A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Ќе може некој да ми каже на кои канали од дигиталната телевизија има можност да се активира превод? Исто така ме интересира дали воопшто даваат рутер (ако даваат, кој?) и листа на модеми кои што ги даваат со новите triple play пакети. Благодарам :)
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Јас го имам трипл плеј, има дигитална телевизија, аналогна, телефон и еден рутер циско.

Превод, со овој мини пакет нема на сите, па претпоставувам со некој понапреден имаш на повеќе. На далечинскиот управувач има опција Субт, кога ќе ја притиснеш ти нуди какви преводи има и си бираш. Ама како што реков, најверојатно поради мини пакетот кој го имам на дигиталната нема на сите канали преводи.

Мене искрено нешто што ме нервира многу, е што на повеќето добри телевизии има српски и албански превод, а нема македонски. Другото е во ред.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Јас го имам трипл плеј, има дигитална телевизија, аналогна, телефон и еден рутер циско.

Превод, со овој мини пакет нема на сите, па претпоставувам со некој понапреден имаш на повеќе. На далечинскиот управувач има опција Субт, кога ќе ја притиснеш ти нуди какви преводи има и си бираш. Ама како што реков, најверојатно поради мини пакетот кој го имам на дигиталната нема на сите канали преводи.

Мене искрено нешто што ме нервира многу, е што на повеќето добри телевизии има српски и албански превод, а нема македонски. Другото е во ред.
Во Драчево имам видено Scientific Atlanta модем, што е всушност Cisco модем. Би можел да ми го кажеш точниот модел на рутерот што ти го дале?
Јас воопшто и не гледам телевизија, прашувам за родителите, бидејќи им е потребен. Српски превод е доволен, битно има превод на јазик што го знаат. Фала ти.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
750
Поени од реакции
507
Денес интернетов тиња (Драчево). Барем кај мене
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Ја немам никаков проблем, последниoв месец/два :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Ја прелистував темава некаде од 110 до последнава страна сите по ред мислења. Очигледно дека во местото кадешто јас живеам (Чаир) интернетот ќе биде топ. Конечно да се преместам кај нив. Еве пред некој ден баш ги ставаа тие кутиите у влезот на секој спрат ги има...

Планирам да се откачам од Неотелов (не дека е лош, али за брзината има и поевтин) и да се нафатам на овој. Според вашите мислења и тестирања, нетот е фантастичен и како што гледам статистички, како што иде времето се се подобри и подобри. That I Like :D

А може ли (пошо иам ја рутер) нетов да го делам помеѓу компјутерот и дримбоксот? Притоа неморам да ги местам MAC адресите туку веднаш со DHCP да се подесат или неможе? Мора со MAC Cloning :D.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.208
Sega istiot paket sto bese za 999 den, dobivas

plus 10mb i 500gb download, pa so sreka neka im e :)
da mi e ziva i zdrava konkurencijata..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Во Драчево имам видено Scientific Atlanta модем, што е всушност Cisco модем. Би можел да ми го кажеш точниот модел на рутерот што ти го дале?
Јас воопшто и не гледам телевизија, прашувам за родителите, бидејќи им е потребен. Српски превод е доволен, битно има превод на јазик што го знаат. Фала ти.


Еве го модемот.

На телевизиите има превод, Fox Crime, Fox Life, Travel and Living и слични...односно, на битните. :)
 
Член од
9 август 2006
Мислења
161
Поени од реакции
19
a tie so sme na 8mb 200GB na kolku se zgolemuva ?
http://www.facebook.com/pages/CableTel-MK/285846942588Почитувани, Доколку сте веќе претплатени на пакетот 999 со 8Mbps/200GB. Треба да отидете во некој од нашите продажни салони каде што автоматски ќе ви го зголемат интернет сообраќајот на 10Mbps/ 500GB.

колку е вистина ќе видиме :toe:
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Sega istiot paket sto bese za 999 den, dobivas

plus 10mb i 500gb download, pa so sreka neka im e :)
da mi e ziva i zdrava konkurencijata..
Лееј мора да го сменам пакетов...ја плаќам 1000 ден месечно за 4mbps/40gb и аналогна телевизија на Cabletel пошо го неам сменето уште од пред 3-4год коа го земав
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
http://www.facebook.com/pages/CableTel-MK/285846942588Почитувани, Доколку сте веќе претплатени на пакетот 999 со 8Mbps/200GB. Треба да отидете во некој од нашите продажни салони каде што автоматски ќе ви го зголемат интернет сообраќајот на 10Mbps/ 500GB.

колку е вистина ќе видиме :toe:
Каде го пишува ова?

А и сигурно ќе ти бараат да го обновиш договорот.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
....ја плаќам 1000 ден месечно за 4mbps/40gb и аналогна телевизија на Cabletel....
јас плаќам 1050 денари 8/80, аналогна, дигитална и телефон.. :)
само ЕДЕН ОГРОМЕН МИНУС, кога ќе се случи некаков дефект, ги молам со денови да дојдат.. :(
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
јас плаќам 1050 денари 8/80, аналогна, дигитална и телефон.. :)
само ЕДЕН ОГРОМЕН МИНУС, кога ќе се случи некаков дефект, ги молам со денови да дојдат.. :(
Ќе идам ја деновиве да го сменам за TRIPLE PLAY...многу е подобар а и плус поефтин од мојот сегашен пакет...би ти го препорачал истото на тебе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom