Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Конечно се врати во нормала!
:je:
Абе растура у пм, евего лета со 34 kB/s, ми се ресетира конекцијата 10 пати у 2 саати, и со повремени изненадни залети до цели 300 kB/s. Ај мислев дека е проблемот до бугарите, ама пуштив торенти и од надворешни тракери (со баеги повеќе сидери од личери) и пак абер нема. Срамота! :kesa:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
и мене истото ми го рекоа, и после еден другар ми кажа да направам port forwarding на рутерот. Сега е добро, симнува до 1 Мб (зависи до торентот)
Kako se pravi port forwarding? Ima negativni posledici? Dali posle moze da se vrati? Inace imam ruter Speed touch od tie crnite.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Де бе луѓе вие од каде сте волку што ви зеза нетов ?

Јас го имам скоро година и пред тоа MaxADSL имав па немаше никаков проблем (од Неготино сум). Толку ли е зезната кај вас мрежата ?
Јас би го сменил T-Home од други причини, ама бар за стабилност и точност се ненадминливи кај нас.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
Де бе луѓе вие од каде сте волку што ви зеза нетов ?

Јас го имам скоро година и пред тоа MaxADSL имав па немаше никаков проблем (од Неготино сум). Толку ли е зезната кај вас мрежата ?
Јас би го сменил T-Home од други причини, ама бар за стабилност и точност се ненадминливи кај нас.
ти читаш пред да коментираш или ? кој пишува дека нетот не е во ред него проблем е Торентите, скоро една недела има проблем со брзината.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
ти читаш пред да коментираш или ? кој пишува дека нетот не е во ред него проблем е Торентите, скоро една недела има проблем со брзината.
Да бе исто прочитав и дека пишуваше во претходните мислења дека пробале и со друг тракер, освен Замунда и пак иста брзина добиле. Тоа што значи дека е до торентите или ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.711
Поени од реакции
27.679
Да бе исто прочитав и дека пишуваше во претходните мислења дека пробале и со друг тракер, освен Замунда и пак иста брзина добиле. Тоа што значи дека е до торентите или ?
да тоа значи дека е до торентите од целиот скоро бесконечен интернет
не е до т хоум :DDDDDDDDDD
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
мене само од tracker-mk ми идат торентите ко шо треба.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Абе растура у пм, евего лета со 34 kB/s, ми се ресетира конекцијата 10 пати у 2 саати, и со повремени изненадни залети до цели 300 kB/s. Ај мислев дека е проблемот до бугарите, ама пуштив торенти и од надворешни тракери (со баеги повеќе сидери од личери) и пак абер нема. Срамота! :kesa:
Ако зборуваш за zamunda.net во исто време симнувах филмот Life as We Know It / Таков е животот (2010) со 3-4 Мbs, односно за околу 12 мин филмот беше соборен, така што проблемот е во "твојот телевизор"не е виновна замунда.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
Ако зборуваш за zamunda.net во исто време симнувах филмот Life as We Know It / Таков е животот (2010) со 3-4 Мbs, односно за околу 12 мин филмот беше соборен, така што проблемот е во "твојот телевизор"не е виновна замунда.
абе бугар проблемот е во Т-хоме, не ни замунда не ни торрентлеех и останати срања
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Ако зборуваш за zamunda.net во исто време симнувах филмот Life as We Know It / Таков е животот (2010) со 3-4 Мbs, односно за околу 12 мин филмот беше соборен, така што проблемот е во "твојот телевизор"не е виновна замунда.
Не ти го сваќам хуморов :nesvest:. Не зборев за zamunda.net, туку за arenabg, деновиве цело време им е падната страната, а сега па и дава ваква порака "Тemporary access is denied for Your destination. Your national law may provide civil or criminal sanctions even for infringements of copyright law for non-commercial purposes". Значи размислував дали е до тракерот, или дали е проблемот до т-хоум, па покасно увидов дека нема везе дали симињам од thepiratebay, newtorrents.info или било кој сајт, т.е има очигледен проблем само со торент сообраќајот од страна на т-хоум.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
читајте малце, arenabg i zamunda се пред буткање, аренабг падна за надвор од бг, работи со бугарско прохи но и тогаш не можеш да downloadiras, замунда работи како што треба но нешто сидовите не им се како што треба, излеа и они лимитиларе на бг претежно да сид. А другиве глобални торенти све ти е среќа дали ќе има некој блиску до македонија, србија, бугарија, грција босна па да го вадиш како што треба, не може некој од америка да ти дава максимум уплоад а ти со максимум download да го спушташ :), сега ќе чекаме аренабг и замунда да се поправат, дека овој месец како што се збореше "имаа масиве флоод на податоци кон нив у кратки зборови намерно направено од бугарсково министерство за дата.бг да профункцинира" но сепак не вреди да се оптужува додека не се види убаво. Само да се надаме дека ќе ги поправат хостовите, и сидерите. Поз и леќа ноќ на сите.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
читајте малце, arenabg i zamunda се пред буткање, аренабг падна за надвор од бг, работи со бугарско прохи но и тогаш не можеш да downloadiras, замунда работи како што треба но нешто сидовите не им се како што треба, излеа и они лимитиларе на бг претежно да сид. А другиве глобални торенти све ти е среќа дали ќе има некој блиску до македонија, србија, бугарија, грција босна па да го вадиш како што треба, не може некој од америка да ти дава максимум уплоад а ти со максимум download да го спушташ :), сега ќе чекаме аренабг и замунда да се поправат, дека овој месец како што се збореше "имаа масиве флоод на податоци кон нив у кратки зборови намерно направено од бугарсково министерство за дата.бг да профункцинира" но сепак не вреди да се оптужува додека не се види убаво. Само да се надаме дека ќе ги поправат хостовите, и сидерите. Поз и леќа ноќ на сите.
Temporary access is denied for Your destination. Your national law may provide civil or criminal sanctions even for infringements of copyright law for non-commercial purposes.

на Арена ова го вади ..... Маме мамино нивно....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom