Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 619 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.138
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Taјп О Негатив се најсрање бенд шо сум го слушнал!
:nenene: TYPE OF NEGATIVE се најпознатиот дум метал бенд бе брајќа. Еден од најздравите ду метал бендови,
A архангел не треси зелени од каде заклучи дека се просечни? Како прво гарант само името му го знаеш хахахах:D:D:D, како второ блекериште отепано(џо блекериште) си и како да ти се свиѓаат тебе Type Of Negative. Тука малку грешиш.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
:nenene: TYPE OF NEGATIVE се најпознатиот дум метал бенд бе брајќа. Еден од најздравите ду метал бендови,
A архангел не треси зелени од каде заклучи дека се просечни? Како прво гарант само името му го знаеш хахахах:D:D:D, како второ блекериште отепано(џо блекериште) си и како да ти се свиѓаат тебе Type Of Negative. Тука малку грешиш.
Прво имам 1 албум од тајп о негатив...
Не слушам само блек иако преферирам...
А ти не си контактирал со мене 2 недели и не си дојден3-4 месеци кај мене и ако сакаш дојди сега ќе ти покажам што се врти кај мене...
Тајп о негатив во нивниот стил на музика можеби се добри(не знам мн мн дум метал бендови)а мене не ми се допаѓа тој стил на музика затоа велам просечно...
Јас не грешам туку ти си недоволно паметен па да сватиш што пишувам оти треба тебе и со раце да ти демонстрирам
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Тајп о негатив сакс боллз! Дум метал сакс...ебате металот
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
Најновото мое откритие е Incinerate :vozbud:Технички брутал дет метал.


Myspace link :wink:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
имам чуено еден албум од TYPE OF NEGATIVE, World Coming Down ич не ме бендиса, преспоро ми беше, дум металот ми е ок, ствари како Candlemass,Solitude Aeternus,Funeral,Electric Wizard,Ajattara,Forgotten Tomb,Katatonia(првите два албума),Empyrium(Првите 2 албума),Оctober Tide
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
уф,electric wizard!тоа е бендот,да.многу ми се свиѓаат тие.ако си по нив,слушни ги и acid king i high on fire.ok,high on fire се мааалку поразлични,ама сепак побарај ако немаш чуено.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Type O Negative се еден од најпознатите doom метал бендови заедно со Black Sabbath кои се пионери на doom металот и воопшто на heavy металот. Type O Negative имаат и преработки на песни од Black Sabbath со Ozzy направено, пример Iron Man. Type O Negative се закон :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Видете ги момциве... многу се мрсни, дет металче... не најдов нишо на јутуб ама еве ви мајспесче од нив... :) КЛИК

Пишете баш да видам шо мислите за нив. Мислам дека ќе им се свиѓаат на сите Канибал Корпс фанови :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Прошетав на нет случајно на официјалната страна на Cannibal Corpse на My Space, веќе излезе промо песната од новиот албум Evisceration Plague.
Moжете да ја слушнете овде
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Прошетав на нет случајно на официјалната страна на Cannibal Corpse на My Space, веќе излезе промо песната од новиот албум Evisceration Plague.
Moжете да ја слушнете овде
Ај да те видам на yоutube пушти си нешто да слушниш хехе
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Прошетав на нет случајно на официјалната страна на Cannibal Corpse на My Space, веќе излезе промо песната од новиот албум Evisceration Plague.
Moжете да ја слушнете овде
Многу ми е бавна песната. Сепак, од тие 30 second previews од секоја песна што ги имам слушано, очекувам многу од овој албум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom