Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
И кај мене има проблеми деновиве. Не може да се отвараат одредени странски сајтови меѓу кои и you tube. Ќе им се јавам денес, плаќам за да имам стабилен интернет кој ќе има константна брзина.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
може појаснување овде...

Call & Surf Comfort + - 2400
Call & Surf Optic Comfort + - 2500

???
 
P

Princ

Гостин
Нема појаснување.
Политика на секоја компанија е цената на старите услуги да ја задржи на исто ниво како и новите услуги, со цел, после одредено време, корисниците да прејдат од старата на новата услуга, која чини исти пари.

Сакаш Call & Surf Comfort (обичен, на бакарен кабел)? Океј, 2400 денари.
Сакаш најнова технологија, Call & Surf Optic Comfort, брз, стабилен, убав, со големи гради? За само 2500 денари.
Кој пакет ќе го одбереш?*

*хипотетичко прашање, знам дека твојот глас оди за опцијата број 2. Сечија опција е тоа.

Користев Макс АДСЛ 100 на времето.
Плаќав = ~1700 денари месечно + 450 претплата = 2150
Сега имам Call & Surf Comfort +. Го плаќам 2400 денари месечно (со вклучено се и сешто, со се претплатата).
Што добивам повеќе од во споредба со Макс АДСЛ 100:
- неограничени разговори во фиксна мрежа
- 50 гигабајти месечно повеќе трафик
- убав рутер
- бесплатни разговори кон фиксна телефонија во 20 земји
- итн.

А пази, јас и ти (под претпоставка да имаш Макс АДСЛ 100) плаќаме скоро иста цена за различни услуги. Во случајов јас подобро се грижам за моите сметки отколку ти.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ме боли цеф и со 10 Гига ми беше а сеа е ОХООООООООООО ПУНА КАПА.:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pusk::pusk::pusk::drk:
Се радувам.:toe:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
Нема појаснување.
Политика на секоја компанија е цената на старите услуги да ја задржи на исто ниво како и новите услуги, со цел, после одредено време, корисниците да прејдат од старата на новата услуга, која чини исти пари.

Сакаш Call & Surf Comfort (обичен, на бакарен кабел)? Океј, 2400 денари.
Сакаш најнова технологија, Call & Surf Optic Comfort, брз, стабилен, убав, со големи гради? За само 2500 денари.
Кој пакет ќе го одбереш?*

*хипотетичко прашање, знам дека твојот глас оди за опцијата број 2. Сечија опција е тоа.

Користев Макс АДСЛ 100 на времето.
Плаќав = ~1700 денари месечно + 450 претплата = 2150
Сега имам Call & Surf Comfort +. Го плаќам 2400 денари месечно (со вклучено се и сешто, со се претплатата).
Што добивам повеќе од во споредба со Макс АДСЛ 100:
- неограничени разговори во фиксна мрежа
- 50 гигабајти месечно повеќе трафик
- убав рутер
- бесплатни разговори кон фиксна телефонија во 20 земји
- итн.

А пази, јас и ти (под претпоставка да имаш Макс АДСЛ 100) плаќаме скоро иста цена за различни услуги. Во случајов јас подобро се грижам за моите сметки отколку ти.
јас се залетав на почеток call and surf comfort демек ке плаќам секој месец не повеќе од 1800 (500 минути нели кон фиксни мрежи) а испадна секој месец сметката 2500-3500,ми заврши договорот се префрлив на кејблтел и до ден денес не знам зошто ми беше толкава сметката.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Нема појаснување.
Политика на секоја компанија е цената на старите услуги да ја задржи на исто ниво како и новите услуги, со цел, после одредено време, корисниците да прејдат од старата на новата услуга, која чини исти пари.
епа ако е така, многу им е бедна маркетинг политиката.. .

Сакаш Call & Surf Comfort (обичен, на бакарен кабел)? Океј, 2400 денари.
Сакаш најнова технологија, Call & Surf Optic Comfort, брз, стабилен, убав, со големи гради? За само 2500 денари.
Кој пакет ќе го одбереш?*
ќе оди и на 99% од луѓето за втората опција туку незнаат дистанца да напраат, небитно.

Користев Макс АДСЛ 100 на времето.
Плаќав = ~1700 денари месечно + 450 претплата = 2150
и ја такоџе

Сега имам Call & Surf Comfort +. Го плаќам 2400 денари месечно (со вклучено се и сешто, со се претплатата).
Што добивам повеќе од во споредба со Макс АДСЛ 100:
- неограничени разговори во фиксна мрежа
- 50 гигабајти месечно повеќе трафик
- убав рутер
- бесплатни разговори кон фиксна телефонија во 20 земји
- итн.
е океј де, и јас стаив тоа, МАКСтв(иако иам дримбокс) и пирели рутерот нели :toe:
со тоа дополнителни 50 гига ми се надохнадија и сеа иам 150че

А пази, јас и ти (под претпоставка да имаш Макс АДСЛ 100) плаќаме скоро иста цена за различни услуги. Во случајов јас подобро се грижам за моите сметки отколку ти.
друже дали има лудак кој останал само на 100ката денес?
не мислам така, или се префрлил како нас или киднал во One :wink:
изглеа не ме свати или ја лошо кажав..

а за мочани 100 ден. ќе зеам оптика(трократно побрзо и дупло поише за dl), само да ја подесат у маало кај мене, зрцките ми ги подуја од чекање... ама убаво си се спремив, земав екстерни 2 тера пред месец дена, плус му бутнав у куќиште на писито дополнителни 500гига и плус земав нов лаптоп со 500 гига, туто комплето опремен али коњиве ми го турија.

јас се залетав на почеток call and surf comfort демек ке плаќам секој месец не повеќе од 1800 (500 минути нели кон фиксни мрежи) а испадна секој месец сметката 2500-3500,ми заврши договорот се префрлив на кејблтел и до ден денес не знам зошто ми беше толкава сметката.
да да, и ја така викав, 2400 ќе биде максимумот шо ќе го плаќам, ко гледам на маса кај татко ми нереални суми :wtf:
како и да е, чим молчи му одговара, мене па уште поише :tv:
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
јас се залетав на почеток call and surf comfort демек ке плаќам секој месец не повеќе од 1800 (500 минути нели кон фиксни мрежи) а испадна секој месец сметката 2500-3500,ми заврши договорот се префрлив на кејблтел и до ден денес не знам зошто ми беше толкава сметката.
Како бе така, изглеа се утепувашe од разговор на фиксен?
И јас сакам да се префрлам кон овој пакет (Call & Surf Comfort) па затоа прашувам :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Не сум во тек а и не ги пролистав последниве постови, али, тие што го имаат пакетот со лимит 25 гига, сеа е накачено на 30?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Не сум во тек а и не ги пролистав последниве постови, али, тие што го имаат пакетот со лимит 25 гига, сеа е накачено на 30?
да, за сите (MaxADSL 25, C&S Comfort, 3Max Comfrot) од 25 на 30гб само што треба да се јавиш на 171 и да го продолжиш договорот за да ти го покачат лимитот.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
од 25 на 30гб?????????????? woooooooooooooooooooooooooooooow

:pos2:
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Нема појаснување.
Политика на секоја компанија е цената на старите услуги да ја задржи на исто ниво како и новите услуги, со цел, после одредено време, корисниците да прејдат од старата на новата услуга, која чини исти пари.

Сакаш Call & Surf Comfort (обичен, на бакарен кабел)? Океј, 2400 денари.
Сакаш најнова технологија, Call & Surf Optic Comfort, брз, стабилен, убав, со големи гради? За само 2500 денари.
Кој пакет ќе го одбереш?*

*хипотетичко прашање, знам дека твојот глас оди за опцијата број 2. Сечија опција е тоа.

Користев Макс АДСЛ 100 на времето.
Плаќав = ~1700 денари месечно + 450 претплата = 2150
Сега имам Call & Surf Comfort +. Го плаќам 2400 денари месечно (со вклучено се и сешто, со се претплатата).
Што добивам повеќе од во споредба со Макс АДСЛ 100:
- неограничени разговори во фиксна мрежа
- 50 гигабајти месечно повеќе трафик
- убав рутер
- бесплатни разговори кон фиксна телефонија во 20 земји
- итн.

А пази, јас и ти (под претпоставка да имаш Макс АДСЛ 100) плаќаме скоро иста цена за различни услуги. Во случајов јас подобро се грижам за моите сметки отколку ти.
Јасно, само што новата услуга е достапна во 4 кварта. :)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
Не сум во тек а и не ги пролистав последниве постови, али, тие што го имаат пакетот со лимит 25 гига, сеа е накачено на 30?
не бе ни пола од тие 500 мин не зборев нз
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
не бе ни пола од тие 500 мин не зборев нз
Со твојот пакет добиваш 500 бесплатни минути кон корисниците на Телеком. Неограничени разговори добиваш кон корисниците на пакетите 2 max, 3 max и Call & Surf. Толку. Можеби си вртел на мобилен телефон, па на некој кој има фиксен телефон на друг оператор итн.
Земи сметка од било кој месец и ќе видиш што каде си потрошил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom