Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Све е пробано и Disconnect - Connect само кога ке исклучам од струја и рутерот и модемот ми менува ип адреса.
и на овој начин нејќе ?

Во Internet менито влезете па после во OPERATING MODE:

* Use one Internet connection for all computers (router) - најверојатно ова ви е штиклирано
* Use Speedport as a DSL modem - штиклирајте го ова па кликнете на APPLY, па после штиклирајте го Use one Internet connection for all computers (router) и кликнете APPLY, и така ќе си добиете нова ИП
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
и на овој начин нејќе ?

Во Internet менито влезете па после во OPERATING MODE:

* Use one Internet connection for all computers (router) - најверојатно ова ви е штиклирано
* Use Speedport as a DSL modem - штиклирајте го ова па кликнете на APPLY, па после штиклирајте го Use one Internet connection for all computers (router) и кликнете APPLY, и така ќе си добиете нова ИП
Немам рутер од т-хоме си имам купено свој рутер d-link, ама и кај мене и кај еден другар нејке да смени ип адреса да не е некој проблем до овој мојов реон во кисела вода.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
наскоро големи новости од T-Home
„Завршивме со поставување на оптички кабли на уште една улица!“. Шала настрана, одамна веќе 3 личности на форумов најавуваат големи промени наскоро, а некако ништо ново нема. Живи били, па видели.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.061
Поени од реакции
1.318
Осеќам големата новост ќе биде +10гб интернет трафик со потпишување договор на 24 месеци:pos2::pos2:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
наскоро големи новости од T-Home
Што ако има новости? Оптички има од пред година и некој месец, живеам во тафталиџе со згради околу мене, со голем потенцијал и еве уште ништо. И што ако нудат оптика кога неможам да земам? Што да кажат па тие што се во малце позатуцани населби?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
за оптикава во Охрид да не ја очеквите пред март 2011 година, таква информација имам
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
грешка си батко,до 2015 ,ко што тргнале магарињава никад нема да стаат низ македонија оптика,јас сум у скопје па што,три слепи улици имат и тоа е .
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Скопје е поголем град, поголема администрација, различни општини за бркање дозволи, па тендери за ископ на канали за главни водој, па за помошни водој..... Охрид веќе е добијан тендерот за ископ и требит да почнит фирмата со копање, зато пишав пред март 2011 да не чекаме, се очеквит до тогаш да бидит спружена мрежата и да почнет со приклучвење, а дали ќе бидит така то е друго прашање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom