Фан Клуб: Победа - Прилеп

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Mala zabeleska! Ne kaj so pripajgame, tuku od kade so nikogas ne odpadnavme na ZELEN teren.
Aј аирлија...прва победа на ПОБЕДА во 3 лига југ... 0-1 ... уште само стотина и пак шампиони на Прва МАКЕДОНСКА Лига :)
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Мајмуни навивате ли? Ја следите ли Победа на гостински терен.
И да со среќа победата,и искрено се надевам дека набрзо ке се вратите во прва лига зашто без вас не е интересно.:smir:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.371
Поени од реакции
322
Da da,bevme vo golemo konjari na prviot natprevar okolu 30 dusi,a najverovatno i utre povtrono ke se odi...
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Da da,bevme vo golemo konjari na prviot natprevar okolu 30 dusi,a najverovatno i utre povtrono ke se odi...
30луѓе е солидно. Ако може од следните натпревари и некоја слика да ставите ке биде поубаво.Како и да е добро е што опстанувате и со среќа нека ви е.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
vo nedelata pobeda golemo kojnari 4:0 !!!!!!! me zacudi posetenosta na utakmicata publikata se vraka poleka (kartata e free)
sleden natprevar v nedela povtorno doma POBEDA - CASKA (VELES) poradi nemoznost selanite da ne ugostat utakmicava se igra vo ppodime na 3 ta pobeda !!!!!!!!!
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Aj nekoj neka napisi koe e imeto na klubot momentalno odnosno pod koe ime se natprevaruva fk.Pobeda 2010 ili fk.Viktorija.Ama oficijalno i tocno.
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Кажете ми што е финтава на детево со циганскиов дрес , неможам да сватам :toe:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom