секој случај, као тврдокорен фан на креатор ми се свиѓаат и тие албуми! Не ко другиве ама не се лоши! :)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Каов готик Перооо!? Индустрал можда.... у секој случај, као тврдокорен фан на креатор ми се свиѓаат и тие албуми! Не ко другиве ама не се лоши! :)
ima bre i toa...ja ne go kazav u los smisool ali go ima...:)
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Kreator сменија правец...у Outcast i Endorama или кои беа веќе...имаат готик и многу експериментирање.:)
Тоа експериментирање беше само во еден или два албуми и потоа пак се вратија на истиот жанр(бар така мислам)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Kreator сменија правец...у Outcast i Endorama или кои беа веќе...имаат готик и многу експериментирање.:)
Kreator ти се така наречен Teutonic Thrash метал. И од кај виде дека се готик? апсолутни ништо нема таква работа, а за експериментирање, според мое мислење никогаш не експериментиларе и се знае што музика имаат Креатор. Ова што си го напишал е :tapp:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Kreator ти се така наречен Teutonic Thrash метал. И од кај виде дека се готик? апсолутни ништо нема таква работа, а за експериментирање, според мое мислење никогаш не експериментиларе и се знае што музика имаат Креатор. Ова што си го напишал е :tapp:
Во Endorama имаат мало скршнување од вообичаеното но со наредниот албум се враќаат на она што се
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Kreator ти се така наречен Teutonic Thrash метал. И од кај виде дека се готик? апсолутни ништо нема таква работа, а за експериментирање, според мое мислење никогаш не експериментиларе и се знае што музика имаат Креатор. Ова што си го напишал е :tapp:
Креатор си се обичен германски МРСЕН ТРЕШ!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
еј а у сфари кој бендој сфиреа симфоник блек метал?
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
wannabe goth бендови шо неможат да пеат така убаво како девојчињата у goth бендовите... се зезам, море шо се зезам уствари така е.

http://en.wikipedia.org/wiki/Symphonic_Black_Metal

Ја лично поима неам, али можеш да почнеш со Емперор и да продужиш со листата таму и ондак да копаш бендови по интернетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom