Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
^ Навивачите од Победа во некое село на чело со Здраве :)
 
М

Мартин`

Гостин
Прашањето е што прави детено во Грчки дрес??? :)
Ама јака екипа се на чело со оној модерниот што бил во град и ја направил косата боцки, другиот го масира.. циганчето фанало кисела вода и облекол грчки дрес а останатите прв пат гледаат пиво и се смеат ..

Башка Крали Марко пијат бе :kesa:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.768
Поени од реакции
2.477
Ама јака екипа се на чело со оној модерниот што бил во град и ја направил косата боцки, другиот го масира.. циганчето фанало кисела вода и облекол грчки дрес а останатите прв пат гледаат пиво и се смеат ..

Башка Крали Марко пијат бе
:kesa:
Локал патриоти.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ама јака екипа се на чело со оној модерниот што бил во град и ја направил косата боцки, другиот го масира.. циганчето фанало кисела вода и облекол грчки дрес а останатите прв пат гледаат пиво и се смеат ..

Башка Крали Марко пијат бе :kesa:
Изгледа од селото кај што гостувала Победа му е симпатијата,па мора малце фриз знаеш...тој “слабиот“ иначе што го масира фризурестиот е воџата на Мајмуни Крсте ПП од форумов :)
Циганчето ја утнало државата за живеачка нека му пренесе некој дека циганите и педерите се јужно од нас...

Ај за пивото ги оправдувам,какво е такво е прилепско е :icon_lol:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Една љубов до крајот на животот, друго ништо не е важно.
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
недела,19.09: цпна река-ПОБЕДА.Дуел на екипите од врвот во 3.лига-југ
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
so da praj ciganceto koga nema dres od zvezda :)
inaku so prajte vie so makedonija gorce petrov ?
Чекај сега , ти сериозен си или што е работава со дресов ??? Пред една недела побарав одговор на сликата кога ја имам поставено а вие си пишувате само резултати и абер немате за одговор да дадете на сликава со ѓупаков мал што е, како е, од каде е, како и со која замисла го носи дресот..... Тоа ме интересира што те прашав, не ме интересира Победа дали тепала или не не те прашав тоа , да те прашав тоа да ми одговориш. Како сте дозволиле вие ако се нарекувате ПАТРИОТСКА навивачка група да дозволите дрес во ваша близина од најголемиот душман. Прилеп е патриотски град додека вие со ова дресовиве........Не се кријте убаво си прашав културно, убав одговор сакам :tapp:. А за Македонија Ѓ.П. што правиме слободно прашај ме на што мислиш, на клубот на навивачите... ќе ти кажам јас тука сум за одговор секогаш .

КРАЛИ МАРКО И ПЕЛИСТЕРКА ВО ДЕТЕ СО ЦИГАНСКИ ДРЕС ------- СОВРШЕН СПОЈ
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Чекај сега , ти сериозен си или што е работава со дресов ??? Пред една недела побарав одговор на сликата кога ја имам поставено а вие си пишувате само резултати и абер немате за одговор да дадете на сликава со ѓупаков мал што е, како е, од каде е, како и со која замисла го носи дресот..... Тоа ме интересира што те прашав, не ме интересира Победа дали тепала или не не те прашав тоа , да те прашав тоа да ми одговориш. Како сте дозволиле вие ако се нарекувате ПАТРИОТСКА навивачка група
А шо е проблемот сега гомна шо се јади на темава, облекло ѓупчето дрес кое што и самото не знае од кого е, најверојатно и другите околу него, се качило во комбе или во автобус на шетња, денеска го гледаш утре не го гледаш....
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.369
Поени од реакции
16.570
А шо е проблемот сега гомна шо се јади на темава, облекло ѓупчето дрес кое што и самото не знае од кого е, најверојатно и другите околу него, се качило во комбе или во автобус на шетња, денеска го гледаш утре не го гледаш....
Значи банана навивачка група м?
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
А шо е проблемот сега гомна шо се јади на темава, облекло ѓупчето дрес кое што и самото не знае од кого е, најверојатно и другите околу него, се качило во комбе или во автобус на шетња, денеска го гледаш утре не го гледаш....
hahaha poprvo ce go krenam na kloci ako nosi dres od zvezda ili partizan
 

Kajgana Shop

На врв Bottom