Што ви е најчудно во сонот?

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
И мене ми се случува. Некња сонував дека ми го согазија мачето и стварно денеска ми го согазија
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Абе батали брат сестра.
Вечерва сонуев дека сум тренер на рагби тим,шо играше у салата у гимназија.Се деси класична американска-хајскул-ја не те сакам тебе у тимот-пошто си лузер-случка,и тој капитенот избрка еден играч.Али ја ко тренер го вратив,и го одјебав овој.И најчудно од се,на тоа листот кај шо цртаат стратегии,почнаа сами да се појавуваат линии,кој кај да оди,на кој да му подаде,кој да шутира(се играше со нога,ама со рагби-топка).И,значи ја им покажав се шо треба,заврши тајм-аут,и настана масовна тепачка за топката.Страшен адреналин.Наеднаш,еден ја подава прецизно,волеј и гооол!!!ЛЕее колку беше јакоооо....
А не знам оти,ама воа ми е милионити пат како сонувам на англиски.Ви се случува ли тоа често?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9
Поени од реакции
1
Mene toa mi se slucuva mn cesto...Ako najcesto gi pmatite sonishtata,zabelezete shto ste sonuvale vtornik nasproti sreda cetvrtok nasproti petok i sabota nasproti nedela....
sonishtata rano nautro najbrzo se ispolnuvaat
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Да, многу често ми се случува да сонувам нешто и да го игнорорам тоа, а за некое време да се исполни. Не ги паметам сите соништа, но тие кои ги паметам се толку реални и се исполнуваат. Најсвежо ми е кога сонував една пријателка дека е бремена со второ дете (првото и е 13 месеци), кога по една седмица таа навистина дозна дека е бремена. Еднаш исто така сонував дека тешам еден другар, и неколку дена подоцна му се случи нешто многу лошо и навистина јас го тешев. Некогаш посакувам и да не сонувам,или барем да не се сеќавам.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Да. Ги имам дупено Анџелина Џоли, Џесика Алба, Кетрин Зита-Џонс. Моника Белучи два пати. Само чекам да се оствари. Ќе биде во иднина...
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.684
Поени од реакции
2.723
Да ми се прикажа иднината сношти сонував како сакам да излезам да одам до Британија да магистрирам ама не можев бев затворена овде и не смеев да излезам пошто не можев да извада виза
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да. Ги имам дупено Анџелина Џоли, Џесика Алба, Кетрин Зита-Џонс. Моника Белучи два пати. Само чекам да се оствари. Ќе биде во иднина...
Среќа... одат 3 за стотка, бели класични :pos:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
абе мене ова ми се дешава...
и не ми се смејте...
некогаш ќе сонувам нешто и после тоа ми се дешава..
ок јас баш и не памтам соништа али онака некои секвенци...
некад стварно ме плаши
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Abe ova so sonovite, obicno sonuvame za ona sto sme preoptereteni, za ona sto mislime.
Kako vo poveke slucai sto gi kazavte(gi dupel angelina dzoli,Alba,Beluci, ili toj sto dal gol na vembli itn....)Site tie mislat na toa predhodno t.e vo tekot na denot i bla bla bla. A za toa so deza vu mislam deka e nesto sosema drugo.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Сношти сонив многу чуден сон. Сонував дека се разбудувам, погледнувам на мобилниот и саатот беше 10-58, потоа вистина се разбудив, погледнав и саатот беше 10-58! Е ај сеа! :nesum:
 
П

Паган-др

Гостин
Мене ми е многу чудно што во сонот ме брка некој, а јас трчам се побрзо и побрзо а тој што ме брка се повише и повише ми се приближува. Исто кога имам некој страшен сон се будам и сум целиот задишан ко во реалност да ми се случил. Исто што соновите се толку реални...
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
дааааа ми се случи еднаш да сонувам нешто што ми се оствари, за жал не сакав да ми се оствари :toe::nesum:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
да..во последно време пречесто ми се случува тоа..ама интересно ми е:)Заради иднината во сонот некогаш знам како да се снајдам или да постапам кога ке се најдам во истата ситуација
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Во последно време се` повеќе и повеќе.. А нај морничаво беше кога еднаш си дремнав во дневна и сонував дека една личност ме аднала на мсн и дури ја видов и е-маил адресата во сонот. И намерно се логирам на мсн и си реков ја не сум за овде :pos:
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Да, минатата недела сонував како одам во старото школо (кај што учев основно) сум имала нешто работа таму (а таму не сум била 7 години). И потоа по некој ден стварно отидов во училиштето за да гласам за избориве:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom