StarCraft 2

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
кампањите се чисто онака .. колку да ти ја доловат „историјата“ прикаската околу играта ... немаат веза со игривоста во мултиплејер ..
Сфаќам јас тоа, ама како ќе се внесам во играта? :)

Баш на Gizmodo имаше коментар од нов играч, вика "секој пат ме газат на bnet, ме курчи веќе". Значи треба ваљда да се запознаам со се живо и диво, а за да се впуштам во таа авантура, треба да ме привлече нешто - уште на почетокот. :)

Ја земам за пример Mass Effect. Не сум играл премногу RPG-ја, поточно само 2-3 во својов гејмерски живот, ама таа игра уште од првата мисија ме освои и ме тераше да се внесувам во неа, да ги учам апгрејдите, да се замарам со 400 глупости и на крај кампањата ја завршив за 35, наместо 10 или 15 саати гејмплеј. Зборот ми е, очекував таков бомбастичен почеток и на SC II; али за жал го нема. :(
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Мене баш кампањата ми се свиѓаше. Не сум некој фан на РТС игри, па затоа не играм многу мултиплеер и сум толку големо дрво што некогаш дури и од компјутер губам. Ама кампањата беше феноменална. Има разнолики мисии, ретко може да се најдат две исти мисии. Исто така добро е што се надградуваат единиците, се најмуваат платеници, се откриваат нови технологии со примена на зерг и протос технологии. Испоштуев и што на неколку места низ приказната можеше да се направи избор, и во зависност од изборот ти дава да играш разлина мисија и тоа влијае врз некои работи понатаму низ кампањата.

Имаше некои мисии што беа епик во вистинската смисла на зборот, па дури и се наежив
на последната мисија со Зератул.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мене баш кампањата ми се свиѓаше. Не сум некој фан на РТС игри, па затоа не играм многу мултиплеер и сум толку големо дрво што некогаш дури и од компјутер губам. Ама кампањата беше феноменална. Има разнолики мисии, ретко може да се најдат две исти мисии. Исто така добро е што се надградуваат единиците, се најмуваат платеници, се откриваат нови технологии со примена на зерг и протос технологии. Испоштуев и што на неколку места низ приказната можеше да се направи избор, и во зависност од изборот ти дава да играш разлина мисија и тоа влијае врз некои работи понатаму низ кампањата.

Имаше некои мисии што беа епик во вистинската смисла на зборот, па дури и се наежив
на последната мисија со Зератул.
Ма не ни сумњам, затоа ќе продолжам да ја играм...али зборам за овие почетни 4-5 мисии, ништо епик и посебно привлечно во нив. :)
А баш треба со бум да се почне :D
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Зборот ми е, очекував таков бомбастичен почеток и на SC II; али за жал го нема. :(
Не знам зошто очекуваш бомбастичен почеток на SC II. Играта е продолжение, не е нова па од старт да те внесува во сторијата од почеток. Јас го играв и првиот дел прилично долго, за мене двојкава е доооолго очекувано нешто и сум презадоволен од тоа што е сработено :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не знам зошто очекуваш бомбастичен почеток на SC II. Играта е продолжение, не е нова па од старт да те внесува во сторијата од почеток. Јас го играв и првиот дел прилично долго, за мене двојкава е доооолго очекувано нешто и сум презадоволен од тоа што е сработено :)
Нели објаснив веќе зашто, со Mass Effect 2?
И таа беше продолжение. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
споредуваш различни категории на игри ..
Да, за иста ствар. Не знам зашто ви е тешко да ме сфатите?

Не зборам за приказната, зборам за гејмплеј...

ME2 почнува со брод кој се руши, графиката лета, одма ти дава избор да правиш, се шеташ низ филмска графика (морав да ја потенцирам два пати, закон е), осеќаш дека гејмплејот е добар и дека те очекува ненормално добра игра.
SC2 почнува со некое тапа филмче кое го сфаќаат само ха-це фановите (вчера двајца другари кои ја вртеле, не ни го знаеа Рејнер), мисија во која одиш право, право, десно, право, крај.

Да не стануваше збор за SC2, ќе престанев да ја играм скроз. :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Нели објаснив веќе зашто, со Mass Effect 2?
И таа беше продолжение. :)
Ондак се ситуација из основа мења :)
Јас прочитав само Mass Effect мислев за првиот дел збориш.
Во секој случај, можно е да нема бомбастичен старт, ама играта си е феноменална и каква што е.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
E koj torrent e подобар Reloaded или Razor ?
И да, проблем е да се игра кампањата нешо ерори да не има? нез дали да го трошам цел нет па прашувам дали сте задоволни од еден од торентиве :) ?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Да, за иста ствар. Не знам зашто ви е тешко да ме сфатите?

Не зборам за приказната, зборам за гејмплеј...

ME2 почнува со брод кој се руши, графиката лета, одма ти дава избор да правиш, се шеташ низ филмска графика (морав да ја потенцирам два пати, закон е), осеќаш дека гејмплејот е добар и дека те очекува ненормално добра игра.
SC2 почнува со некое тапа филмче кое го сфаќаат само ха-це фановите (вчера двајца другари кои ја вртеле, не ни го знаеа Рејнер), мисија во која одиш право, право, десно, право, крај.

Да не стануваше збор за SC2, ќе престанев да ја играм скроз. :)
Мац, ја имаш промашено поентата на Startcraft 2. Кампањата е само 2% од играта, служи да воведе почетници во светот на стратегиите и да објасни зошто се тепаме меѓусебе. Starcraft е сајберспорт.

Исто ко да бараш прича, соло гејмплеј и филмска атмосфера во Counterstrike хахаха.

Погрешно и пристапуваш на Starcraft 2.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
абе луѓе кампањата не е толку битна, тоа се ке се забраве за 1 година, она што ке остане е мултиплеерот, заради мултиплеерот StarCraft 1 се играше 12 години не заради кампањата, за тоа кој ја ебе кампањата.
Јас од кампањата само 4 мисии поминав и точно првите мисии некако досадно делуваат, којзнае кога ке ја завршам кампањата.
Ако игра некој на battle.net add Sensei во пријатели па да се дружиме :).
Како што кажа Сефирот StarCraft e Cyber sport.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Она во што Starcraft 2 е најдобра и и нема конкурент е балансираноста на трите раси. Таа балансираност води до multiplayer игривост која никогаш нема да му здосади на никому.
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Vredi li da se simne od torrent igrava? Ako ja ima
 

M2xPayn

2 smart 2 be true
Член од
20 септември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Jas mozam da najdam torrent za site... WARNING igrata e vo .Razor 1911 i e okoly 7.18 Gb. taka da treba posaglam net :) ... A torrentot ne go objavuvam ovde ... MSN :D ??? (ili mozi i ovde?! :P )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom