Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
Јас стварно незнам кој тим работи на тој Махтв ептен некој цени лупаат без врска....
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
не се цените намалени туку имат нова понуда 3max basic со 10 гига интернет, 4 мегабита и 40 канали во кои ги немаш viasat каналите и од музички само MTVAdria и playtv
Болје ќе плаќам уште 300ден. и ќе снимам/премотувам/паузирам, суштината на MaxTV. Плус тоа побрз нет и поголем лимит и 20 канали плус. Не им чини basic-ов.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Изгледа по 4 години користење ќе мора да ги сменам. Цела недела не доаѓаат да ми го заменат шкартот од рутер и не им се слуша. Епа, добро “другарчиња“, не сте само вие.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Ќе има нови пакети за мобилен телефон заедно со интернет од тхоме.

Интернетот колку што забележав беше од 15 и 20 гигабајти сообраќај, ама доброто е што тука немаш фиксен.
Иначе цената на првиот пакет е 1999 денари а на третиот 2999 изгледа.

Само не запазив кој се погодностите и тарифите за мобилниот.

Ако разберам нешто ќе ви кажам поконкретно.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Ќе има нови пакети за мобилен телефон заедно со интернет од тхоме.

Интернетот колку што забележав беше од 15 и 20 гигабајти сообраќај, ама доброто е што тука немаш фиксен.
Иначе цената на првиот пакет е 1999 денари а на третиот 2999 изгледа.

Само не запазив кој се погодностите и тарифите за мобилниот.

Ако разберам нешто ќе ви кажам поконкретно.
Еве детално тука и тука
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
дечки ми се јави еден проблем,имам пирели рутер и пред некој ден нешто ме зезаше многу нетот па викам ај ресет ќе му направам, од кога му направив ресет неможам да пристапам кон него,а лозинката и пасвордот ми се точно напишани.. чаре некое.. ??
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Zdravo.
Imam edno prasanje. Imam modem SpeedTouch THOMPSON ST780. Go dobiv od Telekom uste pred 3 godini. Dali ako gi zamolam moze da mi go zamenat so nekoj od ponovite i dali za toa se plakja. Blagodaram odnapred.
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Kupiv nov kompjuter ama ne zemav mrezna karticka a adsl imam uste mn od damna dali imaat vo prodaznite centri kabeli za preku usb da se povrzam so modemot ????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom