A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Во пп е катастрофа! одвај 1 страна отвора и лаг над 100 има
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.174
Кејблтел се катастрофални за кабелска телевизија. Во Бутел имавме ноу нејм провајдер (тв медиа) ама беше далеку посолиден и со повеќе канали. Сега, откако ги зедоа Кејблтел, многу од каналите се по неколку часови без сигнал или се со "замрзната" слика, звукот дури и на нашите телевизии им е катастрофален (едја се слуша, сецка), на оние канали каде има некаков видеосигнал, истиот е неквалитетен. Во меѓувреме ги укинаа преводите за Foxlife и TV1000 (едни од посолидните сигнали), а на TV1000 ставија бугарски превод. Нема сила што ќе ме натера да им платам.
Поарно ќе ставам Boom tv неголи ова чудо од провајдер.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Cabletel рекламираат 15 гб трансфер за 100 денари....стварно е тоа? Не ми се верува што видов па да си прашам шо пакет е и што вклучува, на нивната страна нема ништо.
I ja ova prashuvam??
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
I ja ova prashuvam??
Таа промоција трае само неколку месеци после се плаќа 450 месечно мислам дека беше, ќе најдам линкот ке ви пишам :)

кога сме кај брзината на нетот
[/URL][/IMG]

Мене ме интересира за дигиталниве канали што е со преводите дали има на сите или на дел само :О
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Таа промоција трае само неколку месеци после се плаќа 450 месечно мислам дека беше, ќе најдам линкот ке ви пишам :)

кога сме кај брзината на нетот
[/URL][/IMG]

Мене ме интересира за дигиталниве канали што е со преводите дали има на сите или на дел само :О
На сите има превод ама на пример некаде ако уклучиш бугарски, ќе ти биде преведена една реченица на 5 минути, а како што кажав ги нема истите преводи на сите канали, дива лига.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.913
Во пп е катастрофа! одвај 1 страна отвора и лаг над 100 има
Па тоа е добра работа, затоа што тоа најверојатно значи дека ја мењаат инфраструктурата. Кога Cabletel ги купи Cable FOX во Ново Лисиче интернетот беше неверојатна мизерија. Јас со пакет од 8 Mbps едвај добивав 30 Kbps и имав пинг преку 500. Не го биваше за ништо. Ама си чекав стрпливо, и за 1-2 месеца кога целосно ја средија инфраструктурата интернетот стана најдобар во Македонија за тие пари. Сега за 500 денари имам 4/4 Mbps (ваљда нивна грешка е што имам 4 Mbps upload, али кур ме боли), пинг испод 70 било каде, и неверојатно стабилна конекција. Не ми текнува кога последен пат сум им се јавувал за да ги прашам зошто немам интернет....
 
Член од
11 април 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
кој од спортските и филмските канали освен (tv 1000,fox life i crime) ги има на cabletel во прилеп и колку се вкупно сите канали позз
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.639
Поени од реакции
5.438
Во пп е катастрофа! одвај 1 страна отвора и лаг над 100 има
Toa e tocno no samo momentalno ke bide taka bidejki planiraat najbrzo sto mozat da gi smenat kompletno site kabli sto dosega sozdavale problemi.Vcera razgovarav so eden inkasator sto dostavuva smetki za Cabletel i mi kaza deka bivsata BoNet kompletno ke ja remontiraat so sto kvalitetot na uslugite tamu ke bide ist kako vo Skopje.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Значи ја сум презадоволен од КејблТел ниту јас не се сеќавам коа ми паднал нет доунлоадот е топ за 500 ден само аплоадот треба да го зголемат...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ете моментално каков е...

 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.913
Значи ја сум презадоволен од КејблТел ниту јас не се сеќавам коа ми паднал нет доунлоадот е топ за 500 ден само аплоадот треба да го зголемат...
ете моментално каков е...



Ве јадам и 2цата :pos:
Веќе имам пишано дека и јас сум на пакетот за 500 денари, и иако треба да добивам 4/0.5 Mbps, добивам 4/4. А пошто Cabletel најверојатно се приклучени на лан кон серверот во скопје цело време кога мерам на speedtest кон скопје го добивам овој резултат 10/10.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom