Joomla

  • Креатор на темата vasildb
  • Време на започнување

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Kiko напиша:
Каде можам да данлоадирам темплејти за JOOMLA?
Темплејти за Joomla има безброј. Платени и неплатени. А каде има такви, ке го прашаш Гугл.
Еве некои:
[SIZE=-1]www.rockettheme.com
[/SIZE][SIZE=-1]www.joomlashack.com
[/SIZE][SIZE=-1]www.best-joomla-templates.com
[/SIZE][SIZE=-1]www.joomladesigns.co.uk
[/SIZE][SIZE=-1]www.joomlatemplates.com[/SIZE]
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Prohost.com.mk
mkhost.org

одлични услови за Џумла
 
K

Kiko

Гостин
Имам проблем со кириличната подршка
или ...... Што?
Вакви ствари ми излегуваат

&#1086 &#1090 &#1086 &#1085

Што би требало да е проблемот? Треба ли да инсталирам некоја јазична подршка?
 
K

Kiko

Гостин
Локално ја средувам......
Што мислите треба ли да ја користам 1.5 верзијата или стандардната верзија (што е сигурно сигурно си е)?
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Стандардната, 1.5 воопшто не ми се допаѓа.
Кико прашај на Форумот на официјалната страна на Joomla, сигурен сум дека веднаш ќе ти го решат проблемот со карактерите, пошто мене ми решија еден многу поголем проблем од овај...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
Земете го SubDreamer 100% е бољи од Joomla-та
 
K

Kiko

Гостин
Друга работа ..... GD2 Библиотека , немам чпојма како се инсталира?
Има ли некој искуство со ова?
 

divjak

Aker
Член од
9 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Vaka sega kako mozi da go izmenam template-tot sto go koristam za stranata, file-ot od koj sto se instalira templatetot ima nastavka .tgz i toa e za linux kompresija e sega momentalno nemam linux na mojot kom, dali ima nekoja programa na net sto mozi pod windows da kompresira .tgz pa odkako ke go izmenam template-tot pa ke go kompresitam i ke go instaliram ako ima nekoj nekoja druga ideja nekako mi kazi
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
EasyPHP е некако најпочетнички настроен, само инсталираш, ставаш скриптата во www фолдерот и стартоваш http://localhost/ да видиш што имаш направено. А во XAMPP имаш да го конфигурираш, да одредиш кои сервиси да ги стартова, како Apache, mySQL, FileZilla и Mercury (мислам така му беше називот), за да може серверот правилно да функционира.
da
slozeno e treba da pretisnes start
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Хммм, го разгледав ова и одлично е иста скрипта е како www.100webspace.net, но има некои додатоци повеќе. Но уште ми фали некој multi file uploader затоа што ова има над 1700 фајлови.
Фала Ch3tn1x.
Abe na www.100webspace.net mozeh ot tamu da si ja instaliras joomla i toa so 5 6 klikanja nemora da uplouriras :tapp:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Да попитам... има ли саjт Joomlа Македониjа? Погледнах неколко саjта и видех, што имате локализирана версиjа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom