Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
прашање за тие кои имаат оптички

дали е стабилен (24/7) и со колку КБ упс МБ вадите торенти (од замунда пример)

@корун ти имаше оптички?
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Што е фркава со променава на ИП адресиве? Од 72.*** се префрлија на 46.***. И кај вас е така, и зошто?
 
P

Princ

Гостин
Секаде е така, а не знам зошто. И како што дознав, 77.28.*.* и 77.29.*.* ќе ги тргнат целосно од употреба со време, така да не е бидејќи немале слободен ип пул.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Пополнети се сите комбинации со 77тите и ради тоа некој се префрлени и се набавени нови, ништо битно.

туку ај да не го урочам февруарскиов свеж нет, али мислам дека овојпат се врати од онаму кај што застана, децембар - 2010.
месецов беше кошмарен како ниеден претходно.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Ај ве молам некој нека ги контактира Замунда да ги одблокираат новите IP адреси на Телеком. Новите ип адреси започнуваат: 46.217.*.*
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Има некој проблем денеска кај мене. Моментално симнувам од megaupload.com со брзина од 8 до 16 кб/с :S И на рапидшер беше исто преска ко пробав.
 
Член од
30 април 2010
Мислења
147
Поени од реакции
26
Ај ве молам некој нека ги контактира Замунда да ги одблокираат новите IP адреси на Телеком. Новите ип адреси започнуваат: 46.217.*.*
Точно. И ја имам проблем и не можам да влезам. Трема некој да им пише што не е на T-Home !
Ајде колеги помош !

Контактирајте го hall (он е SYSOP на Замунда)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Има ли смисла да се чека за приклучок на интернет од 13 јануари?
А јас мислев овие од Оне се лоши. Овие биле бетер:tapp::nerv::pos:
 

Kajgana e sranje

Македонија Шампион
Член од
9 април 2010
Мислења
225
Поени од реакции
64
poradi zaostruvanje na polisata na fer koristenje torrentite ke bidat zabaveni, a podocna i celosno blokirani. momentalno se raboti na filter za p2p protokolite.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
овие биле новостите за нова година а, ц ц
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
На мајките нивни така. Идиоти.
Ќе видиме колку корисници ќе продолжат да ги користат нивните услуги, по ваков потег, доколку се официјализира.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
poradi zaostruvanje na polisata na fer koristenje torrentite ke bidat zabaveni, a podocna i celosno blokirani. momentalno se raboti na filter za p2p protokolite.
Сигурно ова ти е некоја дезионформација. Ако ги блокираат торентите, се блокирале. Ќе се префрлат 50% од корисниците на друг провајдер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom