Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
рано е за стомачните =) тоа на пролет, на депилирано, ем срча до тогаш да се напраам. иам уште некој грам сало =)))
иначе, малце е ова, сакам уште! ! ! !

него, ИМАМ ПОТЕНЦИЈАЛ?!?!?!?! :pos: :pos: :pos:
HAHAHHAHA имаш потенциал!!!!! само немој да се сликаш однапред да не те напраат ко оној цел свет што го ремети,,,,,,,,:vozbud::vozbud::vozbud:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Имаш сине, него мене чудно ми е, како јас за месец и нешто имам поголеми мускули на рака...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Имаш сине, него мене чудно ми е, како јас за месец и нешто имам поголеми мускули на рака...
не е потенцирана раката, грбот е. плус аголот е таков. раката ми е 38цм иначе =)) измери и кажи колкава ти е.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
абе бе билдерчиња бе ,,, не е се до раката,ако сакаш големи раце земи бучици дома и креатин и ке станеш ѕвер у раце,туку кај е грбот? градите? рамењата? нозете? битно е да си симетричен на секој дел од телото ,Кенгур сине добар си не викам не ама поработи на рамо малце повеке ПОз
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
зависи кој какви идеали има

некој сака да стане вратар, некој сака да биде ко попај морнарот во рацете.. и слично

според мене нема ништо полошо од тоа да си надуван ко балон, обалакаш тесна маичка да ти пука, а одоздола како со перници да те полнеле

има една многу важна работа. се вика пропорција. се што е надовр од пропорција а си го постигнал со вежбање е дупли зијан. боље да не си вежбал воопшто.
и секако континуитет
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
мразам рамо, ама ќе го форсирам еве =) обеќавам hihihih :D
зависи кој какви идеали има

некој сака да стане вратар, некој сака да биде ко попај морнарот во рацете..
некој да е млитав со стомаче и слично...
gerard напиша:
според мене нема ништо полошо од тоа да си надуван ко балон, обалакаш тесна маичка да ти пука, а одоздола како со перници да те полнеле
за кого како... пичиња ќе сакаат, машки ќе љубоморат и ќе јадат гомна, офкорс.
да не забегаваме, че ви се моља.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
мразам рамо, ама ќе го форсирам еве =) обеќавам hihihih :D
некој да е млитав со стомаче и слично...
за кого како... пичиња ќе сакаат, машки ќе љубоморат и ќе јадат гомна, офкорс.
да не забегаваме, че ви се моља.
имам впечаток дека малку погрешно си ме сватил
јас сум да се вежба, 3-4 пати неделно, и да се трча, плус баскет, фудбал, пливање..бар еднаш неделно. што повеќе тоа поубаво. бидејќи тоа и го практикувам последниве 12 години, т.е. од моја 15та.

да се праи разлика помеѓу атлетско тело и билдерско. и не се сложувам дека девојките сакаат повеќе билдерско тело одошто правилно изградено здраво машко тело. а ако е така тогаш во прашање е менталниот склоп на девојката :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
имам впечаток дека малку погрешно си ме сватил
јас сум да се вежба, 3-4 пати неделно, и да се трча, плус баскет, фудбал, пливање..бар еднаш неделно. што повеќе тоа поубаво. бидејќи тоа и го практикувам последниве 12 години, т.е. од моја 15та.

да се праи разлика помеѓу атлетско тело и билдерско. и не се сложувам дека девојките сакаат повеќе билдерско тело одошто правилно изградено здраво машко тело. а ако е така тогаш во прашање е менталниот склоп на девојката :)

Потполно се слагам со Болдираното , не е битно дали вежбаш 1 месец или 10 години али кардио вежби редовно треба да се практикуваат, дека ако само спиете и после у теретана идете и пумпате на срцето му се ствара напор а тоа не чини,и не е битно дали е атлетско или билдерско тело само да е соодветно нацртано (дефиниција)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
хехе кенгуре немој да ми кажеш дека сакаш батка да се правиш како дибецине што работат како обезбедување по дискотеките...

Во која теретана идеш?
има ли уште некој од лани што идевте кај кузман ?
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Кенгур, ако можеш да ми кажеш некои вежби за грб...Мислам, ако може да се објаснат, ако не, наздравје :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Билдери ајде живнете малце, каде ве снема :)
Инаку сакам да ве прашам што комбинации правите? Јас до пред 1-2 тренинг секогаш почнував со вежби за гради едно 9 серии на бенч, и после одев на бицепс. Вчера цело време вежбав грб и рамо, а трицепс ретко вежбам. Дајте некој совет, некоја добра комбинација.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Jas kombiniram vaka :

Ponedelnik - pectoralni ( gradi) i biceps + kardio i abdominalni

Vtornik - ramo i noze + abdominalni i kardio

Sreda - Grb i triceps

Cetvrtok - gradi i biceps + abdominalni i kardio

petok - Ramo i noze + abdominalni i kardio

Sabota - Grb i triceps

nedela - odmor
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
мојата програма :)

понеделник - гради
вторник - трицепс + бицепс
среда - одмор
четврток - рамо + нозе
петок - грб
сабота - одмор
недела - одмор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom